"Пластик.NET" в Хорольській громаді

Відсортовування сміття, особливо такого небезпечного як пластик – значний вклад у покращення екології. Пляшка, яка потрапляє до спеціального контейнера не опиниться десь на узбіччі дороги чи неподалік місця відпочинку, а відправиться на утилізацію. Центр громади – місто Хорол вже має досвід роздільного збирання відходів, зокрема, збору пластику. Враховуючи позитивний досвід, маємо на меті масштабувати його на всю територію Хорольської громади. У запланованих заходах - провести закупівлю та встановлення 20 одиниць контейнерів для збору пластику. До складу Хорольської громади увійшли 3 сільських громади і 10 сільських рад, які об’єднали 93 населених пункти (10 старостинських округів). Згідно даного проєкту планується розмістити по 2 контейнери в старостинському окрузі в місцях розташування найбільших торгових точок та/або в місцях найбільшого скупчення людей

Повний опис проєкту

Цей проект надасть можливість призвичаїти мешканців громади до правильного поводження зі сміттям, його сортування сміття, зменшити негативний вплив на довколишнє середовище.
Якщо заходить мова про екологічні ініціативи, велика кількість мешканців каже, що не сортують сміття через те, що немає необхідної інфраструктури в місцях їх проживання. В той же час встановлення контейнерів для роздільного збирання у різних мікрорайонах м.Хорол та окремо контерів для ПЕТ-пляшок у місцях великого скупчення людей показує позитивну динаміку та дозволяє скорочувати кількість стихійних сміттєзвалищ, чим покращити естетику та екологічну ситуацію у населеному пункті.
Проте ситуація з пластиковим сміттям у селах невтішна і показує тенденцію до погіршення. Для покращення екологічної дисципліни у населення та формування свідомого ставлення до роздільного збирання, планується впроваджувати досвід, здобутий у галузі поводження з ТПВ у місті, у сільських населених пунктах.
Планується придбати 20 спеціальних контейнерів для збирання пластикових відходів (ПЕТ-пляшок), які встановити в різних населених пунктах громади у місцях найбільшого скупчення людей.
Вони матимуть охайний вигляд та приваблюватимуть увагу своїм зовнішнім виглядом. Однією з проблем, із якою зіштовхуються подібні ініціативи в кінцевому результаті – змішування відходів різних видів. Тому планується встановлення саме спеціальних «сітчастих» контейнерів, які дозволяють бачити внутрішній вміст. Як показала практика, саме такі контейнери дозволяють якісно відбирати пластикову вторсировину для подальшої переробки.
Також цей вид контейнера має додатковий позитивний ефект – завдяки своєму виглядові він стає ще й додатковою мотивацією. Переважна більшість людей схильна повторювати вчинки більшості, і якщо вони бачать, як наповнюється контейнер, з’являється ще один стимул вкинути пластик саме до контейнера, а не деінде.
На кожен такий об’єкт буде додано логотип із мотивуючим інформаційним змістом. Це також окремо стимулюватиме до раціонального використання об’єму контейнера, підвищення екологічної свідомості вцілому, нагадуватиме про шкоду пластику для природи.

Для кого цей проєкт

Суб’єкти, які зможуть користуватися результатами реалізації проекту:
1. всі мешканці Хорольської міської територіальної громади – 32191 осіб, з них сільське населення – 19471 осіб;
2. гості громади.

Співфінансування проєкту (грн)

450000

Ключові показники оцінки результату проєкту

Ключові показники оцінки результату проєкту:
1. покращення інфраструктури Хорольської громади;
2. зменшення забруднення навколишнього середовища;
3. збільшення надходжень за рахунок реалізації отриманої в результаті роздільного збору вторинної сировини;
4. дисциплінує мешканців сел. та забезпечить порядок у сільській місцевості громади.

План заходів з реалізації проєкту

Перелік заходів:
1. На підготовчому етапі планується:
1.1. створення робочої групи проєкту;
1.2. проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо роздільного збирання сміття.
2. На етапі реалізації проєкту планується:
2.1. Визначення місць для розташування контейнерів для роздільного сміття;
2.2. Придбання контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів.
2.3. Встановлення контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів у визначених місцях.
3. Проведення інформаційної кампанії під час реалізації проєкту.
4. Проведення робіт з благоустрою сільських населених пунктів.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту

Значних ризиків в процесі реалізації проєкту не передбачається. Проте нестабільний курс гривні може привести до підвищення цін на контейнери для роздільного збирання твердих побутових відходів.

Лідер

Сіряк Аліна Леонідівна

Категорія

комунальне господарство, енергоефективність

Відповідальний орган

Статус

Брав участь

Локація проєкту

сільські населені пункти Хорольської громади Лубенського району Полтавської області

Бюджет

90 000 грн

Завантажити

Підтримали

64

Номер

167