Нова комунальна техніка – якісні послуги для населення Гоголівської громади
Гоголеве – селище міського типу, центр Гоголівської територіальної громади.Гоголівська територіальна громада – громада, утворилася в результаті процесу децентралізації в 2020 році відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 721-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Полтавської області. Громада розташована на території 188,4 〖км〗^2, та має 2280 приватних будинковолодінь. Населення громади налічує 5463 осіб. Однією з найважливіших проблем Гоголівської територіальної громади є нестача спеціалізованої техніки для регулярного , своєчасного збору та вивозу сміття до пунктів утилізації та захоронення. Тому одним із шляхів вирішення проблеми є придбання нової техніки для збору сміття, що дозволить не тільки поліпшити екологічну ситуацію, а й значно підвищити якість комунальних послуг,створити основу для збільшення доходної частини бюджету ТГ.

Анотація
Гоголеве – селище міського типу, центр Гоголівської територіальної громади.Гоголівська територіальна громада – громада, утворилася в результаті процесу децентралізації в 2020 році відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 721-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Полтавської області. З 13.11.2020 року Гоголівська територіальна громада включає до себе 10 населених пунктів, що розташовані в 4 старостатах. Громада розташована на території 188,4 〖км〗^2, та має 2280 приватних будинковолодінь. Населення громади налічує 5463 осіб.
Актуальність підготовки проекту «Нова комунальна техніка – якісні послуги для населення Гоголівської громади» зумовлена незадовільною ситуацією у поводженні із твердими побутовими відходами.
Однією з найважливіших проблем Гоголівської територіальної громади є нестача спеціалізованої техніки для регулярного , своєчасного збору та вивозу сміття до пунктів утилізації та захоронення.
Тому одним із шляхів вирішення проблеми є придбання нової техніки для збору сміття, що дозволить не тільки поліпшити екологічну ситуацію, а й значно підвищити якість комунальних послуг,створити основу для збільшення доходної частини бюджету ТГ.
Проєкт націлений на вирішення проблем:
1. Відсутності чи не належного стану комунальної техніки для надання якісних послуг населенню.
2.Налагодження взаємодії влади та населення.
Завдяки реалізації проєкту покращиться баланс технічних засобів, які будуть прямо забезпечувати потреби комунального господарства. Успішна реалізація даного проєкту буде першою складовою покращення організації ефективної системи надання послуг населенню в укрупненій ТГ, забезпечить спеціальними технічними засобами громаду.
Інноваційність проєкту: проєкт дозволить розвинути та модернізувати інфраструктуру територіальної громади, що, в свою чергу, посилить економічну спроможність громади. Проєкт направлений на задоволення потреб громадян в якісних комунальних послугах.
Перелік заходів проєкту:
1. Підготовка документації на придбання сміттєвоза, технологічна місткість кузова, якого не менше 8 м^3;
2. Проведення тендерних процедур, визначення переможця;
3. Придбання , сміттєвоза та розробка логістичних схем поводження із твердими побутовими відходами;
4. Передача спецтехніки на баланс комунального підприємства «Джерело»;
5. Висвітлення процесу реалізації проєкту серед населення через засоби масової інформації та інші джерела
Очікувані результати проєкту:
- надання якісних послуг громадянам спеціалізованою технікою;;
- подолання збитковості комунального підприємства
- можливе створення 1 робочого місця;
- підвищення довіри мешканців до дій органу місцевого самоврядування, зменшення соціальної напруги.
Цільовими групами проєкту є все населення Гоголівської територіальної громади.
Обсяг коштів, необхідних для реалізації проєкту : 1 400 000 грн. (1 400 тис.грн.). Проєкт передбачає наступні джерела фінансування:1) кошти обласного бюджету – 600,0 тис. грн. (42,9% від вартості проєкту);2) бюджет Гоголівської селищної ради (ТГ) – 786,0 тис. грн. (56,1% від вартості проєкту).3)бюджет КОМ СГП «Джерело» - 14.0 тис. грн.(1%від вартості проєкту).У разі перевищення фактичних видатків над плановими загальними видатками 1400тис.грн., виконавчий комітет буде здійснювати дофінансування даного проєкту за рахунок коштів місцевого бюджету в 2022 році.
Опис проблеми
Гоголівська ТГ є новоутвореною, основним завданням якої є забезпечення належного санітарного стану населених пунктів, екологічної безпеки мешканців, надання якісних комунальних послуг населенню.
Враховуючи, що після об’єднання територіальної громади , територія та населення громади збільшилася вдвічі (з 2493 – до 5463 мешканців), гостро постає питання надання якісних комунальних муніципальних послуг на всій території громади.
Щорічно на території громади утворюється 8000м^3твердих побутових відходів, проте через відсутність необхідної спецтехніки у комунальному господарстві, вивіз відбувається трактором нерегулярно та досить затратно. Комунальне господарство «Джерело», що обслуговує громаду, має в користуванні для вивозу твердих побутових відходів один трактор з причепом, об’єм якого складає 4м^3, і він потребує постійного ремонту. Завантажувати такий трактор потрібно вручну, що досить незручно, а технологічна місткість дуже мала, що є не економічно. Переважна більшість населення змушені вивозити сміття самостійно на стихійне звалище, яке утворилось на території ТГ без дотримання вимог щодо розподілу, сортування та утилізації твердих побутових відходів.
Звалища ТПВ є одним із найбільших забруднювачів навколишнього природного середовища. Земельні ділянки для збору твердих побутових відходів не паспортизовані, санітарно-захисні зони не витримуються, ділянки розміщені як в межах так і поза межами сіл.
Наразі у громаді ведеться цілеспрямована робота стосовно запровадження ефективного механізму поводження з твердими побутовими відходами. Планується придбання спецтехніки , що забезпечить регулярний збір, та вивіз ТПВ до паспортизованих полігонів для сортування і утилізації, та проводиться робота по заключенню договорів з населенням зі збору та вивезення сміття .
Придбання нової техніки для ТГ дозволить оперативно спрацювати на випередження назріваючої проблеми забезпечення технічними засобами для якісних послуг в сфері комунального господарства; створити основу для збільшення доходної частини бюджету ТГ; підвищити довіру мешканців до дій ОМС.
Соціально-економічними аспектами вирішення проблеми
• поліпшення якості послуг зі збору та вивезення сміття на території громади;
• ліквідування стихійних сміттєзвалищ, покращення санітарного та екологічного стану;
• забезпечення участі громадян у вирішенні питань благоустрою району, підвищення рівня свідомості та відповідальності.
Основні заходи проєкту
1. Проведення підготовчих робіт,створення робочої групи.
2. Підготовка документації на придбання сміттєвоза, технологічна місткість кузова, якого не менше 8м^3;
3. Проведення тендерних процедур, визначення переможця;
4. Придбання , сміттєвоза та розробка логістичних схем поводження із твердими побутовими відходами;
5. Передача спецтехніки на баланс комунального підприємства «Джерело»;
6. Висвітлення процесу реалізації проєкту серед населення через засоби масової інформації та інші джерела.
Результат даного проєкту, дозволить збільшити інтенсивність виконуваних робіт за рахунок автоматизації та підвищити продуктивність праці, а також швидше реагувати на поточні проблеми, економити на ремонті, витратах праці та бюджетних коштів.
Цільовими групами проєкту є все населення Гоголівської територіальної громади. Бенефіціарами буде відділ благоустрою при виконавчому комітеті (виконавчий комітет Гоголівської селищної ради) та комунальне господарство «Джерело»».
Для реалізації проєкту необхідно 1 400 000 грн. (1,400 тис.грн.). При реалізації проєкту врахований гендерний аспект, інтереси соціальних груп не порушуються. Негативного впливу на екологію в ТГ при реалізації проєкту не відбувається.
Сфера реалізації
Житлово-комунальне господарство
Мета та завдання
Мета проєкту - підвищення стабільної роботи та якості надання комунальних послуг мешканцям, за умови зменшення фінансових та трудових витрат на утримання комунального господарства за рахунок надання послуг спецтехнікою. Створення належного санітарного стану населених пунктів, забезпечення екологічної безпеки жителів громади.
Завдання проєкту:
1. Придбання сміттєвоза, технологічна місткість кузова якого не менше 8м^3, для забезпечення регулярного вивозу сміття до паспортизованих полігонів.
2. Створення комфортного середовища для проживання на території населених пунктів громади.
3. Організувати надання життєво-необхідних послуг, пов’язаних з дотриманням санітарно-епідеміологічного благополуччя населення шляхом заключення договорів з населенням зі збору та вивезення сміття.
Опис діяльності
Щоб досягнути мету проєкту, потрібно послідовно виконати ряд наступних заходів:
1. Проведення підготовчих робіт,створення робочої групи;
2. Підготовка документації на придбання сміттєвоза, технологічна місткість кузова, якого не менше 8м^3;
3. Проведення тендерних процедур, визначення переможця;
4. Укладення договорів на придбання техніки (у тому числі з урахуванням тендерних процедур та електронних закупівель).
5. Придбання , сміттєвоза та розробка логістичних схем поводження із твердими побутовими відходами;
6. Передача спецтехніки на баланс комунального господарства «Джерело»;
7. Висвітлення процесу реалізації проєкту серед населення через засоби масової інформації та інші джерела.( на кожному етапі).
8.Утримувати в подальшому техніку, придбати (за потребою) додаткове обладнання та розширити послуги за рахунок коштів місцевого бюджету.
9. Проведення контролю за використанням спецтехніки.
Інститути громадського суспільства та небайдужі громадяни, активісти можуть безпосередньо слідкувати за використанням техніки за безпосереднім призначенням.
Про подання проєкту на розгляд конкурсної комісії та подальший перебіг конкурсного відбору буде розміщуватися відповідна інформація на офіційному сайті Гоголівської селищної ради http://gogolivska.gromada.org.ua
Очікувані результати
Кількісні очікувані результати реалізації проєкту:
1). Придбання сміттєвозу: 1 од.
2) Можливе створення 1 робочого місця;
3).Збільшення додаткових надходжень до бюджету(заключення договорів з населенням);
Якісні очікувані результати реалізації проєкту:
1).Подолання збитковості комунального підприємства.
2) Надання якісних послуг громадянам спеціалізованою технікою
3) Підвищення довіри мешканців до дій органу місцевого самоврядування, зменшення соціальної напруги.
4) Поліпшення екологічного стану території.
Сталість
Сталість
Фінансова сталість проєкту.
Налагодження та постійне функціонування вивезення сміття значно знизить рівень витрат місцевих бюджетів на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та підвищить якість комунальних послуг населенню громади.
Після завершення проєкту планується подальше розроблення та впровадження проєктів, які будуть спрямовані на підвищення рівня благоустрою та дорожньо-транспортного господарства громади.
Вивіз сміття до спеціально відведених полігонів призведе до більш організованого його захоронення, відповідно, на місцевий бюджет буде менше навантаження щодо усунення стихійних сміттєзвалищ.
Досягнуті результати дозволять значно поліпшити екологічну та фінансову ситуацію Гоголівської територіальної громади, в т.ч. підвищити рівень якості надання послуг населенню та знизять соціальну напругу в громаді.Однозначно відбудеться покращення матеріально-технічної бази комунального господарства «Джерело» та зменшення залежності від бюджетного фінансування, можливий перехід на самоокупність.. У разі створення нового робочого місця (1 штатна особа), відбудеться позитивний вплив на ринок праці.
Інституційна сталість проєкту.
Реалізація проєкту однозначно вплине на розвиток місцевих інститутів, зокрема комунальної інфраструктури (групи «Благоустрій» при виконавчому комітеті та КОМ СГП «Джерело»), покращить їхню матеріально-технічну базу, конкурентоспроможність та дасть поштовх до самоокупності.
Політична сталість проєкту.
Реалізація проєкту позитивно вплине на імідж Гоголівської ТГ, її виконавчих органів і комунального господарства; посилить структурний вплив на формування місцевої політики у сфері надання якісних комунальних послуг; значно підвищить рівень довіри громадян до дій ОМС .
Суб’єкти співробітництва
-
Категорія
Перша категорія
Напрям
Організація ефективної системи надання послуг населенню
Статус
Переможець
Номер
5