Надання послуг з монтажу та налагодження роботи телекомунікаційного обладнання системи відеонагляду в рамках проекту "Безпечне місто"

Зіньківський райо́н — адміністративна одиниця Полтавської області України. Площа району становить — 1050,38 км², на якій проживає — 24247 особи. Щільність населення становить — 29,7 осіб/км². Адміністративний центр — місто Зіньків. В даному проекті «Надання послуг з монтажу та налагодження роботи телекомунікаційного обладнання системи відеонагляду в рамках проекту «Безпечне місто» на об’єктах Зіньківської територіальної громади Полтавської області» проектується система зовнішнього відеоспостереження селищних громад Зіньківського району, а також система реєстрації номерних знаків автомобільного транспорту

Анотація

Сучасне місто Зіньків та населені пункти об’єднаної територіальної громади - це різноманітна інфраструктура, яка безперервно і стрімко розвивається. Висока інтенсивність дорожнього руху вимагає оперативного спостереження, контролю та управління в режимі реального часу.
Існує потреба в нових засобах та методах гарантування безпеки мешканцям громади, превентивної діяльності, боротьби зі злочинністю, прогнозування можливих надзвичайних подій та організації комплексного реагування й локалізації їх негативних наслідків.
На фоні зростання соціально-політичної напруги в нашій країні як ніколи гостро постає питання посилення безпеки громадян, забезпечення нормальної життєдіяльності громади. Посилення безпеки громадян, забезпечення нормальної життєдіяльності міста та захист майна – це ключові пріоритети спільної роботи міської влади та правоохоронних органів.
Виникає нагальна потреба у скоординованій, злагодженій роботі влади та правоохоронних органів, підвищенні оперативності реагування на надзвичайні та небезпечні ситуації. При цьому нові засоби та методи гарантування безпеки громади мають обов’язково відповідати основним вимогам сьогодення - забезпеченню надійності, стійкості та безперебійності роботи в цілодобовому режимі.
На території Зіньківської об’єднаної територіальної громади проводяться численні масові заходи. Також актуальним є питання посилення безпеки дорожнього руху. Це вимагає як створення системи відеоспостереження та встановлення сучасних систем, здатних реагувати на тривожні події, здійснювати інтелектуальну обробку зображення та моніторинг і управління середовищем.
Влада та правоохоронні органи працюють над попередженням та протидією можливим загрозам інтересам держави, життю та здоров’ю громадян, намагаються забезпечити оперативне реагування на надзвичайні ситуації.
На сьогоднішній день у громади існує багато місць та об’єктів, які потребують посиленого захисту та контролю над ситуацією. До них відносяться:
- в’їзди в місто та населені пункти, мости;
- центральна частина міста;
- парки, площі, сквери, дитячі майданчики, тощо;
- місця масового перебування людей, автовокзал, ринок, інші місця підвищеної небезпеки для громадян;
- адміністративні будівлі, навчальні та медичні заклади, об’єкти житлово-комунального господарства тощо.
Наразі, надзвичайно актуальною є потреба моніторингу ситуації на дорогах Зіньківської об’єднаної територіальної громади для забезпечення оперативного реагування на дорожньо-транспортні пригоди та ситуації, які можуть зашкодити життю та здоров’ю громадян, розкриття кримінальних правопорушень, пов’язаних із використанням автотранспорту, та отримання реальної інформації про дорожньо-транспортні події, оперативного відстеження маршруту руху транспортного засобу.
Найкращим рішенням зазначених потреб стане створення єдиної локальної міської мережі системи «Безпечне місто», в яку будуть об’єднані всі камери зовнішнього відеоспостереження. Можливість фіксації та збору доказів з місць скоєння правопорушень сприятиме як розкриттю кримінальних правопорушень, так і їх профілактиці та попередженню.
Метою створення єдиної системи відеоспостереження є:
-Посилення заходів безпеки та захисту життя і здоров’я громадян;
- Забезпечення комплексної взаємодії, координації спільних дій та зусиль органів влади, правоохоронних органів, спрямованих на забезпечення оперативного, ефективного, злагодженого реагування на надзвичайні події та загрози інтересам громади, запобігання та подолання небезпечних ситуацій, збереження спокою та нормальної життєдіяльності;
- Забезпечення можливості відтворення ходу подій завдяки їх фіксації та зберіганню відповідної відеоінформації;
- Підвищення безпеки дорожнього руху, посилення рівня дисципліни учасників дорожнього руху, оперативне реагування на дорожньо - транспортні події та небезпечні ситуації;
- Профілактика і попередження злочинності, здійснення фіксації та збору доказової бази при скоєнні правопорушень;
- Здійснення моніторингу стану об’єктів благоустрою (дотримання правил благоустрою тощо).

Опис проблеми

В умовах збільшення проявів руйнування комунального майна (вандалізм), погіршення криміногенного стану та відсутність системи відеонагляду виникла нагальна потреба посилення заходів безпеки на вулицях Зіньківської територіальної громади.
Стан правопорядку в громаді суттєво впливає на його соціально-економічний розвиток. Забезпечення правопорядку здійснюється шляхом виявлення винних у вчиненні протиправних дій осіб та притягнення їх до передбаченої законом відповідальності, а також запровадження форм і методів профілактики правопорушень з метою усунення причин та запобігання виникненню умов, що сприяють їх вчиненню.
Здійснення заходів з профілактики злочинності протягом попередніх років дало змогу певною мірою покращити стан правопорядку в місті Зіньків та удосконалити систему профілактики правопорушень.
Отже, проектом обумовлено потребою впровадження комплексу програмно-апаратних та організаційних заходів для посилення безпеки населення, захисту об’єктів комунальної власності із забезпечення життєдіяльності міста, безпеки дорожнього руху.
Зіньківська міська рада та правоохоронні органи громади посилено працюють над попередженням та протидією можливим загрозам життю та здоров’ю громадян, намагаються забезпечити оперативне реагування на надзвичайні ситуації, оскільки у м. Зіньків та на територіїї старостатів існує ряд об’єктів, які потребують посиленого захисту та контролю над ситуацією. До них відносяться:
- в’їзди в села;
- центральна частина вулиць селищ;
- супермаркети, гуртівні, торгові та розважальні центри, парки, площі, сквери, тощо;
- місця скупчення людей: вокзали, ринки, інші місця підвищеної небезпеки для громадян;
- адміністративні будівлі, навчальні та медичні заклади, комунальні та житлові об’єкти, інші громадські будівлі тощо;
Крім того, особливої уваги потребує забезпечення належного контролю проведення у місті та селищах масових заходів, мітингів, демонстрацій.
В основу реалізації проекту покладено принцип об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів для забезпечення охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху та профілактики злочинності в громаді.

Сфера реалізації

безпека та громадський порядок

Мета та завдання

Метою Проекту «Надання послуг з монтажу та налагодження роботи телекомунікаційного обладнання системи відеонагляду в рамках проекту «Безпечне місто» на об’єктах Зіньківської територіальної громади Полтавської області» є підвищення рівня громадської безпеки та громадського порядку, забезпечення належного моніторингу ситуації на об’єктах благоустрою та комунальної сфери, посилення безпеки дорожнього руху, запобігання злочинності, підвищення оперативності, якості та достовірності інформації, отриманої службами, які забезпечують безпеку селища, для відповідного швидкого реагування.

Опис діяльності

1. Проведення тендера на надання послуг з монтажу та налагодження роботи телекомунікаційного обладнання системи відеонагляду в рамках проекту «Безпечне місто» на об’єктах Зіньківської територіальної громади Полтавської області.
2. Оформлення та підписання договору на надання послуг.
3. Надання послуг з монтажу телекомунікаційного обладнання.
4. Надання послуг з пусконалагоджувальних робіт телекомунікаційного обладнання.
5. Введення обладнання в експлуатацію.

Очікувані результати

Очікувані результати проєкту «Надання послуг з монтажу та налагодження роботи телекомунікаційного обладнання системи відеонагляду в рамках проекту «Безпечне місто» на об’єктах Зіньківської територіальної громади Полтавської області».
Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту
Довготривалі та перспективні наслідки, а саме: встановлення системи відеоспостереження; зниження числа дорожніх пригод, кримінальних злочинів та надзвичайних ситуацій на території громади; формування єдиної системи упередження та профілактики правопорушень і надзвичайних ситуацій. Від реалізації даного проекту очікується відпрацювання механізму співпраці між громадою, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадськими організаціями щодо подальшого вдосконалення їх роботи та вирішення інших проблемних питань, пріоритетність яких визначатиме сама громада.

Сталість

Сталість результатів проекту визначено:
- фінансова сталість : прямі вигоди від реалізації проекту: зменшення кількості правопорушень та скорочення числа надзвичайних ситуацій в громаді позитивно позначиться на доходах та видатках місцевого бюджету.
- інституційна сталість (реалізація цього проекту дозволить покращити охорону громадського порядку в Зіньківській громаді, здійснювати профілактику правопорушень та попереджувати скоєння злочинів. Використання сучасних технічних засобів, зокрема впровадження єдиного комплексу відеоспостереження на території громади, значно підвищить оперативне реагування на скоєні злочини, збільшить кількість розкритих злочинів, призведе до зменшення таких видів злочинів, як пограбування, розбійні напади, незаконне заволодіння транспортними засобами, хуліганство, порушення правил дорожнього руху, нищення комунального майна).
Реалізація проекту є запорука забезпечення громадського порядку, охорони об’єктів інфраструктури селища та безпеки дорожнього руху.
- політична сталість (даним проектом передбачається тісна співпраця органів місцевого самоврядування з поліцейським офіцером громади та працівників відділу поліції Зіньківської територіальної громади для забезпечення громадського порядку, охорони об’єктів інфраструктури громади та безпеки дорожнього руху, оперативне реагування та встановлення порушників і притягнення їх до відповідальності.

Суб’єкти співробітництва

-

Лідер

Зіньківська міська рада

Категорія

Перша категорія

Напрям

Організація ефективної системи надання послуг населенню

Статус

Переможець

Номер

34

Вподобало

2

Бюджет за статтями видатків

Загальний бюджет


Очікувані джерела фінансування

План-графік


Учасник(и)

Партнерські організації