«Якісна вода – здорове майбутнє», с. Кривуші, Кременчуцький район

Будівництво водорозбірної колонки (питного гідранта) з альтанкою, питних безконтактних фонтанчиків для забезпечення питною водою жителів села Кривуші, учнів, вихованців, вчителів та працівників школи. Для недопущення спалахів масових гострих кишкових інфекційних захворювань та для забезпечення подачі якісної питної води виникла необхідність в реалізації проєкту «Якісна вода – здорове майбутнє».

Повний опис проєкту

З кожним роком якість питної води із свердловини в селі Кривуші погіршується і не відповідає нормам та вимогам ДержСанПіНу по показникам: жорсткість, залізо, хлориди та механічні домішки.
Протягом двох років підряд Санітарно-гігієнічною лабораторією м. Кременчука проводилися аналізи питної води, за результатами яких встановлено що, вода яка подається по мережі водозабезпечення від свердловини не є придатною для пиття та приготування їжі, про що відображено в протоколах санітарно-мікробіологічного дослідження (№468 від 25.09.2017 року, №349, 350 від 18.05.2018 року).
Враховуючи високий ступінь зношеності свердловини та непридатність води для пиття та приготування їжі жителі села та навчально-виховний комплекс забезпечуються привозною бутильованою водою.
Для вирішення цієї проблеми, недопущення спалахів масових гострих кишкових інфекційних захворювань та для забезпечення подачі якісної питної води жителям села та учням, вихованцям, вчителям та працівникам школи сприянню здоров’ю виникла необхідність в будівництві водорозбірної колонки (питного гідранта) з альтанкою та питних безконтактних фонтанчиків.
Будівництво водорозбірної колонки (питного гідранту) буде здійснюватися на шкільному подвір’ї, яким зможуть користуватися у вільному доступі всі жителі села.
Мета проєкту: забезпечити мешканців села, школу сприяння безперервним поданням екологічно чистої, очищеної питної води, яка буде відповідати нормативам по мікробіологічних та санітарно-хімічних показниках.
Зменшити ризик виникнення інфекційних, масових захворювань серед учасників навчального процесу, жителів села, а також
стимулювати їх до дотримання правил санітарно – гігієнічних норм.
Пропоноване рішення проблеми:
1. Провести будівельно - монтажні роботи по будівництву водорозбірної колонки (питного гідранта) з альтанкою, питних безконтактних фонтанчиків
2. Провести роз’яснювальну роботу серед населення стосовно шкоди, яку приносить здоров’ю людини неякісна питна вода.

Для кого цей проєкт

Жителів та гостей села, учнів, вихованців, вчителів та обслуговуючого персоналу Кривушівського навчально-виховного комплексу.

Співфінансування проєкту (грн)

100000

Ключові показники оцінки результату проєкту

- Безперебійне забезпечення якісною питною водою;
- поліпшення санітарно-епідеміологічного становища в селі;
- зниження показників захворювання населення, дітей та працівників навчального-виховного закладу пов’язаних з вживанням неякісної води.

План заходів з реалізації проєкту

1. Інформування населення, учнів, їх батьків, вчителів та залучення небайдужих громадян про підготовку проекту;
2. Вивчення документів, що до якості води;
3. Виконання будівельно - монтажних робіт по будівництву водорозбірної колонки (питного гідранта) з альтанкою, питних безконтактних фонтанчиків;
4. Висвітлення позитивної інформації.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту

Здорожчання робіт та матеріалів.

Лідер

Йовхименко Інна Юріївна

Категорія

комунальне господарство, енергоефективність

Відповідальний орган

Статус

Брав участь

Локація проєкту

Кременчуцький район, с. Кривуші, Піщанська громада

Бюджет

200 000 грн

Завантажити

Підтримали

177

Номер

72