Капітальний ремонт з тепломодернізацією покрівлі та зовнішніх фасадів будівлі дошкільного навчального закладу «Світанок» за адресою вул. Центральна, 43 в с. Майбородівка Кременчуцького району Полтавської області
створення комфортних умов для дошкілят



Анотація
Проєкт «Капітальний ремонт з тепломодернізацією покрівлі та зовнішніх фасадів будівлі дошкільного навчального закладу «Світанок» за адресою вул. Центральна, 43 в с. Майбородівка Кременчуцького району Полтавської області» є дуже важливим для Новознам’янської ОТГ. Громада складається з 5-ти населених пунктів, в яких проживає 5124 особи. Село Майбородівка є третім за величиною населеним пунктом громади з кількістю жителів – 836 осіб.
Актуальність проєкту полягає в тому, що з моменту створення Новознам’янської громади у 2015 році за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів було проведено заходи з капітального ремонту та термомодернізації всіх навчальних закладів громади, окрім ДНЗ «Малятко». Даний дошкільний навчальний заклад є єдиним на території громади, який потребує нагальної тепломодернізації та підвищення показників енергоефективності будівлі.
Цільовою групою проекту є 27 вихованців та 8 працівників ДНЗ «Світанок».
Основними заходами проекту є:
- проведення будівельних робіт з капітального ремонту з тепломодернізацією покрівлі та зовнішніх фасадів ДНЗ «Світанок»;
- здійснення авторського та технічного нагляду за реалізацією проєкту.
Очікуваними результатами проекту є:
- підвищення показників енергоефективності будівлі;
- скорочення витрат на опалення будівлі;
- покращення якості освітнього процесу для вихованців дитячого садочку;
- покращення умов праці працівників ДНЗ «Світанок».
Для реалізації проекту «Тепломодернізація покрівлі та зовнішніх фасадів будівлі ДНЗ «Світанок» за адресою с. Майбородівка вул. Центральна, 43» у 2021 році необхідно 1342,928 тис. грн., з яких 600,00 тис. грн. – планується залучити з обласного бюджету, 673,459 тис. грн. – кошти місцевого бюджету Новознам’янської ОТГ, 69,469 тис. грн. – партнерські кошти.
Партнерськими організаціями проекту є ГО «СК «Вільтер», ТОВ-Підприємство «Ізумруд ЛТД», СФГ «Колос» та ФОП Лихопуд С.В.
Опис проблеми
ДНЗ «Світанок» є єдиним дитячим садочком в селі Майбородівка. В садочку виховується одна група дітей зведеного віку з наповненістю 27 осіб та працює 8 працівників, які і є цільовою групою проекту. Стан будівлі дитячого садочку наразі в незадовільному стані – дерев’яні конструкції покрівлі трухляві від часу, покриття з шиферу сиплеться та деформується внаслідок впливу часу та природних факторів, стіни не утеплені, без цоколю, будівля без вимощення (отмостки). Все це негативно впливає на показники енергоефективності будівлі та, навіть, створює небезпеку як для вихованців, так і для працівників ДНЗ.
Проблема потребує вирішення, адже для забезпечення оптимальної температури повітря для вихованців та співробітників ДНЗ необхідні значні затрати енергоносіїв. В той же час, для того щоб забезпечити безпечне перебування вихованців в садочку, працівники садочку регулярно контролюють стан покрівлі, а саме слідкують чи не потріскався шифер і чи немає небезпеки для дітей під час перебування діточок на подвір’ї закладу.
До утворення Новознам’янської ОТГ у 2015 році будівля садочка перебувала на балансі Майбородівської сільської ради, але у зв’язку з відсутністю коштів у бюджеті сільської ради роботи по тепломодернізації та капітальному ремонту дитячого садочка не проводилися.
У період з 2015 до 2019 років за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів було проведено заходи з тепломодернізації та капітального ремонту всіх навчальних закладів громади, окрім ДНЗ «Світанок». В ДНЗ «Світанок» за ці роки вдалося провести капітальний ремонт внутрішніх приміщень та харчоблоку та закупити нову техніку для їдальні.
Попри внутрішній ремонт будівлі, температура повітря в приміщенні є нестабільною. В зимовий період року для забезпечення нормальної температури повітря для освітнього процесу 27 вихованців та роботи 8 працівників садочку, потрібні значні витрати на енергоносії, які є високими в порівнянні з витратами на енергоносії в аналогічних будівлях бюджетної сфери.
Проведення тепломодернізації покрівлі та зовнішніх фасадів будівлі ДНЗ «Світанок» дасть змогу покращити загальний стан будівлі, що позитивно вплине на якість освітнього процесу дошкільнят та умови праці персоналу садочка, та забезпечить значну економію бюджетних коштів на енергоносії.
Відповідно до проектно-кошторисної документації, яку вже розроблено, буде проведено утеплення фасадів будівлі, облаштування цоколю та вимощення, утеплено дах, замінено дерев’яні конструкції покрівлі та шифер. Всі ці заходи дадуть змогу провести комплексну тепломодернізацію будівлю та якісно покращити освітній процес дошкільнят та умови праці працівників ДНЗ.
Сфера реалізації
освіта
Мета та завдання
Мета проекту – це підвищення показників енергоефективності будівлі ДНЗ «Світанок» шляхом проведення комплексу робіт по її тепломодернізації та капітальному ремонту.
Завдання проекту:
- попередити виникнення аварійних ситуацій внаслідок незадовільного стану будівлі ДНЗ «Світанок»;
- покращити стан будівлі в результаті проведення комплексу робіт по її тепломодернізації та капітальному ремонту;
- покращити якість освітнього процесу вихованців дитячого садочку та умови праці працівників ДНЗ.
Опис діяльності
В рамках реалізації проекту планується провести експертизу розробленої проектно-кошторисної документації та виконати наступні будівельні роботи:
1. Замінити дерев’яні конструкції та покрівлю даху, що передбачає наступне:
- підготовчі роботи (розбирання старої покрівлі та крокв);
- улаштування перекриттiв по дерев'яних балках;
- утеплення покриттiв плитами iз мiнеральної вати, пінопласту, пароізоляційної плівки;
- улаштування крокв з дощок;
- улаштування покриття з 8-хвильових азбоцементних листів;
- встановлення водостічної системи.
2. Облаштувати цоколь будівлі:
- розробка грунту при пiдведеннi, замiнi або посиленнi фундаментiв стін:
- засипка вручну траншей, пазух котлованiв i ям;
- ущiльнення грунту пневматичними трамбiвками;
- утеплення фасадів пінополістерольними плитами;
- шпатлювання та шліфування поверхні, ґрунтування, нанесення декоративної суміші;
- фарбування фасадів захисною фарбою за 2 рази.
3. Утеплити зовнішні фасади будівлі:
- утеплення фасадів мінеральними плитами (підготовка поверхні, установлення цокольних профілів, грунтування стін, наклеювання плит утеплювача, улаштування армованого шару з скло сітки);
- шпатлювання поверхні, шліфування поверхні, ґрунтування, нанесення декоративної суміші, фарбування фасадів захисною фарбою за 2 рази.
4. Облаштувати вимощення будівлі:
- улаштування підстилаючого і вирівнювального шару основи з піску;
- улаштування одношарової основи товщиною 15 см із щебеню;
- улаштування цементно-бетонних покриттів одношарових товщиною шару 20 см засобами малої механізації;
- укладання металевої сiтки в цементно-бетонне покриття.
Крім того, під час реалізації проекту буде здійснюватися авторський та технічний нагляд.
Проектно-кошторисна документація по проєкту та енергетичний паспорт будівлі вже виготовлені за рахунок коштів місцевого бюджету (вартість виготовлення проектно-кошторисної документації склала 42,600 тис. грн.).
В процесі реалізації проєкту з метою здійснення внутрішнього моніторингу планується залучити ГО «СК «Вільтер».
Очікувані результати
Якісними результатами реалізації проекту є:
- підвищення якості освітнього процесу вихованців дитячого садочку та умов праці працівників ДНЗ;
- забезпечення відповідності показників температури повітря в приміщенні у зимовий період року санітарним вимогам шляхом використання мінімальних затрат енергоносіїв на опалення будівлі.
Сталість
Фінансова сталість проекту. Реалізація проекту дозволить підвищити енергоефективність будівлі ДНЗ, що в подальшому призведе до економії бюджетних коштів на її опалення прогнозовано на 23%, що позитивно вплине на стан соціально-економічної самодостатності громади в цілому.
Інституційна сталість – після реалізації проекту вся мережа освітніх закладів громади буде капітально відремонтовано та енергомодернізована, а всі діти дошкільного та шкільного віку, які відвідують школи та садочки громади, будуть навчатися в сучасних та комфортних умовах.
Політична сталість – реалізація проекту стане завершальним етапом трансформаційного процесу перетворень мережі освіти в громаді з точки зору її стану до початку процесу децентралізації та після початку децентралізаційних реформ.
Суб’єкти співробітництва
Результати реалізації



Категорія
Друга категорія
Напрям
Освітнє, наукове та інформаційне забезпечення розвитку місцевого самоврядування
Статус
Реалізовано
Номер
26