Реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Рокита за адресою: вул. Центральна, 38, с. Рокита Миргородського району Полтавської області
Білоцерківська територіальна громада утворена 13 серпня 2015 року на добровільних засадах. До її складу входять 29 населених пунктів 6 сільських рад: Білоцерківської, Балакліївської, Бірківської, Подільської, Рокитянської та Корнієнківської. Білоцерківська ТГ знаходиться в центральній частині Полтавської області з адміністративним центром в с. Білоцерківка Миргородського району Полтавської області. Рокитянська АЗПСМ – лікувально-профілактичний заклад, який забезпечує комплекс профілактичних заходів з попередження і зниження захворюваності, інвалідності, смертності, раннього виявлення захворювань. Перешкодою в наданні якісної медико-санітарної допомоги є відсутність належних умов для надання медичних послуг, зокрема незадовільний санітарно-технічний стан приміщень Рокитянської АЗПСМ не дозволяє створити належні умови для обслуговування хворих, проведення лікувальних маніпуляцій та процедур.

Анотація
«Реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Рокита за адресою: вул. Центральна, 38, с. Рокита Миргородського району Полтавської області»
Білоцерківська територіальна громада утворена 13 серпня 2015 року на добровільних засадах. До її складу входять 29 населених пунктів 6 сільських рад: Білоцерківської, Балакліївської, Бірківської, Подільської, Рокитянської та Корнієнківської. Білоцерківська ТГ знаходиться в центральній частині Полтавської області з адміністративним центром в с. Білоцерківка Миргородського району Полтавської області. Територія громади є компактною (площа – 310,0 км2) зі зручним транспортним сполученням, що здійснюється по дорогах із твердим покриттям. Через територію громади проходить міжнародна автомагістраль Київ–Харків–Довжанський. Відстань від адміністративного центру (с. Білоцерківка) до районного (м. Миргород) дорівнює 42 км, до обласного (м. Полтава) – 60 км.
Охорона здоров’я на території Білоцерківської ТГ забезпечується 9-ма ФАПами (Огирівський, Подільський, Бірківський, Балакліївський, Красногорівський, Дзюбівщинський, Попівський, Мостовівщинський, Корнієнківський) та 2-ма амбулаторіями загальної практики сімейної медицини (далі - АЗПСМ) у с. Білоцерківка та с. Рокита, що рівномірно розміщені по території громади.
Рокитянська АЗПСМ – лікувально-профілактичний заклад, який забезпечує комплекс профілактичних заходів з попередження і зниження захворюваності, інвалідності, смертності, раннього виявлення захворювань. Радіус обслуговування АЗПСМ складає 9 км (11 населених пунктів), кількість населення, яке отримує медичну допомогу – 2032 жителі. У амбулаторії працює: 1 сімейний лікар, 2 медичні сестри, 1 молодша медична сестра та 1 водій швидкої допомоги.
Будівля амбулаторії цегляна, одноповерхова (висота будівлі – 3,90 м, площа забудови – 209,2 м2, загальна площа 163,9 м2), побудована у 1962 році. Амбулаторія має інженерне забезпечення – електропостачання, газопровід, водопровід – від зовнішніх мереж, опалення індивідуальне (водяний котел).
За часи свого існування, у приміщенні Рокитянської АЗПСМ капітальний ремонт взагалі не проводився, а проведені поточні ремонти не вирішили проблем закладу. Інженерні комунікації (водопостачання, водовідведення, електрообладнання) застарілі і фізично зношені. Внутрішнє оздоблення кабінетів, на сьогодні, не відповідає сучасним стандартам медичного закладу, за період багаторічної експлуатації втратили цілісність та вийшли з експлуатаційного ладу дощата підлога, внутрішні поверхні стін, дверних прорізів (відставання ц/п товщі штукатурки та розтріскування), що не дозволяє забезпечити належні санітарно–гігієнічні умови для надання якісних медичних послуг населенню. А існуюча ситуація з пандемією COVID-19 та подальше погіршення стану здоров'я населення ставлять перед громадою серйозні завдання, які потрібно неодмінно вирішувати.
Інноваційність способу вирішення проблеми. Приміщення Рокитянської АЗПСМ буде цілком пристосоване для відвідування та надання послуг людям з особливими потребами, маломобільним категоріям відвідувачів. Також під час проведення ремонтних робіт застосовуватимуться екологічно чисті та безпечні будівельні матеріали.
Цільова група та бенефіціари проєкту. Безпосередні одержувачі медичних послуг – населення, яке проживає на території сіл: Рокита, Андрущине, Говори, Кравченки, Корнієнки, Вишарі, Мостовівщина, Попове, Цикали (загалом близько 2 тис. жителів); медичний персонал (5 працівників), посадові особи та депутати Білоцерківської сільської ради.
Перелік запланованих заходів проєкту. В рамках реалізації проєкту планується проведення комплексу ремонтно-будівельних робіт у приміщенні Рокитянської АЗПСМ, а саме:
- заміна дверних блоків;
- встановлення унітазів;
- встановлення умивальників;
- ремонт підлоги (заміна лінолеуму);
- влаштування полів (ц/ б) плитка керамічна;
- прокладання електричних силових кабелів;
- прокладання труб водопровідних;
- прокладання труб каналізаційних;
- штукатурка стін;
- внутрішнє фарбування стін;
- ремонт вхідної групи (сходи);
Очікувані результати проєкту: забезпечення населення якісною медичною допомогою на первинному рівні; зручне розташування основних і допоміжних приміщень з урахуванням специфіки лікування; нове внутрішнє оздоблення сучасними матеріалами, що забезпечить необхідний рівень комфорту; створення належних умов для медичного обслуговування населення у відповідності до існуючих санітарно-гігієнічних вимог.
Обсяг коштів, необхідних для реалізації проєкту та джерела його фінансування. Загальна вартість проєкту складає 1 200,00 тис. грн: кошти обласного бюджету – 600,00 тис. грн. (50 %), кошти місцевого бюджету – 540,00 тис. грн. (45 %), організація-партнер СФГ «Оксамит» - 60,00 тис. грн (5 %).
Партнерські організації (співвиконавці проєкту). Білоцерківська сільська рада, організація-партнер СФГ «Оксамит», громадська організація «Білоцерківське відродження».
Опис проблеми
Село Рокита знаходиться на території Білоцерківської територіальної громади. На території населеного пункту розташована Рокитянська АЗПСМ, якій підпорядковується 3 ФАПи (Мостовівщинський, Попівський, Корнієнківський). Нині на базі амбулаторії функціонує: кабінет сімейного лікаря, денний стаціонар, маніпуляційна кімната, кабінет щеплення, кімната матері і дитини, оглядова кімната, реєстратура, оглядова COVID-19 та стерилізаційна.
Основними функціями покладеними на Рокитянську АЗПСМ є:
- надання медико-санітарної допомоги 2032 мешканцям територіальної громади на прийомі в амбулаторії та вдома за викликом;
- проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів населення;
- проведення профілактичних оглядів осіб з обмеженими фізичними можливостями та дітей до 1 року;
- профілактичних оглядів населення з метою раннього виявлення хвороб та профілактики ускладнень;
- направлення хворих для отримання медичної допомоги до закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу;
- взаємодія з навчальними закладами, соціальними службами, правоохоронними органами, установами та організаціями, громадськими організаціями на території обслуговування в інтересах збереження та зміцнення здоров’я населення;
Проте перешкодою в наданні якісної медико-санітарної допомоги є відсутність належних умов для надання медичних послуг, зокрема незадовільний санітарно-технічний стан приміщень Рокитянської АЗПСМ не дозволяє створити належні умови для обслуговування хворих, проведення лікувальних маніпуляцій та процедур.
Будівля Рокитянської АЗПСМ побудована більше 50 років тому. Наразі технічний стан приміщень амбулаторії у край незадовільному стані. За період експлуатації капітальний ремонт будівлі амбулаторії не проводився, а проведені поточні ремонти не вирішили проблем закладу. Інженерні комунікації (водопостачання, водовідведення, теплопостачання, система опалення, електрообладнання) застарілі і фізично зношені. Сантехнічне обладнання – має тріщини та протікає. Системи вентиляції та кондиціювання повітря відсутні. Дерев’яні дверні блоки містами викривлені, мають значні тріщини в місцях примикання коробок до стін, пофарбований шар - пошкоджений. Внутрішнє оздоблення стін має відшарування та здуття штукатурки. Покриття підлоги із дерева містами зруйновано. Стан приміщень амбулаторії не відповідає санітарно-гігієнічним нормам і сучасним вимогам. Будівля потребує повної реконструкції.
У 2019 році з метою належного функціонування лікарні та покращення роботи медичних працівників за рахунок коштів місцевого бюджету було придбано необхідну офісну техніку та проведено капітальний ремонт будівлі Рокитянської АЗПСМ (проведено термомодернізацію будівлі: утеплення фасаду, заміна покрівлі даху, заміна дерев’яних вікон і вхідних дверей).
Саме впровадження проєкту «Реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Рокита за адресою: вул. Центральна, 38, с. Рокита Миргородського району Полтавської області» дасть змогу створити комфортні умови перебування пацієнтів (2032 жителі) та медперсоналу (5 працівників) в приміщенні амбулаторії, що в свою чергу підвищить ефективність та якість надання кваліфікованої лікарської допомоги населенню громади.
Сфера реалізації
житлово-комунальна
Мета та завдання
Метою проєкту є покращення санітарно-гігієнічного та естетичного вигляду лікарні, створення належних умов надання медичної допомоги населенню.
Завдання проєкту:
- створити належні медико-санітарні умови для надання якісних медичних послуг;
- покращити умови праці медичних працівників;
- продовжити термін експлуатації приміщення амбулаторії;
- поліпшити умови надання амбулаторного лікування та в денному стаціонарі.
Опис діяльності
Метою проєкту є покращення санітарно-гігієнічного та естетичного вигляду лікарні, створення належних умов надання медичної допомоги населенню.
Завдання проєкту:
- створити належні медико-санітарні умови для надання якісних медичних послуг;
- покращити умови праці медичних працівників;
- продовжити термін експлуатації приміщення амбулаторії;
- поліпшити умови надання амбулаторного лікування та в денному стаціонарі.
3.2.3. Опис діяльності у рамках проєкту.
Для досягнення мети проєкту планується виконання комплексу ремонтно-будівельних робіт, загальною площею 163,9 м², по реконструкції Рокитянської АЗПСМ, а саме:
- заміна дверних блоків - 11 шт;
- встановлення унітазів - 3 шт;
- встановлення умивальників - 4 шт:
- ремонт підлоги (заміна лінолеуму) - 100 м2;
- влаштування полів (ц/ б) плитка керамічна - 48 м2;
- прокладання електричних силових кабелів - 240 п.м;
- прокладання труб водопровідних – 80 м;
- прокладання труб каналізаційних - 65 м;
- встановлення бойлера електричного – 1 шт.;
- проведення робіт з демонтажу старого електрообладнання та заміну їх новими;
- встановлення перегородок у кабінетах медперсоналу;
- штукатурка стін - 300 м2;
- внутрішнє фарбування стін – 380 м2;
- ремонт вхідної групи (сходи) – 10 м2.
Для проведення реконструкції Рокитянської АЗПСМ виконавчим комітетом Білоцерківської сільської ради планується виготовити відповідну проєктно-кошторисну документацію. Проєкт передбачатиме розроблення та погодження проєктно-кошторисної документації по реконструкції Рокитянської АЗПСМ, утримання служби технічного нагляду та експертизи.
На час подання проєкту сільська рада спроможна фінансувати об’єкт та готова до подальшого освоєння коштів (виконання робіт) для реалізації проєкту.
Основними заходами проєкту є:
Захід 1. Створення робочої групи з реалізації проекту;
Захід 2. Подання оголошення та проведення тендера з метою визначення переможця на виконання підрядних робіт;
Захід 3. Укладення договорів на придбання матеріалів та виконання ремонтно-будівельних робіт, а також утримання служби замовника (проєктування та планування системи теплопостачання технічний нагляд, експертиза);
Захід 4. Проведення реконструкції Рокитянської АЗПСМ згідно проєктно-кошторисної документації;
Захід 5. Здійснення моніторингу виконання проєкту;
Захід 6. Підписання актів виконаних робіт;
Захід 7. Підготовка та подання звітності по реалізації проєкту;
Захід 8. Висвітлення результатів реалізації проєкту в засобах масової інформації та на сайті Білоцерківської ТГ.
Виконком Білоцерківської сільської ради бере на себе зобов’язання:
• забезпечити співфінансування заходів по проєкту у відповідності з бюджетом проєкту;
• здійснювати координування реалізації етапів проєкту;
• оперативно надавати необхідну інформацію виконавцям проєкту і організаторам конкурсу в ході його реалізації;
• здійснювати матеріально-технічне забезпечення реалізації заходів у відповідності з проєктом;
• забезпечувати контроль за ходом реалізації проєкту;
• забезпечити організацію та проведення заходів в рамках проєкту;
В рамках проєкту заплановано аналіз досягнення цілей проєкту та проведення інформаційної кампанії за результатами реалізації проєкту.
Очікувані результати
За результатами реалізації проєкту будуть покращені санітарно - гігієнічні норми перебування хворих, відвідувачів лікарні та медичного персоналу. Також, буде підвищений рівень пожежної безпеки, поліпшені експлуатаційні якості будівлі; створені сприятливі умов для подальшого розвитку охорони здоров'я на території Білоцерківської ТГ.
Сталість
Фінансова сталість
Реалізація проєкту сприятиме продовженню терміну експлуатації Рокитянської АЗПСМ, що допоможе суттєво заощадити кошти місцевого бюджету, а вивільнені кошти можна використати на покращення медичного обслуговування пацієнтів шляхом придбання обладнання. На тривалий час буде усунено потребу в проведенні поточних та капітальних ремонтів будівлі, що не вимагатиме залучення додаткових коштів.
Інституційна сталість
Очікується: покращення санітарно-гігієнічних умов лікувального закладу, створення комфортних умов перебування хворих та медпрацівників. Поширення результатів проєкту дасть змогу іншим громадам використати досвід для вирішення схожих проблемних питань.
Політична сталість
Реалізація проєкту дозволить покращити якість медичних послуг, зміцнить довіру людей до влади, зменшить соціальну напругу, а також дозволить сформувати партнерство влади і громади.
Суб’єкти співробітництва
-
Категорія
Перша категорія
Напрям
Організація ефективної системи надання послуг населенню
Статус
Переможець
Номер
15