Облаштування екологічного маршруту вздовж річки Псел, село Красногорівка Білоцерківської ОТГ
улаштування екологічного маршруту
Повний опис проєкту
Природне багатство Білоцерківської громади представлене лісовими масивами і степами з великим різноманіттям рослинного світу, а також природними водоймами з річками, озерами та ставками.
Тому для вивчення природи, її унікальних куточків, формування естетичних стосунків між людиною і природою та підвищення екологічної свідомості учнів планується створити екологічний маршрут.
Даний маршрут використовуватиметься для вивчення фізико-географічних особливостей місцевості, її флори та фауни, здійснення туристичних походів, екскурсій, проведення дослідної, пошукової та проектної роботи. Направлений на пропаганду охорони довкілля, виховання екологічної культури.
Екологічна освіта та виховання охоплюють усі форми організації навчально-виховного процесу, які спрямовані на свідоме розуміння явищ, що відбуваються в природі в результаті людської діяльності.
Навчання й активний відпочинок – це поєднання освітнього й виховного компонентів. Екологічний маршрут поєднує ділянки екологічного практикуму і природоохоронної діяльності. Ознайомитися з типовими видами рослин нашої місцевості, водної рослинності, рослинності схилів, вивчити природний комплекс річки Псел, проводити теоретичні та практичні роботи з біології, екології, формувати бережне ставлення до лікарських, рідкісних та зникаючих видів рослин – це не повний перелік учнівських справ.
Тому навчально-дослідна робота спонукатиме учнів не лише до одержання готових знань, а й до пізнавальної діяльності, самостійного творчого пошуку.
Проблема проєкту
На даний час охорона навколишнього середовища є одним із найважливіших питань сьогодення. Засмічення лісових масивів та річки Псел на території громади відбувається постійно, а особливо це помітно у літній період, коли багато відпочивальників не дотримуються правил поводження в місцях відпочинку та на природі. Та і місцеві жителі не надто переймаються проблемами присільської території та акваторію річки Псел. Так як екомаршрут проходить вздовж заплави річки Псел та її схилів, то місцевість зазнає негативного антропогенного впливу.
Тому даний маршрут як комплекс екологічних об’єктів сприятиме:
- проведенню освітньої та пропагандистської роботи з питань охорони природи;
- створення умов для виховання екологічно грамотної культури поведінки людини в оточуючому середовищі;
- придбанню педагогами, керівниками гуртків досвіду навчально-виховної роботи з дітьми в природних умовах;
- вивченню та спостереженню учнями об’єктів і явищ природи та подальшому знаходженню тем для майбутньої науково-дослідницької роботи.
Мета проєкту
Вивчити природний комплекс прибережної зони Псла, проводити теоретичні та практичні роботи з біології, екології, привернути увагу населення до проблем охорони навколишнього середовища.
Співорганізатори і партнери проєкту
1. Красногорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів - організаційні заход.
2. Виконавчий комітет Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області - співфінансування проєкту, укладання договорів з підрядчиками.
3. Місцева газета "Наша громада – єдина родина" - анонсування проєктних заходів, висвітлення інформації про проєкт, його популяризація.
4. Веб-сайт громади - висвітлення інформації про проєкт, його популяризація.
Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?
Залучені сторони: виконком Білоцерківської сільської ради;
Цільова аудиторія: учні Красногорівської ЗОШ, педагогічний колектив, батьки, гості села, туристи.
Очікувані результати проєкту
1. Порушення екологічних проблем регіону.
2. Виховання у населення бережливого ставлення до довкілля та грамотного поводження на природі.
3. Забезпечення учнів старшої школи практичними заняттями з самостійного піклування та догляду за рослинами.
4. Підвищення конкурентоспроможності школярів при вступі у вищі навчальні заклади.
Масштабування та реклама проєкту
Масштабування проєкту передбачається шляхом вдосконалення та розширення екологічного маршруту, а також реалізації схожих проектів у подальшому. Рекламування проводитиметься через сайт громади та школи, газету “Наша громади – єдина родина”, соціальні мережі.