Організація Екологічного клубу «Зелені вітрила» на базі Божківського НВК, с. Божківське Полтавського району

облаштування класу для роботи екоклубу

Повний опис проєкту

Основні проблеми:
1. Низький рівень екологічної культури населення населення громади.
2. Наявність стихійних сміттєзвалищ.
3. Відсутність місцевих пунктів збору відсортованих ТПВ. Їх необхідно транспортувати до м. Полтава (9 км від с. Божківське).
Більшу частину відходів складають матеріали, які можна використовувати повторно або переробляти, якщо вилучити відповідні фракції на стадії первинного збору. Враховуючи це, одним із ефективних способів вирішення проблеми відходів є впровадження роздільного збору сміття.
В с. Божківське створені умови для збору змішаного сміття: встановлені контейнери на спеціалізованих майданчиках, організовано збір і вивіз відходів. Створені передумови для запровадження роздільного збору сміття: у школі встановлені контейнери для роздільного сортування, зроблені руками школярів; біля цих контейнерів розміщено плакати з інструкцією – як правильно сортувати; на території села на спеціалізованих майданчиках поряд з контейнерами для змішаних відходів встановлені металеві сітки для пластику та склотари.
Проте залучивши фінансові, технічні, юридичні ресурси та важелі, але не подолавши байдужого, а інколи навіть негативного відношення громадян до навколишнього середовища, ситуацію корінним чином змінити не можливо. Так і у нашому випадку – лише 2% населення дотримуються роздільного збору сміття. Свідомість 40 та 50-літньої людини змінити досить складно – затрачені зусилля, час та ресурси не приносять очікуваних результатів, тому виникла ідея залучити до вирішення проблеми молодих людей (школярів), які відкриті для сприйняття та навчання. Згодом власним прикладом вони зможуть прищепити культуру сортування у власних родинах.
Метою проекту є: виховання екологічної культури мешканців Божківської громади шляхом організації екологічних заходів, в т.ч. просвітницьких, спрямованих на популяризацію сортування ТПВ, залучення усіх верств населення до активної діяльності по захисту довкілля, формування нового природоохоронного менталітету громади.

Для кого цей проєкт

Учнівська молодь (189 осіб), батьки дітей (378 особи), адміністрація та педагогічний колектив Божківського НВК (41 особа), доросле населення села Божківське (1132 осіб), представники органів місцевого самоврядування (5 осіб). Екологічно орієнтовані установи та громадські організації. Представники бізнесу по закупівлі вторсировини.

Співфінансування проєкту (грн)

50000

Очікувані результати проєкту

1. 189 школярів отримали знання та практичні навички сортування ТПВ, які зможуть застосовувати в повсякденному житті і навчати інших.
2. Проведені роз'яснювальні лекції батькам учнів, в результаті чого вони активно беруть участь у сортуванні ТПВ.
3. Адміністрація НВК безпосередньо залучена до здійснення сортування та роздільного збору ТПВ на території навчального закладу.
4. Напрацьовані у ході реалізації проекту матеріали (відео, буклети, плакати) використовуються в навчально-виховному процесі НВК.

План заходів з реалізації проєкту

1. Формування робочої групи.
2. Придбання меблів і обладнання.
3. Облаштування класу для роботи Екоклубу.
4. Проведення інформаційної та просвітницької роботи.

Лідер

Гордієнко Денис Якович

Статус

Брав участь

Локація проєкту

Божківський НВК, с. Божківське, вул. 40 років Перемоги, 38734

Бюджет

100 000 грн

Завантажити

Підтримали

188

Номер

159