«Сонячна енергія в сучасному місті» - формування у дітей екосвідомості та популяризація енергозберігаючих технологій
облаштування сонячної альтанки


Повний опис проєкту
Сонячна енергія – це невичерпне, екологічно чисте і безкоштовне джерело альтернативної енергії. Сонячна енергія – це результат термоядерних реакцій, які протікають на Сонці, вона надходить на Землю у вигляді тепла і світла.
Сонце - центральне і наймасивніше тіло Сонячної системи. Його маса в 333 000 раз більша за масу Землі й у 750 раз перевищує масу всіх інших планет, разом узятих. Сонце - могутнє джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль - від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання дуже впливає на всі тіла Сонячної системи: нагріває, позначається на атмосферах планет, дає світло й тепло, необхідні для життя на Землі. Сонце - центральне і наймасивніше тіло Сонячної системи. Його маса в 333 000 раз більша за масу Землі й у 750 раз перевищує масу всіх інших планет, разом узятих. Сонце - могутнє джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль - від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання дуже впливає на всі тіла Сонячної системи: нагріває, позначається на атмосферах планет, дає світло й тепло, необхідні для життя на Землі. Існують два напрями конверсії сонячної енергії в технологічну: термічний (принцип бере за основу давню ідею Архімеда — концентрацію сонячних променів відбиванням їх з великої поверхні дзеркал на малу робочу поверхню); фотоелектричний (базується на властивості деяких хімічних елементів безпосередньо перетворювати променисту енергію сонцяна електричну). Вважається, що до 15% сонячної енергії, що поступає на поверхню Землі, може бути використане для забезпечення життєдіяльності людства. Ця частка рівна 63 000 мільярдів Мвт/г в рік або 7700 мільярдів тонн умовного палива. Використання сонячної енергії називають геліоенергетикою. Існує два основні способи використання сонячної енергії для електрифікації населених пунктів в освітленні вулиць, парків, а також інших міських об’єктів для побутових потреб для опалення, електропостачання і гарячого водопостачання житлових будинків Сфери у сфері авіаційної та космічної промисловості Сфери використання сонячної енергії в аграрному господарстві, в цілях електрозабезпечення, опалення теплиць, та інших споруд для електропостачання спортивних об’єктів і медичних устано. Сонячні фотоелементи На своїй поверхні вони мають напівпровідники, які, при впливі на них променів сонця, починають рухатися, і тим самим виробляють електрострум. Такий принцип вироблення струму не містить ніяких хімічних реакцій, що дозволяє фотоелементам працювати досить довго. Обладнання довговічне та автономне і просте у використанні і обслуговуванні їх використання гарантує відсутність стрибків напруги, а також стабільність в електропостачанні економічні, так як витрата коштів здійснюється лише на придбання обладнання для установок мають повну безпеку у використанні повністю безкоштовні і невичерпні Переваги використання джерел сонячної енергії.
Проект впроваджений з метою виховання бережного ставлення до навколишнього середовища та раціонального використання сонячної енергії; формування та пропаганди екологічного виховання; забезпечення обізнаності населення міста та району з питань властивості сонячної енергії; формування почуття відповідальності за свої дії та активної життєвої позиції
Час, нарешті, змінити дану тенденцію та перейти до використання відновлюваних джерел енергії, тобто сонячної енергії.
Зелена енергетика – це енергія, що отримується з природних джерел: сонячне світло, дощ, вітер, припливи і відливи, хвилі, тепло земної кори, рослини і водорості. Зелена енергетика – це відновлювальна енергетика, адже використовувані нею ресурси або нескінченні, або можуть бути через деякий час відновлені. Зелена енергетика значно виграє у традиційних джерел енергії – викопних ресурсів, кількість яких обмежена. Ще одна важлива властивість зеленої енергетики (від якої, власне, вона і отримала свою назву) – екологічність.
Поновлювані джерела енергії при їх використанні практично не мають негативного впливу на навколишнє природне середовище. На відміну від викопних ресурсів не завдає невиправної шкоди місцевості.
Для кого цей проєкт
Учні та вчителі Опорногозакладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Зіньківської районної ради Полтавської області, а також гості навчального закладу та всі жителі району які бажають долучитися до використання енергозберігаючих технологій.
Співфінансування проєкту (грн)
37340
Ключові показники оцінки результату проєкту
Переваги сонячної енергії:
- нескінченність – за прогнозами вчених, термоядерні реакції на Сонці триватимуть ще близько 5 мільярдів років, тому за людськими мірками сонячна енергія – невичерпна
- низькі витрати – сама сонячна енергія безкоштовна.
- доступність – сонячна енергія доступна практично на всій території планети
- автономність – використання сонячної енергії дозволяє забезпечити енергією об’єкти, розташовані далеко від централізованої енергетичної інфраструктури.
Формувати природничу компетентність учнів шляхом засвоєння системи інтегрованих знань, уяву про наукову картину світу, потребу в пізнанні нового, цікавого; формувати мотивації успіху та досягнень, творчої самореалізації; робити висновки.
Розвивати інтерес до широкого використання людьми сонячної енергії,увагу, мислення, пам’ять, сенсорні здібності, вміння обмінюватись думками.
Виховувати товариськість, організованість, бережливе ставлення до природи, повагу один до одного, до науки.
Залучати учнів шкіл та молодь міста до набуття нових знань на основі реальної життєвої практики.
План заходів з реалізації проєкту
1. Ознайомлення через ЗМІ мешканців м.Зіньків із заходами по реалізації проекту: «Сонячна енергія в сучасному місті» - формування у дітей екосвідомості та популяризація енергозберігаючих технологій.
2. Закупівля обладнання.
3. Встановлення «сонячної бесідки.
4. Проведемо лекції, на якій розповімо дітям про цінність сонячної енергії,
ознайомити з можливостями сонячного енергоресурсу.
5. Інформування через ЗМІ населення Зіньківського району про завершення даного проекту.
Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту
Зміна цінової політики.
Категорія
навколишнє середовище
Відповідальний орган
Статус
Реалізовано
Локація проєкту
м. Зіньків
Бюджет
74 680 грн
ЗавантажитиПідтримали
2364
Номер
193