«Недогарки – територія безпеки та комфорту» - розширення мережі відеоспостереження у Недогарківській громаді

Проєкт «Недогарки – територія безпеки та комфорту» направлений на створення додаткових умов для забезпечення публічної безпеки, попередження правопорушень у селі Недогарки та подальший розвиток вже існуючої системи відеоспостереження, в тому числі шляхом збільшення одиниць відеофіксуючої техніки та придбання і встановлення «розумних» відеокамер з функцією розпізнавання номерів автотранспорту та обличчя людей.

Повний опис проєкту

Впровадження єдиного комплексу відеоспостереження у селі Недогарки було розпочато іще у 2018 році. Передумовою його створення послугувало бажання посилити безпеку мешканців, знизити рівень злочинності та забезпечити збереження комунального майна у Недогарківській громаді. Адже, за останні роки спостерігається чітке зростання кількості правопорушень на території Недогарківської громади. Так, за офіційними даними Національної поліції, на території Недогарківської ОТГ у 2019 році було скоєно 61 кримінальне правопорушення та 120 адміністративних правопорушень. За сім місяців 2020 року кількість подібних випадків значно зросла: 55 кримінальних і 185 адміністративних правопорушень.
Причин цього явища можна називати багато. І звинувачувати у цьому працівників поліції не варто, хоча б тому, що на декілька сіл громади працює лише один дільничний поліцейський, у зоні обслуговування якого перебуває 13 населених пунктів. Із вищевказаного стає зрозуміло, що із будь-якими проблемами безпеки громада залишається фактично «сам на сам». Саме тому, було вирішено розпочати будівництво системи відеоспостереження спочатку у центральному селі громади, а потім продовжити її запровадження на всі інші села. У 2018 році було встановлено 20 одиниць відеофіксуючої техніки на соціально-важливих об’єктах села Недогарки: поштовому відділенні, ліцеї, сільському клубі, адміністративному приміщенні сільської ради, дитячому садочку. Також у селі було облаштоване приміщення та відкрита поліцейська станція, в якій розміщене комп’ютерне обладнання по відеонагляду (система запису і збереження зібраних даних).
Але залишаються майже «бездоглядними» іще багато інших об’єктів села – сільська амбулаторія, дитячі майданчики, автобусні зупинки і пішохідні переходи, місцеве сміттєзвалище та центральні в’їзди та виїзди із села. Без здійснення контролю за цими важливими об’єктами, говорити про повний контроль за безпекою та порядком іще зарано. Тому, роботу про впровадженню відеоспостереження у селі необхідно продовжувати. Наступним етапом цієї роботи стане придбання та встановлення додаткових одиниць відео спостережної апаратури, в тому числі «розумних» відеокамер із здатністю розпізнавання номерних знаків автомобілів та облич людей. Варто зазначити, що для роботи цієї техніки вже частково придбано потужний системний блок та стабілізатор напруги, монітор та інша допоміжна комп’ютерна апаратура.
Головною метою проекту є продовження впровадження всеохоплюючої системи відеоспостереження у селі Недогарки для формування безпечного і комфортного середовища для мешканців села, створення передумови для подальшого зниження кримінальних злочинів, дорожніх пригод, надзвичайних ситуацій та формування дієвої системи попередження та профілактики правопорушень на території Недогарківської громади.
З метою подальшого розвитку вже існуючої системи відеоспостереження у селі Недогарки, перетворення її на всеохоплюючу та по-сучасному дієву систему відеонагляду, пропонується придбання камер відеоспостереження, які будуть розміщені біля місцевої амбулаторії, на дитячому та спортивному майданчиках, біля автобусних зупинок, в районах пішохідних переходів для запобігання скоєння крадіжок, злочинів, правопорушень, порушень правил дорожнього руху. Також, потужні і сучасні відеокамери із здатністю розпізнавання номерних знаків автотранспорту та обличчя людей, будуть встановлені на двох центральних вулицях села (вул. Приморська та вул. Миру), що є основними шляхами (в’їздом/виїздом) до села Недогарки. Це дозволить контролювати рух автотранспорту на території села, впізнавати обличчя розшукуваних злочинців, розпізнавати неадекватну поведінку людей, класифікувати різні об’єкти. На території місцевого сміттєзвалища будуть встановлені відеокамери для запобігання несанкціонованого розміщення побутових та небезпечних відходів, виникнення надзвичайних ситуацій (пожеж, підпалів).
Оскільки існуюча у селі система відеоспостереження вже обладнана потужним операційним блоком та стабілізатором напруги, має великий монітор та інша необхідну допоміжну комп’ютерну апаратуру, вся придбана у результаті реалізації проєкту техніка буде приєднана до вищеназваного обладнання.

Для кого цей проєкт

Результатами впровадження проєкту зможуть користуватися всі без виключення мешканці села Недогарки (1604 чол.), а також гості села.

Співфінансування проєкту (грн)

97640

Ключові показники оцінки результату проєкту

Для оцінки результативності реалізації проекту будуть застосовуватися наступні показники:
- соціальні (безпечність та комфортність проживання/перебування громадян на території села, збереження життя і здоров'я людей, їх приватного майна, зростання привабливості села, зростання якісних показників проживання людей на території громади);
- правові (покращення охорони громадського правопорядку, оперативне реагування на вчинення правопорушень, зростання частки розкриття різних видів злочинів та правопорушень та загальне їх зменшення, тощо);
- економічні (економія коштів місцевого бюджету за рахунок контролю за збереженням комунального майна).

План заходів з реалізації проєкту

Для втілення у життя громади даного проєкту необхідне поетапне виконання наступних заходів:
1.Придбання необхідного відеоспостережного обладнання (IP камери, маршрутизатори, блоки живлення, відеореєстратор, жорсткі диски, монтажні набори, кабелі для прокладки мереж, комутатори);
2.Проведення монтажних та пусконалагоджувальних робіт системи відеоспостереження;
3.Висвітлення результатів впровадження проєкту у соціальних мережах, місцевих засобах масової інформації, серед місцевого населення;
4.Спільно з правоохоронними органами, здійснення постійного моніторингу результатів впливу проєкту на рівень злочинності на території села Недогарки, стан розкриття злочинів та правопорушень, тощо.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту

Зміна ринкової вартості товарів, робіт та послуг в зв’язку з інфляцією.

Лідер

Іванов Ігор Антонович

Категорія

безпека та громадський порядок

Відповідальний орган

Статус

Брав участь

Локація проєкту

Кременчуцький район, село Недогарки

Бюджет

195 280 грн

Завантажити

Підтримали

165

Номер

32