«Екогімназія» у с. Піщане, Кременчуцький район

Забезпечити мешканців Піщанської громади (зокрема молодь) спеціальними різнокольоровими контейнерами для роздільного збору відходів. Команда екоактивістів «ZWSPishchane» разом з однодумцями навчить учнів Піщанської гімназії бути екосвідомими, надасть дітям практичні навички поводження та правильного сортування сміття.

Повний опис проєкту

Ідея проєкту «Екогімназія» - це навчити молодь Піщанської громади правильно сортувати сміття.
Гімназія є ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти за умови, що вона буде якісною і безпосередньо пов’язаною із повсякденним життям та розумінням того, як кожна людина незначними змінами у своїй щоденній поведінці може змінити екологічну ситуацію у своїй гімназії та в населених пунктах громади.
Проєкт передбачає придбання 16 малих та 9 великих спеціальних різнокольорових баків для роздільного збору сміття (об’ємом по 0,75 та 1,1 літрів) для: пластику, паперу та скла.
Баки для роздільного збору сміття будуть встановленні на території Піщанської громади (16) та на спеціальних площадках шкільного подвір’я (по 3 на трьох площадках). Для екологічного виховання, контролю над правильністю сортування сміття будуть встановлені 4-и відеокамери.
Відсортоване сміття - папір, пластик, скло буде здаватися підприємствам заготівельникам вторинної сировини, а за отримані екологічні кошти учні самостійно будуть вирішувати, що придбати (спортивний інвентар, настільні ігри, книги для шкільної бібліотеки та інше).
Команда екоактивістів буде постійно проводити просвітницькі заходи та розробляти інформаційно - роздатковий матеріал для кращого пізнання екологічної освіти, це:
- інформаційні буклети для батьків учнів, родичів, знайомих, головне завдання яких полягає в наданні інформації про використання сміття, як вторинної сировини для подальшої переробки, та поради щодо утилізації побутових відходів, які неможливо сортувати та переробляти.
- екологічні роздатки - підказки для дітей, за допомогою яких діти зможуть визначати види пластику, які придатні для вторинної переробки та ін.
Для виготовлення інформаційно - роздаткового матеріалу необхідно придбати витратні матеріали: кольоровий принтер (3*1), ноутбук, фліпчарт, папір для фліпчарту, кольоровий папір, маркери, стікери, олівці, ножиці, клей тощо.
Мета проєкту: підвищення екологічної культури, свідомості учнів, їх батьків та мешканців громади, виховання дбайливого ставлення до природи.
Привернути увагу учнів та батьків до проблеми сьогодення – накопичення сміття та його вплив на природнє навколишнє середовище.
Команда екоактивістів «ZWSPishchane» власним прикладом буде навчати та показувати учням, як звичайне сміття перетворюється в «екологічні кошти», які можна спрямувати для придбання різних речей для відпочинку та дозвілля.
Рішення проблеми: проєкт передбачає придбання та встановлення 16 малих спеціальних різнокольорових баків (об’ємом 0,75 літрів) та 9 великих баків (об’ємів 1,1 літрів) для роздільного збору та сортування паперу, пластику та скла. Розробити інформаційні буклети та екологічні роздатки - підказки для дітей школярів та мешканців громади головне завдання яких полягає в донесенні інформації про використання сміття, як вторинної сировини для подальшої переробки, та поради щодо утилізації побутових відходів, які неможливо сортувати та переробляти.

Для кого цей проєкт

Учнів та батьків, вчителів та жителів населених пунктів громади.

Співфінансування проєкту (грн)

99900

Ключові показники оцінки результату проєкту

- вирішиться проблема забруднення навколишнього природного середовища в навчальному закладі;
- зміниться ставлення учнів гімназії та їх батьків, мешканців громади до довкілля, зменшить кількість не відсортованого сміття;
- зменшиться кількість несанкціонованих сміттєзвалищ на узбіччі доріг, лісів та ярів.

План заходів з реалізації проєкту

1. Придбати та встановити 16 малих спеціальних різнокольорових баків (об’ємом 0,75 літрів) та 9 великих баків (об’ємів 1,1 літрів) для роздільного збору сміття;
2. Облаштувати 3-и спеціальні площадки для великих баків;
3. Придбати та встановити 4-и відеокамери;
4. Постійно виготовляти інформаційні буклети та екологічні роздатки - підказки для учнів та мешканців громади;
5. Висвітлення позитивних результатів.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту

Здорожчання ринкової вартості матеріалів.

Лідер

Ткаченко Юлія Михайлівна

Категорія

навколишнє середовище

Відповідальний орган

Статус

Брав участь

Локація проєкту

39701, Кременчуцький р-н, с. Піщане, вул. Шкільна 2

Бюджет

199 900 грн

Завантажити

Підтримали

154

Номер

70