Створення умов стабільної та ефективної роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради

Анотація
«Створення умов стабільної та ефективної роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради»
Наявність сучасного та дієвого Центру надання адміністративних послуг на базовому рівні – один з показників спроможності територіальної громади та ефективності роботи місцевого органу самоврядування.
Чорнухинська селищна рада є учасником Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради.
На етапі реалізації перебуває проект-переможець обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2019 року «Створення умов для стабільного та якісного надання адміністративних послуг на території Чорнухинської об’єднаної громади».
Проект «Створення умов стабільної та ефективної роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради» є логічним продовження проекту-переможця обласного конкурсу 2019 року та передбачає завершення робіт з капітального ремонту фасаду комунального приміщення в смт Чорнухи, в якому розташовано ЦНАП.
Цільовими групами та прямими бенефеціарами цього проекту є:
- місцеве населення та бізнес Чорнухинського району, інші споживачі адміністративних послуг, які отримають доступ до послуг широкого спектру належної якості;
- службовці ЦНАП, які отримають комфортні умови для професійної діяльності та якісного обслуговування населення;
- Чорнухинська селищна рада, її виконавчий комітет та керівництво, які зможуть продемонструвати ефективність діяльності щодо надання муніципальних послуг, здатність забезпечувати пріоритетні потреби громади, у тому числі через проектну практику на принципі партисипації;
- Полтавська обласна рада, яка отримає приклад ефективної практики високого соціального та розвиткового значення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, його відповідність обласним та державним пріоритетам розвитку;
- Полтавська обласна державна адміністрація, КМУ, які отримають зразок якісної реалізації державної політики децентралізації та наближення послуг до споживача.
В результаті реалізації цього проекту планується створити умови стабільного і ефективного адміністративного обслуговування населення через:
- підвищення комфортності приміщення Центру надання адміністративних послуг;
- покращення технічного стану комунального майна, забезпечення збереженості та сталості (подовження терміну) його використання шляхом вимощення фундаменту та облаштування системи відведення дощової і талої води;
- оптимізацію витрат на утримання комунального майна в опалювальний період шляхом утеплення фасаду;
- естетичне осучаснення центру селища Чорнухи – частини його паркової зони.
Через реплікацію позитивного досвіду Чорнухинської громади позитивний результат отримають і інші громади Полтавщини, які мають аналогічні проблеми і потреби, але ще не мобілізувались на їх вирішення у проектний спосіб на принципі партисипації.
Проектом передбачено виконання наступних заходів:
І етап: Створення організаційної бази реалізації заходів проекту.
1. Організаційна робота з партнерами зі співфінансування заходів проекту.
2. Організація якісного інформаційного супроводу реалізації проекту
3. Підготовка проектно-кошторисної документації
ІІ етап: Реалізація технічної частини проекту.
4. Виконання ремонтних робіт.
5. Благоустрій прилеглої території.
6. Проведення поточного моніторингу реалізації технічної частини проекту.
ІІІ етап: Проведення моніторингової та інформаційної роботи щодо повноти та ефективності реалізації проекту.
7. Проведення підсумкового моніторингу, складання звітності щодо ефективності та повноти виконання заходів проекту.
8. Інформаційний супровід проекту.
Бюджет проекту «Створення умов стабільної та ефективної роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради» складає 1 246 000,00 грн:
600 000 грн (48,2 %) – кошти фонду конкурсу (обласного бюджету);
541 000 грн (43,4 %) – кошти Чорнухинської селищної ради;
100 000 грн (8,0 % ) – кошти ТОВ «Райз-Схід».
5 000 грн (0,4 %) – кошти ГО «За рідний Гілецький край»
Опис проблеми
Чорнухинська об’єднана територіальна громада, утворена 27 червня 2018 року, об’єднавши 29 населених пунктів Чорнухинського району загальною кількістю 9360 осіб. За новою адміністративно-територіальною системою до Чорнухинської об’єднаної територіальної громади приєднаються Богодарівська, Луговиківська, Хейлівщинська сільські ради. Загальна кількість населення становитиме понад 10 тис осіб.
Наявність сучасного та дієвого Центру надання адміністративних послуг на базовому рівні – один з показників спроможності територіальної громади та ефективності роботи місцевого органу самоврядування.
Зважаючи на це, протягом 2020 року Чорнухинська селищна рада в межах Програми «U-LEAD з Європою» реалізує проект зі створення Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради.
Загалом ремонтні роботи з підготовки фронт-офісу та службових приміщень ЦНАП перебувають у процесі завершення. Розпочато роботи з капітального фасадного ремонту з використанням енергозберігаючих технологій, вимощенням фундаменту, облаштуванням системи відведення дощової і талої води, що сприятиме не лише його естетичному осучасненню, а й забезпечить збереження, продовжить термін експлуатації на користь місцевої громади.
Відбувається кадрове наповнення ЦНАП, триває узгодження щодо інтеграції послуг у ЦНАП з суб’єктами надання послуг: УСЗН, РДА, Держгеокадастром, Державною міграційною службою, відділом ДРАЦС та іншими ОМС.
Орієнтовний термін постачання необхідного матеріально-технічного забезпечення від Програми «U-LEAD з Європою» заплановано на листопад 2020 року.
Приміщення, в якому розташовано ЦНАП, належить до комунальної власності і з огляду на сучасні тенденції адміністративного обслуговування населення, може використовуватись для фізичного розширення ЦНАП та збільшення переліку надаваних послуг.
Проект матиме відчутну як соціальну, так і економічну ефективність. В короткотерміновому результаті його реалізація дозволить заощадити кошти селищного бюджету шляхом залучення альтернативних коштів - спів фінансування з обласного бюджету та партнерського внеску. Через стабільність роботи ЦНАП буде забезпечено стабільність надходжень сплати за адміністративні послуги до місцевого бюджету. Якісна робота та комфортні умови місцевого ЦНАП дозволять припинити виведення цих коштів з місцевого бюджету, та шляхом спрощення реєстраційно-дозвільних процедур сприятимуть активізації економічної діяльності на території громади. В результаті проведення капітальних ремонтних робіт з використанням заходів енергозбереження, вимощенням фундаменту та зовнішнім водовідведенням зменшаться бюджетні витрати на утримання приміщення ЦНАП та підтримку його технічного стану.
Реалізація проекту дозволить зняти соціальну напругу в громаді, спричинену неналежним адміністративним обслуговуванням, покращити доступність адміністративних послуг для громадян вразливих груп, посилити довіру до місцевої влади та державної політики, продемонструвати ефективність процесу реформування системи управління та територіальної організації.
Сфера реалізації
Соціальний захист
Мета та завдання
Метою проекту є створення умов для стабільного, якісного та доступного адміністративного обслуговування населення, бізнесу та інших споживачів на території Чорнухинської об’єднаної громади; осучаснення технічного стану комунального майна громади - будівлі.
Завданням даного проекту: забезпечити тривале, ощадне та комфортне для споживачів адміністративних послуг на території Чорнухинської громади використання приміщення ЦНАП за адресою смт Чорнухи, вул. Сковороди, 2 шляхом покращення його технічного стану: проведення капітального ремонту з утепленням, облаштуванням вимощення фундаменту та системи зовнішнього водовідведення (дощових та талих вод) загальною вартістю 1 241 000 грн (згідно кошторису).
Опис діяльності
Досягти мети проекту та виконати поставлені завдання планується шляхом реалізації наступного плану заходів:
І етап: Створення організаційної бази реалізації заходів проекту.
1. Організаційна робота з партнерами зі співфінансування заходів проекту:
1.1. Додаткове узгодження партнерських зобов’язань та підписання договору, що є складовою частиною протоколу про спільні наміри реалізації проекту.
1.2. Створення робочої групи з реалізації проекту з залученням представників депутатського корпусу та громадськості.
1.3. Забезпечення партнерського спів фінансування.
2. Організація якісного інформаційного супроводу проекту.
2.1. Підготовка та оприлюднення матеріалів щодо реалізації проекту на місцевому радіо, офіційному WEB-сайті громади та в соціальних мережах.
2.2. Фото-документування та візуалізація процесу реалізації проекту.
ІІ етап: Реалізація технічної частини проекту.
4. Виконання ремонтних робіт.
4.1. Капітальний ремонт адміністративного приміщення за адресою смт Чорнухи, вул.. Сковороди, 2 (утеплення фасаду, облаштування вимощення фундаменту та системи зовнішнього водовідведення).
5. Благоустрій прилеглої території.
5.1. Розчистка насаджень, облаштування квітників.
6. Проведення поточного моніторингу реалізації технічної частини проекту.
6.1. Визначення осіб з числа робочої групи, відповідальних за моніторинг, уточнення їх обов’язків та повноважень, індикаторів та контрольних дат.
6.2. Збір фактичних даних про стан реалізації проекту та їх аналіз у порівнянні з запланованими обсягами, якістю, контрольними датами.
6.3. Оприлюднення даних поточного моніторингу.
ІІІ етап: Проведення моніторингової та інформаційної роботи щодо повноти та ефективності реалізації проекту.
7. Проведення підсумкового моніторингу, звітність та інформування громадськості щодо ефективності та повноти виконання заходів проекту.
8. Проведення відкриття-презентації ЦНАП.
Проект буде реалізовано шляхом залучення коштів селищного бюджету, партнерських внесків (сільськогосподарського товариства та місцевої громадської організації) та коштів Фонду конкурсу (обласного бюджету).
Шляхом висвітлення реалізації проекту в місцевих ЗМІ, соцмережах та у інший спосіб, залучення громади до його планування, реалізації, проведення поточного та підсумкового моніторингів буде забезпечено прозорість процесу.
Нормативною базою для підготовки та реалізації даного проекту є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення двадцять четвертої сесії обласної ради VIІ скликання від 14.02.2019 № 1048, розпорядження голови обласної ради від 28.04.2020 № 88, рішення двадцять п’ята сесії Чорнухинської селищної ради VIІ скликання від 25.09.2020 №2989.
Всі договірні відносини, засідання робочої групи та інші заходи буде задокументовано, забезпечено розгляд питань депутатським корпусом селищної ради у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Ступінь готовності до реалізації проекту є високим. Цьому сприятиме досвід, набутий Чорнухинською громадою в процесі реалізації проектів-переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавщини 2011 – 2019 років.
Моніторингові та інформаційні заходи проекту буде проведено за безпосередньої участі представників громадськості району.
Даний досвід буде висвітлено в місцевих ЗМІ, на WEB-сторінках Чорнухинської громади та у соцмережах, що дозволить підняти довіру громади до влади, сприятиме популяризації партисипаторної практики.
Розподіл функцій організацій-партнерів під час реалізації проекту.
Виконавчий комітет Чорнухинської селищної ради:
- при формуванні селищного бюджету на 2021 рік забезпечує фінансування заходів проекту в розмірі 541 000 (п’ятсот сорок одна тисяча) грн.
- здійснює загальне керівництво та координацію реалізації Проекту, проведення моніторингу, оцінювання ефективності та здачі звітності щодо реалізації Проекту;
- забезпечує організацію та проведення інформаційної кампанії щодо популяризації проектної та партисипаторної практики в місцевому самоврядуванні;
Організація-партнер ТОВ «Райз-Схід»:
- забезпечує спів фінансування проекту в сумі 100 000 (сто тисяч) грн.
- бере участь у проведенні інформаційної кампанії.
Організація-партнер ГО «За рідний Гілецький край»:
- спів фінансує заходи проекту в сумі 5 000 (п’ять тис) грн.
- бере участь в організації роботи з громадськістю, у тому числі в частині проведення інформаційної роботи та моніторингових заходів.
Команда, що здійснює координацію реалізації проекту, за функціями (всього – 4 особи):
керівник проекту – голова Чорнухинської селищної ради – здійснює загальне керівництво проектом, забезпечує дію адміністративного механізму реалізації проекту, проведення моніторингу, інформаційної кампанії;
технічний керівник проекту (співкерівник) – заступник селищного голови – здійснює керівництво проектом в частині реалізації його технічного етапу, сприяння проведенню моніторингу;
координатор проекту – начальник відділу економ розвитку та інвестицій виконавчого комітету селищної ради – здійснює координацію проекту, його методичний та інформаційний супровід;
громадський консультант – представник громадськості, що забезпечує участь громади району в інформаційних та моніторингових заходах проекту.
Очікувані результати
Головним з результатів проекту стане покращення соціального клімату в Чорнухинській громаді та підвищення довіри до влади через створення умов для стабільного і якісного адміністративного обслуговування населення, бізнесу та інших споживачів на території Чорнухинської громади:
- просторове забезпечення якісного адміністративного обслуговування населення та інших споживачів;
- покращення технічного стану комунального майна, забезпечення збереженості та сталості використання його використання шляхом вимощення фундаменту та облаштування системи відведення дощової і талої води;
- оптимізацію витрат на утримання приміщення ЦНАП в опалювальний період шляхом утеплення фасаду;
- естетичне осучаснення центру селища Чорнухи – частини його паркової зони.
Сталість
Фінансова сталість проекту.
Проект матиме відчутну як економічну, так і бюджетну ефективність. В короткотерміновому результаті його реалізація дозволить заощадити кошти селищного бюджету шляхом залучення альтернативних коштів - спів фінансування з обласного бюджету та партнерського внеску. Через стабільність роботи ЦНАП буде забезпечено стабільність надходжень від адміністративних послуг до місцевого бюджету. Якісна робота та комфортні умови місцевого ЦНАП дозволять припинити виведення цих коштів з місцевого бюджету. В результаті проведення капітальних ремонтних робіт з енергозбереженням, вимощенням фундаменту та зовнішнім водовідведенням зменшаться бюджетні витрати на утримання приміщення ЦНАП та підтримку його технічного стану.
Стала та якісна робота ЦНАП, розширення спектру адміністративних послуг, спрощення реєстраційно-дозвільних процедур сприятимуть активізації місцевого підприємництва, його легалізації, пожвавлення економічної активності населення, залученню зовнішніх інвестицій.
Інституційна сталість проекту.
Реалізація цього проекту дозволить забезпечити сталість якісної інфраструктури адміністративного обслуговування на території Чорнухинської громади та Чорнухинського району. Чорнухинська селищна рада в межах Програми «U-LEAD з Європою» реалізує проект зі створення Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради.
Ремонтні роботи з підготовки фронт-офісу та службових приміщень ЦНАП перебувають у процесі завершення. Розпочато роботи з капітального фасадного ремонту з використанням енергозберігаючих технологій, вимощенням фундаменту, облаштуванням системи відведення дощової і талої води, що сприятиме не лише його естетичному осучасненню, а й забезпечить збереження, продовжить термін експлуатації на користь місцевої громади.
Орієнтовний термін постачання необхідного матеріально-технічного забезпечення від Програми «U-LEAD з Європою» заплановано на листопад 2020 року.
Даний проект стане логічним продовженням роботи у цьому напрямі та дозволить створити якісні умови для енергоощадного утримання приміщення ЦНАП та значно подовжити термін експлуатації комунального майна – адміністративного приміщення в парковій зоні селища Чорнухи.
Політична та соціальна сталість проекту.
Реалізація проекту дозволить зняти соціальну напругу в громаді, спричинену неналежним адміністративним обслуговуванням, покращити доступність адміністративних послуг для громадян у тому числі вразливих груп, посилити довіру до місцевої влади та державної політики, продемонструвати ефективність процесу реформування системи управління та територіальної організації.
Безумовно проект матиме позитивний вплив на процес встановлення конструктивних взаємовідносин між різними учасниками соціально-економічних процесів на території Чорнухинської громади: представниками місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та підприємців, громадян.
Через реплікацію позитивного досвіду Чорнухинської громади позитивний результат отримають і інші громади Полтавщини, які мають аналогічні проблеми і потреби, але ще не мобілізувались на їх вирішення у проектний спосіб на принципі партисипації.
Суб’єкти співробітництва
Категорія
Друга категорія
Напрям
Організація ефективної системи надання послуг населенню
Статус
Переможець
Номер
34