"Затишний клуб – культурне серце села" с. Вишневе, Пирятинський район

створення належних умов для діяльності творчих колективів, гуртків

Повний опис проєкту

Сільський клуб в с. Вишневе – основне місце культурного відпочинку та розвитку жителів села. При ньому працюють гуртки вокалу, хореографії, літератури, здійснюють діяльність місцеві творчі колективи. Також в цьому об’єкті розміщені бібліотека, та спортивно-розважальний куточок з можливістю пограти в більярд та настільний теніс. Практично кожен житель села може знайти собі заняття до смаку. Щотижня в клубі організовується проведення дискотек. Мешканці села охоче відвідують даний заклад і насамперед діти та школярі, яких в селі чимало, адже в населеному пункті діє опорна школа, в якій навчається 68 учнів. В даному контексті особливої цінності набула бібліотека – її відвідують щороку близько 500 осіб, а книжковий фонд налічує - , книг та 1 комп’ютерний клас.
На жаль привітний і популярний в теплу пору року клуб з настанням холодів перетворюється на доволі похмуре місце, адже внаслідок неефективної системи опалення та старих вікон температура в закладі опускається значно нижче санітарних норм. В результаті цього культурне життя в ньому практично зупиняється, припиняють роботу гуртки та зона дозвілля, знижується відвідуваність бібліотеки. Враховуючи, що інших місць культурного відпочинку в селі немає, жителі взимку практично позбавлені можливості культурного і духовної реалізації і в більшості випадків або сидять вдома, або відвідують місцеві кафе. Ті ж хто попри холод відвідує клуб та бібліотеку ризикують застудитися та мати проблеми із здоров’ям.
Крім цього внаслідок холодів та високої вологості відбувається псування майна та зниження характеристик несучих конструкцій будівлі.
Таким чином в селі сформувалася стійка проблема відсутності умов для культурного розвитку та дозвілля в зимовий час, що негативно впливає на якість життя людей та знижує рівень їхньої духовності та освіченості, загальний комфорт життя
Створити якісні умови для цілорічного функціонування сільського клубу, та відповідно надання культурних послуг та духовного розвитку жителів села шляхом встановлення нової енергоефективної системи опалення на альтернативному твердому паливі та встановлення енергозберігаючих вікон. Це дозволить підтримувати комфортні умови перебування в клубі, що дозволить відвідувати його і взимку та проводити відповідні заходи і змістовне дозвілля.
Розв’язати проблему відсутності належних умов для цілорічного відвідування сільського клубу в с. Вишневе пропонується шляхом закупівлі та встановлення нової енергоефективної системи опалення на альтернативному твердому біопаливі та енергозберігаючих вікон. Дані заходи дозволять створити в клубі сприятливі кліматичні умови, що не загрожуватимуть здоров’ю його відвідувачів та не викликатиме відразу, а мотивуватиме на культурний розвиток та змістовне і цікаве дозвілля.

Для кого цей проєкт

Цільовими групами Проекту є всі мешканці села Вишневе (482 чол.) та учні школи (68 учнів), гості села, які люблять відвідувати культурні заходи.

Співфінансування проєкту (грн)

98000

Ключові показники оцінки результату проєкту

- створення комфортних умов перебування в сільському клубі;
- збереження будівлі та її майна, в тому числі бібліотечного фонду;
- підвищення відвідуваності клубу та бібліотеки;
- зростання рівня культурної та духовної освіченості людей, задоволення їхніх творчих потреб.

План заходів з реалізації проєкту

Реалізація проекту передбачає наступні етапи:
- демонтаж старих вікон та системи опалення;
- закупівля 10 енергозберігаючих вікон та твердопаливного котла довгого горіння;
- встановлення вікон та твердопаливного котла;
- запуск системи опалення;
- урочисте відкриття сільського клубу.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту

До ризиків проекту можна віднести закупівлю неякісного обладнання – вікон та котла, та їх некваліфіковане встановлення. Для уникнення даних ризиків необхідно контролювати хід робіт по становленню та якість обладнання що придбається шляхом перевірки відповідних сертифікатів та отримання гарантій.

Лідер

Реутас Любов Сергіївна

Категорія

культура та освіта

Статус

Відхилено

Локація проєкту

с. Вишневе Пирятинського району

Бюджет

196 000 грн

Завантажити

Підтримали

0

Номер

205