Цифрова лабораторія “SMART-HUB”

Облаштування цифрової лабораторії “SMART-HUB” стане важливим кроком у підготовці учнів до життя у цифровому суспільстві. На сьогодні забезпечення кабінету інформатики є мінімальним. Сучасні мультимедійні пристрої створять функціональне середовище для навчання та розвитку учнів. В результаті оновлення комп’ютерної техніки, створення комфортного середовища учні зможуть розвивати свої компетентності в галузі інформаційних технологій.

Повний опис проєкту

Облаштування цифрової лабораторії “SMART-HUB” на базі кабінету інформатики Опорного закладу “Решетилівський ліцей імені І.Л. Олійника Решетилівської міської ради” стане важливим кроком у підготовці учнів до життя та роботи у цифровому суспільстві, сприяючи їхньому розвитку як особистостей і майбутніх професіоналів.
Результатом співпраці стане цифровий осередок, який дозволить учням отримати практичний досвід роботи з сучасними технологіями, що зможе зробити процес більш захоплюючим та привабливим для учнів, особливо для тих, хто цікавиться сучасними ІТ-технологіями. Цифрова лабораторія стане місцем для спільної роботи над проєктами та завданнями, що сприятиме розвитку комунікаційних навичок учнів, вмінь працювати в колективі та згуртовуватись заради вирішення спільних проблем.
На даний момент забезпечення кабінету інформатики є мінімальним, що часто не дає можливості більш детально підходити до опрацювання навчального матеріалу. Різноманітні мультимедійні пристрої створять унікальне та функціональне середовище для навчання та розвитку учнів у кабінеті інформатики. В результаті оновлення комп’ютерної техніки та створення комфортного естетичного середовища, учні міста зможуть на одному рівні з однолітками з інших регіонів розвивати свої цифрові компетентності, усвідомлювати своє місце в світі глобальної цифровізації та планувати своє майбутнє в галузі інформаційних технологій.
Проблема облаштування цифрової лабораторії є актуальною для всіх учасників освітнього процесу з кількох причин:
1. У сучасному світі інформаційні технології стають все більш важливими в усіх аспектах життя. Інноваційний кабінет інформатики має бути платформою для впровадження різноманітних методів навчання, таких як інтерактивні уроки, використання відеоуроків, онлайн-ресурсів тощо.
2. Доступ до сучасного обладнання та програмного забезпечення сприяє розвитку креативності учнів та стимулювання їх до створення нових інноваційних проєктів.
3. У навчальних програмах інформатика відіграє ключову роль, оскільки вона не лише надає учням базові навички роботи з комп'ютерами, але й розвиває алгоритмічне, критичне мислення та інші важливі компетенції.
4. Зростаюча цифрова трансформація у всіх сферах вимагає від населення, в тому числі підростаючого, міцних навичок у роботі з комп'ютерами та інформацією.
5. Навички в галузі інформаційних технологій стають дедалі більш важливими для успішної кар'єри. Навіть не обираючи IT-сферу, діти будуть використовувати комп'ютерні технології в своєму професійному житті.
Отже, облаштування цифрової лабораторії “SMART-HUB” вирішить перелічені проблеми, яких не вдавалось до цього позбутись, в тому числі і через суворі виклики сьогодення та дасть можливість пізнавати всі особливості ІТ-світу в комфортних, сучасних, технічно забезпечених умовах.

Для кого цей проєкт

Цільовою аудиторією проєкту є учні середніх та старших класів ліцею, вчителі та запрошені тренери-інструктори, які ведуть заняття з інформатики, інколи – батьки, які цікавляться освітою своїх дітей у сфері комп'ютерних технологій та відвідують уроки у “батьківські дні”.
Безумовно, найбільшу користь від оновлення технічного забезпечення отримають саме учні, оскільки вони найбільше часу проводитимуть в новому сучасному середовищі, підвищуватимуть свій рівень знань та вмінь, а цікаві новинки зможуть зробити навчальний процес більш захоплюючим та ефективним.

Співфінансування проєкту (грн)

250000

Очікувані результати проєкту

Облаштування цифрової лабораторії “SMART-HUB” призведе до популяризації цифровізації учнів закладу освіти, що дасть поштовх до розвитку, щонайменше, двох цікавих і перспективних напрямків:
1. З’явиться чудова можливість проведення спільних учнівських семінарів з обміну досвідом та чемпіонатів з робототехніки. Вони можуть стати стимулом для учнів вивчати науку, технології, інженерію та математику (STEM) через практичний досвід. Чемпіонати з робототехніки можуть включати такі заходи, як змагання між командами, де учні будують та програмують роботів для виконання певних завдань або завдань на швидкість та точність. Шкільні чемпіонати з робототехніки часто входять до програми позашкільних заходів або клубів, і вони можуть бути дуже популярними серед учнів, що дозволить популяризувати цей напрямок.
2. У навчальних закладах України стає все популярнішим навчати дітей та дорослих керувати квадрокоптерами. Навчання керування дронами стане частиною шкільної та позашкільної освіти.

План заходів з реалізації проєкту

1. Проведення процедур закупівель.
2. Підготовчі роботи: зняття старого обладнання та меблів, очищення приміщення, ремонт підлоги, стін та стелі.
3. Установлення меблів, таких як: столи для комп'ютерів, стільці, шафи для зберігання обладнання.
4. Установка технічної системи мережевого обладнання.
5. Перевірка роботи всього обладнання та програмного забезпечення, виявлення і виправлення можливих проблем.
6. Створення навчальних учнівських проєктів з використанням оновлених пристроїв.
7. Висвітлення результатів перетворення та оновлення старого кабінету інформатики в сучасну цифрову лабораторію в засобах масової інформації міста, на офіційних сторінках закладу та в соціальних мережах.

Лідер

ВИГІВСЬКА АДЕЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА

Статус

Переможець

Локація проєкту

місто Решетилівка

Бюджет

500 000 грн

Завантажити

Підтримали

2318

Номер

34