Клас на свіжому повітрі, с. Харсіки, Чорнухинський район

Створити клас на свіжому повітрі, локацію на подвір’ї школи: 1. “Відкритий клас” - для проведення уроків на свіжому повітрі 2. Зону активного відпочинку учнів молодшої та середньої школи 3. Творчу майстерню під відкритим небом і локацію для розвитку

Повний опис проєкту

Реформування української школи вимагає суттєвих змін в організації учбового процесу
Дуже поширеним для підвищення зацікавленості в навчанні і активізації та продуктивності є проведення уроків на свіжому повітрі, організації простору для командної роботи. Це перш за все стосується уроків з природознавства, образотворчого мистецтва, трудового навчання, екологічної грамотності та ін.
Шкільне подвір'я – це місце розвитку почуття прекрасного. Це світ, де кожен повинен відчувати себе комфортно й гармонійно; мати широкі можливості для самореалізації на користь собі та іншим; набути досвіду життєвого творчого успіху.
І учні, і вчителі втомлюються від постійного перебування на уроках у чотирьох стінах, а на подвір’ї є чудовий міні-сквер, який дуже подобається учням. Вони люблять відпочивати й гратися під розлогими деревами.
Клас на відкритому просторі якраз те, що потрібно для спілкування між усіма учасниками освітнього процесу в зовсім іншому, невимушеному форматі та атмосфері, де більше можливості зосередитися, відчути себе частиною світу, який можна вивчати реально.
Зелений клас має бути особливим і слугувати не тільки, як місце для проведення навчальних занять, а й комфортною зоною відпочинку на подвір’ї школи. Існування такого простору суттєво покращить якість надання освітніх послуг, сприятиме комфортному навчанню.
Проведення занять на свіжому повітрі сприяє кращій концентрації, підвищує цікавість та мотивацію навчатися, дає більший простір для творчості та допомагає зберігати здоров’я. А саме сприяє зміцненню імунітету, що особливо актуально в час пандемії коронавірусу COVID-19. В цьому класі зручно дотримуватись соціальної дистанції.
Зеленим класом можуть користуватися також вчителі та батьки, для проведення семінарів та зборів. Такий формат проведення є, у тому числі, профілактикою емоційного вигорання для вчителів і буде сприяти більшій активності батьків та залученню у життя філії.
Мета проєкту: Створення класу на подвір’ї школи для проведення тут уроків та лекцій, активного безпечного відпочинку учнів на свіжому повітрі під час перерв та після уроків,
Створення на території навчального закладу простору для сучасного освітнього процесу шляхом здійснення робіт з облаштування шкільного подвір'я протягом 2021 року.
Створення належних умов щодо естетичного та екологічного виховання школярів.
Дотримання вимог безпеки життєдіяльності під час заходів на шкільному подвір'ї.
Формування ключових компетентностей Нової української школи:
- екологічної грамотності і здорового способу життя, тобто уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров'я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя;
- соціальної компетентності та активної громадянської позиції вихованців.
Саме завдяки реалізації проекту вперше з’явиться сучасне шкільне подвір'я для активного розвитку дітей та молоді, де кожен зможе вибрати собі місце для проведення часу!

Завдання:
1. Об’єднання зусиль педагогів, учнів, батьків, громади, спрямованих на впорядкування, естетичне оформлення й озеленення території школи.
2. Обладнання зон для ранкових зустрічей, альтернативних фізкультхвилинок, нетрадиційних форм організації освітнього процесу.
3.Перетворення шкільного подвір'я на зону цікавого навчання, творчості, відпочинку для дітей протягом шкільних перерв і в позаурочний час.
4. Перетворення пришкільної території на таку, яка б вирізнялася оригінальністю, неповторністю, цікавими формами й ідеями.
5. Зміцнення єдиної команди педагоги – діти – батьки- громада.
Проблема: невпорядковане на території школи місце для проведення уроків на свіжому повітрі, для відпочинку школярів у позаурочний час;
Рішення:
1. Створити “відкритий клас” - повноцінний клас на свіжому повітрі з накриттям від опадів для розміщення до 20 дітей та вчителя/лектора.
2. Переобладнати внутрішній двір для відпочинку дітей початкової та середньої школи.
3. Створити творчу майстерню і зону розвитку командних навичок, де діти будуть займатись у неформальних умовах та після уроків.

Для кого цей проєкт

Проєкт розрахований на учнів та їх родин Харсіцької філії, вихованців дитячого садка, вчителів та жителів села, які в результаті реалізації проекту отримають можливість проводити різноманітні тематичні освітні заходи на сучасному шкільному подвір’ї.

Вторинною цільовою аудиторією проекту є:
- територіальна громада, яка отримає можливість бути безпосередніми учасниками освітнього процесу, тематичних заходів на базі школи;

- Чорнухинська селищна рада та її виконавчий комітет, зацікавлені у створенні безпечних та комфортних умов перебування дітей у закладах освіти.

Співфінансування проєкту (грн)

61000

Ключові показники оцінки результату проєкту

Створення такого розумного подвір’я — дасть поштовх для розвитку філії, дозволить вчителю долучити дітей до природи і створить умови для творчості та командної роботи учнів. Клас на свіжому повітрі якісно змінить умови навчання учнів.

План заходів з реалізації проєкту

1. Роботи з благоустрою, по підготовці території до встановлення зони «відкритого класу»
2. Придбання «відкритого класу»
3. Монтаж «відкритого класу»
4. Озеленення території
5. Проведення урочистого відкриття класу.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту

Інфляція, зміна вартості товарів та послуг.

Лідер

Кір'янова Світлана Олександрівна

Категорія

культура та освіта

Статус

Переможець

Локація проєкту

Чорнухинський район, село Харсіки

Бюджет

123 690 грн

Завантажити

Підтримали

361

Номер

108