logo

КОНКУРС ЕКОЛОГІЧНИХ
ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ
ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Щорічний конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської обласної ради проводиться в рамках обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 - 2021 роки». Його метою є підвищення екологічної культури населення, вирішення локальних екологічних проблем.

У 2019 році активними громадянами було подано

note

158 проєктів

note

з них 155 відповідали вимогам Конкурсу


Отже, у громад області є багато екологічних ініціатив, які потребують обговорення та реалізації.

Подача проєктів на Конкурс тривала
з 15 квітня по 14 травня 2019 року

dashes

Найбільш активними виявилися мешканці з Гадяцького, Полтавського, Кременчуцького, Зіньківського, Решетилівського та Чутівського районів Полтавської області. Ці ініціативи були підтримані майже всіма місцевими радами області

vote

29 травня 2019 року конкурсна комісія у складі депутатів Полтавської обласної ради, працівників виконавчого апарату Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації, експертів у сфері екології і охорони довкілля розглянула всі допущені на Конкурс проєкти.

100
29
21
9
сільські ради
міські ради
селищні ради
районні ради

Це проєкти з:

Облаштування креативних зелених зон та локацій в паркових зонах, створення екологічних стежин у дендропарках та заповідниках.

Наприклад, створення зеленої зони на території парку в с. Бутенки Кобеляцького району, облаштування зеленої зони «Духмяні хвилі» на території Недогарківського ліцею Кременчуцького району».

Заохочення мешканців сіл, селищ, міст Полтавщини до роздільного збирання твердих побутових відходів.

Наприклад, встановлення в навчальних загальноосвітніх закладах Лохвицької громади контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів; придбання гранулятора пеллет для переробки органічних відходів в Сергіївській громаді Гадяцького району.

Екоосвіти та екокультури.

Наприклад, проведення фестивалю «Яблуневий сад» в Мачухівській громаді Полтавського району, облаштування творчої екомайстерні Creative Lab «Нове життя» на базі Недогарківського ліцею Кременчуцького району.

Безпечного питного водопостачання

(фільтри для води в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, питні фонтани).


Усі переможці отримали бюджетну підтримку Полтавської обласної ради

(загалом − 1 млн. грн).

На наступні роки фінансування місцевих екологічних ініціатив збільшено

до 2 млн. грн.