Від благоустрою шкільної їдальні до збереження здоров’я дітей

Анотація

Актуальність даного проєкту полягає в тому, що одним із найважливіших чинників формування здорового способу життя школярів є організація харчування. Приготування якісної їжі, художньо та раціонально оформлений інтер’єр їдальні забезпечує як збереження здоров'я дітей, так і позитивне сприйняття життєдіяльності школярами, естетичну насолоду та комфорт дітей у зоні відпочинку. Усі ці фактори сприяють ефективності навчально-виховного процесу.
Основна проблема. Капітальний ремонт їдальні не проводився 33 роки, тому ії стан не відповідає сучасним вимогам організації шкільного харчування.
Бенефіціарами проєкту є учні (204), працівники закладу (40 чол.) ОЗ «Нехворощанський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів».
Проєкт «Від благоустрою шкільної їдальні до збереження здоров’я дітей» передбачає модернізацію приміщення їдальні закладу: ремонт та оптимізацію певних зон їдальні та придбання сучасної техніки, що дозволить створити комфортні умови дня організації правильного та раціонального харчування.
Очікувані результати проєкту
1. Їдальня перетвориться на сучасну зону прийому їжі, відпочинку та комфорту.
2. Приміщення їдальні буде оновлено завдяки якісним ремонтним матеріалам та оригінальному дизайнерському рішенню.
3. Відбудеться оновлення та заміна матеріально-технічної бази шкільної їдальні.

Опис проблеми

Умови, в яких перебуває дитина під час навчання, значно впливають на якість засвоєння знань. Кожен куточок освітнього простору має працювати на ефективність навчального процесу. Капітальний ремонт їдальні не проводився 33 роки, тому ії стан не відповідає сучасним вимогам організації шкільного харчування.
Проєкт передбачає модернізацію шкільної їдальні відповідно до вимог НАССР, що дозволить створити комфорт, естетичну насолоду у зоні відпочинку та відновлення сил. А також допоможе сформувати позитивне сприйняття навчальної діяльності школярами.
Приміщення їдальні розташоване на першому поверсі будівлі закладу, Ї має прямокутну конфігурацію. Висота приміщення становить 3 м.
У 2019 році у їдальні закладу було здійснено частковий ремонт, придбана та встановлена сучасна духова шафа й електроплита. Фінансування відбулося завдяки взаємодії зі спонсорами ТОВ «Чиста криниця». Даний проєкт є продовженням розпочатих заходів.
У приміщенні для приготування їжі планується встановлення сучасної техніки: витяжки, холодильної камери, м’ясорубки, тістомісильної машини, заміна каналізаційної системи та системи водопостачання, заміна підлоги, облицювання стін,облаштування зон відповідно до вимог НАССР.
Крім того, буде здійснено ремонт у зоні безпосереднього харчування школярів (стеля, підлога, стіни) та заміна дверного блоку, меблів та встановлення пандусу для осіб з обмеженими можливостями.
Використання нового обладнання буде сприяти покращенню якості роботи кухарів, приготуванню здорової їжі для дітей та збереженню їхнього здоров’я. Цільовою аудиторією є педагоги та учні 1-11 класів ОЗ «Нехворощанський заклад загальної середньої І – ІІІ ступенів». Залученою стороною є батьки учнів, посадові особи відділу освіти, виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради.

Сфера реалізації

освіта

Мета та завдання

Створення комфортних умов для організації правильного та раціонального харчування дітей шляхом модернізації шкільної їдальні. Проблема, на вирішення якої спрямований проект, - приведення матеріально- технічної бази шкільної їдальні у відповідність до сучасних санітарно-гігієнічних вимог організації харчування учнів. Їдальня посідає одне з найважливіших місць серед приміщень школи. Це і місце для прийому їжі, і територія відпочинку, де мають панувати комфорт, позитивна атмосфера та головувати санітарно-гігієнічні норми. Кольорова гама приміщення, якість меблів та їх зручне розташування, загальний дизайн приміщення, сучасне технічне обладнання - все це є запорукою створення справжньої зони комфорту в шкільному середовищі, гарантією збереження здоров’я дітей.
Якісна їжа, естетика та раціональність дизайну шкільної їдальні позитивно впливає як на підвищення апетиту, покращення настрою молодших школярів, так і на відновлення їх емоційних і фізичних сил, що збільшить учнівську працездатність під час навчально- виховного процесу.
Завдання:
1. Перетворити їдальню на сучасну зону прийому їжі, відпочинку та комфорту.
2. Оновити приміщення їдальні завдяки якісним ремонтним матеріалам та оригінальному дизайнерському рішенню.
3. Оновити матеріально-технічну базу шкільної їдальні.
4. Забезпечити належні умови для покращення роботи працівників їдальні.

Опис діяльності

У приміщенні для приготування їжі планується встановлення сучасної техніки: витяжки, холодильної камери, м’ясорубки, тістомісильної машини, заміна каналізаційної системи та системи водопостачання, заміна підлоги, облицювання стін,облаштування зон відповідно до вимог НАССР. Буде здійснено ремонт у зоні безпосереднього харчування школярів (стеля, підлога, стіни) та заміна дверного блоку, меблів та встановлення пандусу для осіб з обмеженими можливостями.

Очікувані результати

Інформація щодо очікуваних результатів в разі реалізації проєкту:
1. Їдальня перетвориться на сучасну зону прийому їжі, відпочинку та комфорту.
2. Приміщення їдальні буде оновлено завдяки якісним ремонтним матеріалам та оригінальному дизайнерському рішенню.
3. Відбудеться оновлення та заміна матеріально-технічної бази шкільної їдальні.
4. Буде забезпечено належні умови для покращення роботи працівників їдальні

Сталість

1.Фінансова сталість. Після виконання робіт за проектом їдальня закладу відповідатиме санітарно – гігієнічним вимогам НАССР, це передбачає,що заклад не матиме претензій з боку перевіряючих служб і здобувачі освіти матимуть належне харчування. Відповідно працюватиме заклад освіти, що вплине на розвиток громади.
2.Інституційна сталість. Реалізація проекту вплине на розвиток місцевих інститутів, адже заклад загальної середньої освіти зможе надавати освітні послуги на відповідному рівні, так як харчування дітей є однією з умов здорового способу життя. Заклад освіти буде відповідати вимогам щодо опорного закладу.
3.Політична сталість. Робота над реалізацією проекту зміцнить взаємовідносини між органами місцевого самоврядування, комунальними підприємствами та місцевим підприємництвом.

Суб’єкти співробітництва

Лідер

Нехворощанська сільська рада Новосанжарського району

Категорія

Друга категорія

Напрям

Освітнє, наукове та інформаційне забезпечення розвитку місцевого самоврядування

Статус

Переможець

Номер

36

Вподобало

103

Бюджет за статтями видатків

Загальний бюджет


Очікувані джерела фінансування

План-графік


Учасник(и)

Партнерські організації