Дитяча ініціатива озеленення та благоустрою парку імені В.І. Вернадського. Третя черга. С. Омельник, Кременчуцький район

Проєктом передбачено надати ділянці парку імені В.І. Вернадського в Омельницькій громаді неповторний, індивідуальний стиль, створити свій власний «зелений» світ затишку, витонченості та поєднати відкриті і замкнуті простори, колорити парку. В 2021 році планується зробити облаштування доріжок та провести зонування території парку, придбати матеріали для зеленого класу.

Повний опис проєкту

Благоустрій парку - це можливість творчої самореалізації та самовдосконалення молоді Омельницької громади. Усвідомлення власної потреби в діяльності, спрямованої на захист, збереження природи, відповідальності за збереження і примноження краси довкілля рідного краю.
Прагнення надати ділянці неповторний, індивідуальний стиль, створити свій власний «зелений» світ затишку, витонченості і комфорту спонукало нас розробити проект озеленення та благоустрою парку ім. В.І. Вернадського. Будь-який парк представляє собою об’ємно-просторову композицію, в якій всі елементи повинні бути взаємопов’язані, навіть якщо забрати хоч один з них, можна порушити загальну гармонію. Прагнемо правильно підібрати домінантні і фонові рослини. Наш парк повинен бути не просто красивим, але і вирішувати суто практичні завдання - створити для людини не лише гарне, а й зручне середовище відпочинку.
Протягом 2019-2020 років на території громади було реалізовано проєкт «Дитяча ініціатива озеленення та благоустрою парку імені В.І. Вернадського». За рахунок коштів Полтавської обласної ради, які виділено завдяки перемозі цього проєкту в конкурсі Бюджет участі Полтавської області 2018-2019 роках та співфінансування з місцевого бюджету розроблена проєктно-кошторисна документація, придбано інсталяцію закоханих, лаву-метелик та лавки для облаштування парку, облаштовано альпійську гірку, вхідну арку з інформаційними стендами, проведено та виконано певний ряд робіт з благоустрою території та проведено водопостачання для забезпечення належного утримання території та зелених насаджень Проте, для досягнення кінцевої мети, а саме створення сучасного дендропарку та своєрідної зони відпочинку необхідно провести ще певний ряд робіт з озеленення та облагородження території. Саме з цією метою було прийнято рішення взяти участь у конкурсі Бюджет участі Полтавської області 2020 року для логічного завершення даного проекту спільно з Полтавською обласною радою та створити своєрідний бренд громади, який стане яскравим прикладом сталості взаємодії громадян, місцевої та обласної влади.
У відновленому парку будуть створені усі умови для відпочинку різних вікових категорій відвідувачів а саме:
- Зелений клас– спеціально обладнаний майданчик для проведеннязанять і бесід, організації творчих майстерень на свіжому повітрі. Майданчик являтиме собою територію, обладнану лавами-трансформерами, які з легкістю при необхідності перетворюються на стіл та лавами для забезпечення навчального процесу.
- Облаштування доріжок Прогулянки парком є одним з найулюбленіших видів дозвілля. В рамках проекту планується ретельне планування та прокладання доріжок таким чином, щоб поєднати всі локації парку, плавно переходячи в маршрут відновлювального і пізнавального відпочинку.
- Проєкт озеленення та благоустрій парку ім..В.І.Вернадського передбачає створення сучасного парку культури та відпочинку, що дозволить проводити активний відпочинок, відновлювати сили мешканцям громади та туристів , вести здоровий спосіб життя, проводячи різноманітні зустрічі та заходи, що позитивно відображатиметься на їх здоров’ї.

Для кого цей проєкт

Загальна кількість учасників проекту - 8287осіб, серед них:
- Діти дошкільного віку – 330 осіб;
- Учні навчальних закладів 508 осіб;
- Населення працездатного віку -3270 осіб;
- Населення похилого віку- 1300осіб;
- Працівники бюджетних установ громади -237 осіб;
- Туристи – 2800 особи.

Співфінансування проєкту (грн)

100000

Ключові показники оцінки результату проєкту

Очікувані результати проєкту
- екологічні: створення сучасного парку культури та відпочинку, проведення озеленення (висадження кущів, квітів, а також тіньовий куточок для відпочинку, встановлення лавочок та сміттєвих урн, створення зеленого класу), демонстрація позитивних результатів співпраці громади та органів сільського самоврядування щодо покращення екологічного стану території;
- економічні: збільшення надходжень до спеціального фонду розвитку зеленого туризму за рахунок здачі в аренду на культурно-просвітницькі заходи, конференції, семінари та на проведення весільних церемоній та реєстрацію новонароджених.
-соціальні: збільшення рівня довіри населення до влади з 37% до 41%, покращення взаємозв’язку влади і населення з 10% до 24%,забезпечення необхідних умов для проведення різноманітних зустрічей та заходів, що позитивно відображатиметься на здоров’ї населення.

План заходів з реалізації проєкту

I етап: Підготовчий
Формування робочої групи проєкту, яка відповідатиме за його реалізацію.
II етап: Визначення напрямів діяльності:
- узагальнення зібраного матеріалу, систематизація та аналіз отриманої інформації;
- визначення найефективніших шляхів розв'язання проблеми;
- планування діяльності для вирішення проблеми, прогнозування наслідків діяльності, розподіл завдань;
- визначення часу, необхідного для їх виконання;
- вивчення ефективних шляхів взаємодії з представниками ЗМІ, влади;
- визначення необхідного бюджету, ресурсів;
- випуск листівок, буклетів, плакатів із закликом до громадськості підтримати заплановану діяльність;
III етап: Озеленення та благоустрій парку ім.В.І.Вернадського
-проведення консультації з фахівцями з озеленення та пошук посадкового матеріалу;
-організація співпраці з лісництвом, комунальним господарством, тощо;
-встановлення лавок-трансформерів, облаштування доріжок.
IV етап: Підсумковий
Проведення громадських слухань щодо результатів реалізації даного проєкту та проведеної роботи з озеленення та благоустрою парку імені В.І. Вернадського в Омельницькій ОТГ.
2. Висвітлення результатів реалізації проєкту в ЗМІ.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту

1. Ризик учасників проєкту. Це ризик свідомого або примусового невиконання учасниками своїх обов’язків. Ці ризики можуть бути обумовлені непрофісіоналізмом учасників або фінансовим станом, який різко почав погіршуватися.
2. Збутові ризики. Вони пов’язані зі змінами кон’юктури ринку: з рухом цін та зміною обсягів ринків продукції, що випускається, яка може зберігатися з розрахунками – прогнозами.
3. Фінансові ризики,повязані із фінансовими операціями. Це валютні та інфляційні ризики

Лідер

Неіленко Світлана Анатоліївна

Категорія

комунальне господарство, енергоефективність

Відповідальний орган

Статус

Брав участь

Локація проєкту

с. Омельник, Кременчуцький район, Полтавська область

Бюджет

200 000 грн

Завантажити

Підтримали

231

Номер

97