Проект відродження існуючого ставка в селі Криничне Кобеляцького району Полтавської області

Анотація

Проект відродження існуючого ставка в селі Криничне Кобеляцького району Полтавської області.
Комендантівська сільська рада – орган місцевого самоврядування з центром в селі Комендантівка. Сільраді підпорядковані населені пункти: с. Комендантівка, с. Криничне, с. Дабинівка, с. Колісники, с. Олександрія, с. Пилипенки, с. Порубаї, с. Черемушки. Кожне з цих сіл унікальне і багате своєю історією, але найбільшою їх цінністю є щирі та працьовиті люди, які кожен день працюють на благо своєї громади з надією на краще майбутнє.
Проект являється актуальним, адже порятунок водойми в селі Криничне відновить екологічну та біологічну рівновагу, створить зону відпочинку та організованого дозвілля всіх жителів та гостей громади.. Втілення цього проекту буде яскравим прикладом екологічного виховання підростаючого покоління.
Проект передбачає: очищення від донної рослинності , заглиблення водойми, зариблення, укріплення дамби та створення дренажної системи для відведення надлишкового об’єму води, а також створення комфортної зони відпочинку для всіх без виключення жителів громади. На березі ставка знаходяться людські обійстя та угіддя, що при паводках підтоплюються, тому доцільне будівництво дренажної системи для відведення надлишкового об’єму води.
Очікувані результати проекту:
1. Збереження водних ресурсів.
2. Екологічна безпека.
3. Збереження рослинного та тваринного світу, різноманітних видів птахів нашого краю.
4. Створення місця для проведення фестивалів та свят.
5. Любительська риболовля.
6. Розвиток навичок у сфері сільського туризму та підвищення привабливості об’єктів та зон відпочинку, які мають туристичний потенціал.
7. Виховання свідомого ставлення кожного до довкілля.
8. Відновлення популяцій аборигенних видів риб.
9. Моральне задоволення від спілкування з природою.
Кошторис проекту складає 950 000 грн. Фінансування планується здійснювати за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів..

Опис проблеми

За останні 25 років з карти нашої країни зникло понад десять тисяч малих річок та водойм. Протягом останніх десятиліть фактично не проводяться меліоративні роботи із розчищення водойм, в результаті водойми міліють і пересихають.
Крім того, проблему посилює те, що останні роки спостерігається сильне маловоддя і водойми міліють та зникають. Ця проблема не оминула і ставка в селі Криничне Кобеляцького району Полтавської області. Водойма розташова при в’їзді до села, має площу приблизно 3 га. в минулі роки була окрасою села, а зараз в силу вищевказаних проблем знаходиться на межі зникнення. Тому пропонується до розробки проєкт порятунку існуючого ставка в селі Криничне Кобеляцького району Полтавської області.
Проєкт передбачає: очищення від донної рослинності , заглиблення водойми, зариблення, укріплення дамби та створення дренажної системи для відведення надлишкового об’єму води, а також створення комфортної зони відпочинку для всіх без виключення жителів громади.
Порятунок водойми відновить екологічну та біологічну рівновагу, створить зону відпочинку та організованого дозвілля в особливості для молоді та батьків з дітками. Втілення цього проекту буде яскравим прикладом екологічного виховання підростаючого покоління.
3.2.1. Опис проблеми, на розв’язання якої спрямовано проект.
На в’їзді до села Криничне Комендантівської сільської ради знаходиться ставок з загатою, який з давніх-давен був окрасою та місцем відпочинку жителів та гостей цього населеного пункту. Але вчасно не було проведено меліоративні роботи із розчищення дна від мулу, який перекрив підземні джерела до цього додалися часті посухи і водойма почала пересихати. В даний час водойма пересохла та знаходиться в критичному стані. Це все спонукало росту отруйних та карантинних рослин, що негативно впливає на здоров’я місцевих жителів та часто призводить до отруєння худоби. Між тим цей ставок після зариблення та проведення відповідних робіт може стати популярним місцем для риболовлі та відпочинку всіх вікових категорій мешканців громади.

Сфера реалізації

Комунальне господарство

Мета та завдання

Метою проекту є відродження ставка в с. Криничне Комендантівської сільської ради, створення комфортної зони відпочинку, покращення санітарного та екологічного стану в цілому.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступний ряд завдань:
– оцінити існуючі проблеми;
– розробити концепцію та провести проектний аналіз;
– розрахувати показники ефективності проекту та проаналізувати потенційні ризики, які можуть виникнути під час його реалізації;
-4-
– провести календарне та ресурсне планування проекту;
– виконання запланованих заходів та організація будівництва.

Опис діяльності

Ставок розташований в межах села Криничне Кобеляцького району Полтавської області. На теперішній час ставок покритий болотною рослинністю, а місцями наявна деревна поросль. Проектом передбачається порятунок існуючого ставка, а саме: виготовлення проектної та технічної документації,очистка від деревної порослі, розчистка від мулових відкладень та поглиблення, укріплення берегів, укріплення загати.
На березі ставка знаходяться людські обійстя та угіддя, що при паводках підтоплюються, тому доцільне будівництво дренажної системи для відведення надлишкового об’єму води. Розчистка ставка виконуватиметься спеціальною технікою з дотриманням будівельних та екологічних норм.

Очікувані результати

Якісні показники успішності
1. Збереження водних ресурсів.
2. Екологічна безпека.
3. Збереження рослинного та тваринного світу, різноманітних видів птахів нашого краю.
4. Створення місця для проведення фестивалів та свят.
5. Любительська риболовля.
6. Розвиток навичок у сфері сільського туризму та підвищення привабливості об’єктів та зон відпочинку, які мають туристичний потенціал.
7. Виховання свідомого ставлення кожного до довкілля.
8. Відновлення популяцій аборигенних видів риб.
9. Моральне задоволення від спілкування з природою.

Сталість

Наступним етапом є визначення таких характеристик сталості проекту:
а) фінансова сталість, зокрема:
-6-
− після реалізації проекту відроджений ставок буде незалежним від бюджетного фінансування;
б) інституційна сталість, зокрема:
− ставок перебуватиме у комунальній власності і всі без вийнятку мешканці громади зможуть корисуватися ним;
в) політична сталість (якщо від такої залежать результати проекту), зокрема:
− демонстрація позитивних результатів співпраці громади та органів місцевого самоврядування щодо покращення екологічного стану території

Суб’єкти співробітництва

Лідер

Комендантівська сільська рада

Категорія

Перша категорія

Напрям

Розвиток спортивної та туристичної інфраструктури

Статус

Переможець

Номер

35

Вподобало

4

Бюджет за статтями видатків

Загальний бюджет


Очікувані джерела фінансування

План-графік


Учасник(и)

Партнерські організації