«Зразкове подвір’я Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Полтавської області», м. Гадяч
укладання тротуарної плитки

Повний опис проєкту
Реалізація проєкту «Зразкове подвір’я Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів №1 Гадяцької міської ради Полтавської області» передбачає кілька етапів. Уявлення про місце укладання плитки ми маємо: це ділянка перед будівлею закладу, відкрита територія розташована до центральної вулиці міста.
Етап 1. Підготовчий:
- визначити розміри ділянки мощення плитки відповідно;
- визначити умови поверхневого водовідведення (повздовжні та поперечні нахили) та необхідність застосування дренажних систем;
- зробити підрахунки необхідної кількості тротуарної плитки, бордюрів та інших елементів за типом та кольором.
Етап 2. Підготовка площі мощення:
- після розмітки території згідно проєкту, на місці укладання потрібно підрівняти верхній шар, який складається з ділянок старого асфальту, ґрунту, піску. За необхідності збільшити шар ґрунтового насипу за рахунок підсипання щебенем крупної фракції. Врахувати забезпечення дренажу.
Етап 3. Планування та розмітка ділянки:
- потрібно розбити територію на окремі ділянки укладання за допомогою кілочків або металевих штифтів з позначенням рівня верхнього краю бруківки або бордюрів. Нахил поверхні проєктувати в залежності від каналізаційних комунікацій. Межі ділянки огородити бордюрами. Для надійності бордюри фіксуються в кількох місцях бетонним розчином.
Етап 4. Влаштування несучого шару:
- для несучого шару можна застосовувати будь-який морозостійкий і дренажний матеріал: дрібний гравій, щебінь фракції 5-70 мм. Основу потрібно ущільнити на 20% від початкової товщини для забезпечення належної витривалості та міцності при експлуатації.
Етап 5. Влаштування підстильного шару:
- для підстильного шару придатний пісок, дрібний щебінь, гравій фр. 0-5 мм. Товщина підстильного шару в ущільненому стані має бути від 3 до 5 см.
Етап 6. Укладання плитки:
- тротуарна плитка укладається починаючи від уже покладеної поверхні або зафіксованого бордюру рівномірними рядами згідно з профілем укладання. Напрямок руху влаштування повинен йти від країв території подвір’я ліцею до центру. Укладання кожного ряду контролюється за допомогою шнура для забезпечення рівномірного розподілу плитки на площі. Ширина швів – 3-5 мм.
Етап 7. Заповнення швів:
- після укладання плитки необхідно заповнити шви (проміжки між плиткою) для забезпечення еластичного розподілу навантаження між елементами. Для заповнення швів використовують сухий промитий пісок фракції 0-2 мм. Після затирання швів залишки піску видаляються з поверхні та проводиться ущільнення влаштованого покриття.
Етап 8. Ущільнення поверхні:
- поверхню влаштованого покриття ущільнювати вручну гумовим молотком до стійкого стану. Ущільнення ділянки виконують рівномірно від країв до центру до моменту досягнення планового рівня поверхні та стабільності бетонних елементів. Після проведеної операції можливе повторне заповнення швів та оголених ділянок.
Проблеми:
- безпеки руху;
- старе покриття за багато десятиліть прийшло у непридатність;
- має фізичний знос;
- випуклості та заглибленості є небезпечними для життя та здоров’я учасників навчального процесу, оскільки зачіпання, падіння та травмування дітей за останній час збільшилося;
- неестетичний вид подвір’я, розвернутого до центральної вулиці міста.
Необхідність реалізації проекту: благоустрій подвір’я ліцею, безпечний рух пішоходів (учасників освітнього процесу).
Мета проєкту: благоустрій подвір’я ліцею, безпека пішоходів.
Укладання площі 200 м2 тротуарною плиткою за сучасними технологіями для безпечності учасників освітнього процесу. Естетичний вигляд подвір’я ліцею №1 імені Олени Пчілки.
Для кого цей проєкт
Для учасників освітнього процесу (здобувачі освіти, педагоги та працівники закладу), батьки.
Співфінансування проєкту (грн)
42000
Очікувані результати проєкту
1. Економічні – укладання плитки забезпечить довготривалий належний стан подвір’я ліцею без постійних витрат на латання дірок.
2. Соціальні – безпека руху, можливість проводити фізичні вправи, квести, флеш-моби на рівній поверхні подвір’я. подвір’я буде задіяне у проведенні загальних заходів закладу.
3. Екологічні – тротуарна плитка «дихає», не дає випаровуванню шкідливих речовин.
План заходів з реалізації проєкту
1. Розрахунок необхідних матеріалів.
2. Організація робочого місця, інструменти.
3. Підготовчі роботи.
4. Техніка безпеки при виконанні робіт.
5. Укладання плитки фахівцями.
Статус
Реалізовано
Локація проєкту
вул. Гетьманська, 35 м. Гадяч
Бюджет
84 000 грн
ЗавантажитиПідтримали
458
Номер
71