Капітальний ремонт частини приміщень будинку культури з облаштуванням центру надання адміністративних послуг Великобудищанської сільської ради на вул.Васюти,67 в с.Веприк Миргородського району Полтавської області

Великобудищанська територіальна громада утворена 22 грудня 2019 року відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Адміністративним центром територіальної громади є с. Великі Будища, яке розміщене 89 км від м. Миргород по шляху місцевого значення та 136 км від обласного центру м. Полтава. Основною проблемою, на вирішення якої спрямований проєкт є: відсутність умов для надання якісних адміністративних послуг мешканцям громади , а особливо для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Насамперед проект спрямований на задоволення суб’єктів звернень, пов’язаних із виконанням положень Закону України «Про адміністративні послуги», забезпечення доступності та якості надання адміністративних послуг.

Анотація

Назва проекту «Капітальний ремонт частини приміщень будинку культури з облаштуванням центру надання адміністративних послуг Великобудищанської сільської ради на вул.Васюти,67 в с.Веприк Миргородського району Полтавської області».
Великобудищанська територіальна громада утворена 22 грудня 2019 року відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Адміністративним центром територіальної громади є с. Великі Будища, яке розміщене 89 км від м. Миргород по шляху місцевого значення та 136 км від обласного центру м. Полтава.
Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру складає 5,5 км, максимальна – 42 км. Загальна площа Великобудищанської територіальної громади 384,2 км2, об’єднує 20 населених пунктів, кількість населення станом на 01.01.2021 року - 7665 осіб.
Надання адміністративних та соціальних послуг населенню – один з основних напрямів роботи органів місцевого самоврядування . Наявність сучасного та дієвого Центру надання адміністративних послуг на базовому рівні - один з показників спроможності територіальної громади та ефективності роботи місцевого органу самоврядування.
Актуальність проекту полягає в тому, що після створення Великобудищанської територіальної громади питання надання адміністративних, соціальних послуг та їх доступність стало одним із першочергових завдань для органів місцевого самоврядування. Жителі громади з надією очікують позитивних змін в сфері надання адміністративних послуг, органи місцевого самоврядування активно займаються вирішенням даного питання з метою покращення якості надання послуг та їх доступності. Доступність адміністративних послуг, комфортність умов та простота отримання необхідних громадянам документів, довідок - це «обличчя влади» та реформи децентралізації на будь-якому рівні. На території села Веприк Миргородського району Полтавської області знаходиться двохповерхова будівля комунальної власності виконавчого комітету Великобудищанської сільської ради, яка розташована на вулиці Васюти,67 в самому центрі села загальною площею - 386,0 м2, корисна площа - 245,0 м2, яка потребує капітального ремонту та пристосована для розміщення в ній Центру надання адміністративних послуг, оскільки даний населений пункт налічує 2254 жителів станом на 01.01.2021 року і є найбільш населеним та розташований на вигідній транспортній розв’язці. Приміщення є достатнім, щоб передбачити зони очікування, інформування та обслуговування замовників, враховуючи прогнозоване зростання кількості відвідувачів. Поряд з даною будівлею знаходяться всі соціально-культурні та торгові об’єкти , поруч автобусна зупинка. В цілому дуже зручне місце для надання адміністративних послуг громадянам. Крім того, згідно проектно-кошторисної документації в приміщенні даної будівлі планується зробити металопластикові прозорі перегородки, що вже зробить адміністративні послуги доступнішими, прозорими, зручними та затишними для жителів та інших суб’єктів звернень. Вхід до Центру планується облаштувати пандусом для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Основною проблемою, на вирішення якої спрямований проєкт є: відсутність умов для надання якісних адміністративних послуг мешканцям громади , а особливо для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Насамперед проект спрямований на задоволення суб’єктів звернень, пов’язаних із виконанням положень Закону України «Про адміністративні послуги», забезпечення доступності та якості надання адміністративних послуг.
У Великобудищанській територіальній громаді на даний час немає власних ресурсів або можливостей залучення інвесторів для створення ЦНАПу, саме тому вирішено подати даний проект на співфінансування в участі в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області в 2021 році. На даний час виготовлено проектно-кошторисну документацію, отримано експертний звіт щодо розгляду проектної документації на будівництво за робочим проектом, згода сесії Великобудищанської сільської ради на співфінансування проєкту.
Створений на території Великобудищанської територіальної громади Центр надання адміністративних послуг сприятиме поліпшенню умов життєдіяльності мешканців та стане значним поштовхом до сталого соціально-економічного розвитку всієї громади. Для жителів громади буде створена можливість отримання доступних, якісних адміністративних та соціальних послуг, які вони потребують та за отриманням яких звертаються постійно.
Цільові групи проекту та безпосередні бенефіціари проекту: представники органів місцевого самоврядування, представники влади, працівники ЦНАПу, 7665 жителів Великобудищанської територіальної громади, фізичні та юридичні особи, зацікавлені в отриманні адміністративних послуг ЦНАПу.
Інноваційна спрямованість реалізації проєкту полягає у застосуванні сучасних будівельних матеріалів, використанні енергозберігаючих технологій, використанні сучасного обладнання та програмного забезпечення, запровадженні електронного документообігу.
Соціальна спрямованість реалізації проєкту полягає у тому, що в результаті реалізації проєкту будуть створені сприятливі умови для надання якісних адміністративних послуг, в тому числі і особам з обмеженими фізичними можливостями. Реалізація проекту насамперед спрямована на задоволення потреб суб’єктів звернень, пов’язана із виконанням положень Закону України «Про адміністративні послуги», забезпечення доступності та покращення якості надання адміністративних послуг, щоб таким чином наблизити владу до жителів, створити належні умови праці для працівників центру надання адміністративних послуг, що сприятиме підвищенню якості надання адміністративних послуг.
Економічна спрямованість реалізації проєкту полягає в тому, що з відкриттям ЦНАПу в селі Веприк буде покращена процедура отримання дозвільних документів, виготовлення правоустановчих документів, що в свою чергу стимулюватиме розвиток підприємництва на території громади і відповідно підвищуватиме рівень доходів населення. Також проектом передбачено проведення цілого конкурсу енергозберігаючих заходів,в тому числі: заміна дерев’яних вікон і дверей на металопластикові, заміна існуючої системи освітлення, що сприятиме економії енерговитрат та енергоресурсів.

Заплановані заходи проекту :
1. Здійснення будівельних робіт згідно з проектно-кошторисною документацією.
2. Систематичне висвітлення інформації про хід реалізації проекту на офіційному сайті Великобудищанської територіальної громади.
3. Введення об’єкта в експлуатацію.
4. Урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг.

Очікувані результати проекту:
1. Зручність надання максимум адміністративних послуг в одному місці.
2. Відкритість та прозорість під час надання адміністративних послуг.
3. Створення комфортних умов очікування та заповнення документів.
4. Спрощення процедур отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання.
5. Підвищення рівня поінформованості суб’єктів звернень про порядок надання адміністративних послуг.
6. Скорочення термінів надання адміністративних послуг.
7. Створення умов для забезпечення сталого розвитку громади.
8. Збільшення кількості наданих адміністративних послуг до 50.
9. Підвищення продуктивності праці 5 працівників ЦНАПу , що дозволить збільшити кількість відвідувачів, швидкість та якість їх обслуговування.
10. Підвищення фахового рівня 5 працівників ЦНАПу.

Обсяг коштів, які необхідні для реалізації проекту згідно проектно-кошторисної документації становить 1426,556 тис.грн. Для виконання передбачених заходів проекту планується залучити кошти Фонду конкурсу – 600,0 тис.грн., Учасника конкурсу – 826,556 тис. грн.
Кошти Організацій-партнерів – відсутні.

Опис проблеми

Великобудищанська територіальна громада утворена 22 грудня 2019 року відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Адміністративним центром територіальної громади є с. Великі Будища, яке розміщене 89 км від м. Миргород по шляху місцевого значення та 136 км від обласного центру м. Полтава.
Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру складає 5,5 км, максимальна – 42 км. Загальна площа Великобудищанської територіальної громади 384,2 км2, об’єднує 20 населених пунктів, кількість населення станом на 01.01.2021 року – 7665 осіб.
Завершення процесу децентралізації в Україні означає, що територіальні громади, крім додаткових фінансових ресурсів, отримають ще й додаткові повноваження, а отже від того, якими будуть плани розвитку громад та як вони будуть виконуватися, залежатиме обсяг бюджетів громад, і, як наслідок, якість життя громадян. Насамперед розвиток громад повинен базуватися на задоволенні потреб своїх громадян у отриманні якісних адміністративних послуг, адже дуже часто в житті виникають ситуації, які вимагають комплексного рішення в найкоротші терміни. Основна проблема на вирішення якої спрямовано проект : відсутність належного рівня та зручних умов для отримання населенням громади комплексу адміністративних послуг, особливо для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Адже саме за якістю цих послуг кожен житель оцінює турботу держави про нього та рівень поваги до прав і гідності громадянина. Слід відзначити, що умови праці значним чином впливають на якість прийнятих рішень. Відсутність належних умов для праці посадових осіб виконавчого органу громади негативним чином відображається на результативності роботи, ускладнюється надання жителям громади адміністративних, соціальних та інших послуг, які надаються органами місцевого самоврядування. Проведення капітального ремонту частини приміщень будинку культури загальною площею-386,0 м2, корисна площа-245,0 м 2 дасть можливість забезпечити надання жителям населених пунктів усього комплексу послуг, які повинні надаватися територіальною громадою. Підвищення якості надання кожної окремо так і комплексу адміністративних послуг планується за такими критеріями: доступність, зручність, прозорість,своєчасність, відкритість, повага до особи.
Тому було прийняте рішення створити Центр надання адміністративних послуг в с.Веприк ,оскільки даний населений пункт налічує станом на 01.01.2021 року 2254 жителів і є найбільш населеним та розташований на вигідній транспортній розв’язці.
У Великобудищанській територіальній громаді на даний час немає власних ресурсів або можливостей залучення інвесторів для створення ЦНАПу, саме тому вирішено подати даний проект на спів фінансування в участі в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області в 2021 році. На даний час виготовлено проектно-кошторисну документацію, отримано експертний звіт щодо розгляду проектної документації на будівництво за робочим проектом, згода сесії Великобудищанської сільської ради на співфінансування проєкту.
Цільові групи проекту та безпосередні бенефіціари проєкту: представники органів місцевого самоврядування, представники влади, працівники ЦНАПу, 7665 жителів Великобудищанської територіальної громади, фізичні та юридичні особи, зацікавлені в отриманні адміністративних послуг ЦНАПу.
Економічна та бюджетна ефективність реалізації проєкту полягає в тому, що утримання приміщення ЦНАПУ після капітального ремонту частини приміщень буде здійснюватись за кошти сільського бюджету виконавчого комітету Великобудищанської сільської ради. Основні фактори ефективності та економічної діяльності впровадження даного проекту: кількість наданих адміністративних послуг ЦНАПом, кількість сплачених коштів за надання адміністративних послуг ЦНАПу. Планується збільшення переліку кількості наданих адміністративних послуг до 50 та збільшення надходжень до місцевого бюджету.
Соціальний вплив – реалізація проекту сприятиме покращенню доступності та якості надання адміністративних послуг жителям громади, фізичним та юридичним особам Великобудищанської територіальної громади. Завдяки проведенню робіт по капітальному ремонту частини приміщень будинку культури з облаштуванням ЦНАПу адміністративні послуги для населення стануть набагато доступнішими. Крім того, в Центрі надання адміністративних послуг будуть створені всі необхідні умови для прийому громадян з обмеженими фізичними можливостями.
Екологічний вплив - негативний вплив на навколишнє середовище відсутній.
Обсяг коштів, які необхідні для реалізації проекту згідно проектно-кошторисної документації становить 1426,556 тис.грн. Для виконання передбачених заходів проекту планується залучити кошти Фонду конкурсу – 600,0 тис.грн., Учасника конкурсу – 826,556 тис. грн. Кошти організацій - партнерів – відсутні.

Сфера реалізації

соціальний захист

Мета та завдання

Мета проекту: підвищення рівня доступності та покращення якості адміністративних послуг населенню, об’єднання кваліфікованих спеціалістів в одному приміщенні для прискорення надання якісних адміністративних послуг та комфортного перебування відвідувачів.
Завдання проекту:
 здійснити заходи передбачені проектно-кошторисною документацією, а саме: «Капітальний ремонт частини приміщень будинку культури з облаштуванням центру надання адміністративних послуг Великобудищанської сільської ради на вул.Васюти,67 в с.Веприк Миргородського району Полтавської області» загальною площею приміщень, що підлягає капітальному ремонту 386,0 м2, , корисною площею приміщень, що підлягає капітальному ремонту 245 м2 .
 облаштувати 5 робочих місць для спеціалістів ЦНАПу;
 підвищити якість надання адміністративних послуг жителям територіальної громади на 50 % за допомогою анкетування на офіційному сайті громади;
 забезпечити мінімальний час обслуговування при наданні адміністративних послуг;
покращити імідж Великобудищанської територіальної громади шляхом надання якісних адміністративних послуг;
 провести інформаційну кампанію серед жителів Великобудищанської територіальної громади та сусідніх громад в мережі Facebook щодо можливостей отримання послуг в новому ЦНАПі до кінця 2021 року. Кожний житель громади має знати, що отримання адміністративних послуг стало більш зручнішим і ефективним.

Опис діяльності

Захід 1. Облаштування належного приміщення для діяльності ЦНАП. Правильний вибір приміщення дає змогу уникнути зайвих проблем, як то надмірних витрат на ремонт або відсутність можливості забезпечення відкритого простору та всіх умов для інфраструктури ЦНАП. Для розташування нового ЦНАП було вибрано приміщення в діючому сільському будинку культури. Такий вибір обумовлений декількома причинами. По перше, сільський будинок культури знаходиться в центрі села Веприк на вигідній транспортій розв’язці. На першому поверсі знаходиться Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Великобудищанської сільської ради, на другому поверсі - Центр культури та дозвілля, Веприцька сільська бібліотека. Поряд з даною будівлею знаходяться всі соціально-культурні та торгові об’єкти, поруч автобусна зупинка. В цілому дуже зручне місце для надання адміністративних послуг громадянам. По друге, відібране приміщення знаходиться в окремому крилі, що не створює незручності для майбутніх відвідувачів ЦНАП і роботи сільського будинку культури.
Захід 2. Проведення будівельних робіт згідно з розробленою проектно-кошторисною документацією. Згідно проекту планується виконати наступні внутрішні роботи :
 стіни (мурування внутрiшнiх стiн iз керамiчної цегли , мурування окремих дiлянок внутрiшнiх стiн iз цегли);
 підлога (улаштування пiд покриття пiдлоги основи iз листів OSB; улаштування покриття з лiнолеуму площею покриття 10 м 2; улаштування покриттів з керамічних плиток );
 вікна (заповнення віконних прорізів готовими блоками площею більше 3 м 2 з металопластику в кам’яних стінах житлової будівлі; установлення пластикових підвіконних дошок; установлення віконних зливів);
 двері ( встановлення дверей з металопластику);
 перегородки (улаштування перегородок на металевому однорядному каркасі з обшивкою гіпсокартонними листами або гіпсоволокнистими плитами в один шар; улаштування перегородок для ЦНАП);
 зовнішнє оздоблення (утеплення фасадів мінеральними плитами товщиною 100 мм з опорядженням декоративним розчином за технологією "CEREZIT"; грунтування та шпаклювання поверхонь ; полiвiнiлацетатне фарбування нових фасадів по підготовленій поверхні; навiшування водостiчних труб, колiн, вiдливiв i лiйок з готових елементiв; виготовлення пандусу з огорожею; монтаж металоконструкцiй сходiв, площадок, огороджень; монтаж стійок навісу та улаштування покриття з листової сталi;
 внутрішнє оздоблення (улаштування обшивки стiн гiпсокартонними плитами по металевому каркасу; штукатурення плоских поверхонь вiконних та дверних укосiв по бетону та каменю; полiпшене фарбування полiвiнiлацетатними водоемульсiйними сумiшами стiн по штукатурцi).
 водопровід – установлення фільтрів для очищення води діаметром 15 мм; установлення водопiдiгрiвачiв ємкiсних мiсткiстю до 1 м 3 ;
 каналізаційні роботи – облаштування умивальників та унітазів;
 електрообладнання та електроосвітлення – прокладення електричного кабелю; монтаж свiтильникiв для люмiнесцентних ламп, якi встановлюються на штирах, кiлькiсть ламп понад 4 до 6 шт;
 встановлення автоматичної пожежної сигналізації.

Захід 3. Щотижневе висвітлення інформації про хід реалізації будівельних робіт по проекту на сайті Великобудищанської територіальної громади velbud-gromada.gov.ua.
Захід 4. Введення об’єкта в експлуатацію та інформування жителів територіальної громади на офіційному сайті Великобудищанської територіальної громади velbud-gromada.gov.ua про завершення будівельних робіт по реалізації проекту.
Захід 5. Урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг за участю жителів громади, представників бізнесу та всіх бажаючих.

Станом на 30.08.2021 року виготовлено проектно-кошторисну документацію, отримано експертний звіт щодо розгляду проектної документації на будівництво за робочим проектом, згода сесії Великобудищанської сільської ради на співфінансування проєкту.
Зовнішні та внутрішні роботи по проекту не проводилися. Ступінь будівельної готовності 0 %.
Профінансовано виготовлення проектно-кошторисної документації на суму 43200 грн. та вартість експертизи проектної документації 6696 грн.

Очікувані результати

В процесі реалізації проекту планується досягнути наступних результатів:
 створено та функціонує належним чином облаштоване приміщення ЦНАП в Великобудищанській територіальній громаді ;
 підвищено кваліфікацію персоналу, покращено доступність та якість надання адміністративних послуг;
 розширено перелік послуг і зменшено термін надання адміністративної послуги для жителів і представників бізнесу;
 збільшення кількості наданих адміністративних послуг до 50;
 підвищення продуктивності праці 5 працівників ЦНАПу , що дозволить збільшити кількість відвідувачів, швидкість та якість їх обслуговування;
 підвищення фахового рівня 5 працівників ЦНАПу.

До перспективних наслідків реалізації проекту слід віднести наступні:
 наявність власного ЦНАП у громаді дає певні конкурентні переваги перед сусідніми громадами, що в перспективі може розглядатися як позитивний чинник для формування більш привабливого іміджу громади (приток населення, відкриття нових підприємств)
 можливість поширення проекту. Проект може виступати прикладом для невеликих громад та громад з низькою спроможністю щодо вирішення проблем надання адміністративних послуг.

Сталість

а) Фінансова сталість:
Фінансова сталість проекту полягає в забезпеченні раціонального використання робочого часу працівників, відповідальних за надання адміністративних послуг та оптимізації витрат місцевого бюджету на утримання центру надання адміністративних послуг при незмінному підвищенні якості таких послуг відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України.
б) Інституційна сталість:
Реалізація даного проекту сприятиме посиленню спроможності органів місцевого самоврядування покращити якість надання адміністративних послуг , збільшити довіру місцевих жителів до влади,спрощенню системи надання адміністративних послуг та дозвільних документів для юридичних і фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності , що неодмінно сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу. Послуги , які надаватимуться ЦНАПом будуть доступними для жителів всіх населених пунктів громади.
в) Політична сталість :
Реалізація проекту ЦНАПу в селі Веприк позитивно вплине на зміцнення тривкості новоствореної територіальної громади, підтвердить правильність вибраного шляху децентралізації, дасть змогу забезпечити гармонійний підхід до розвитку всіх населених пунктів громади. Покращення якості надання адміністративних послуг через ЦНАП підвищить довіру до органів місцевого самоврядування громади, її посадових осіб, підвищення довіри сприятиме активізації місцевих жителів у їх безпосередній участі у вирішенні питань місцевого значення.

Суб’єкти співробітництва

Лідер

Великобудищанська сільська рада

Категорія

Перша категорія

Напрям

Розвиток спортивної та туристичної інфраструктури

Статус

Переможець

Номер

9

Вподобало

29

Бюджет за статтями видатків

Загальний бюджет


Очікувані джерела фінансування

План-графік


Учасник(и)

Партнерські організації