Про чисте місто потрібно дбати – сміття всім разом сортувати!

встановлення контейнерів для збору ПЕТ –пляшок

Повний опис проєкту

На сьогодні в Україні проблема сміття – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. На жаль, не оминула вона і наше мальовниче місто Лохвиця. Сміття накопичується всюди, зростають площі несанкціонованих звалищ. Жива природа не створює сміття, у ній все взаємопов’язане, взаємозамінне. Непотрібні відходи почала створювати людина, а планеті стає надто важко нести на собі сміттєвий тягар. І якщо сьогодні без відходів людське життя, на жаль, уявити ще не можна, то треба принаймні зменшити їх кількість, знизити ту шкоду. Усвідомлення загрози, яку наносить сміття навколишньому середовищу, змусило нас зрозуміти доцільність сортування відходів. Проєктом передбачається поступовий перехід до комплексної системи роздільного збирання ТПВ. Для початку ми пропонуємо по місту встановити спеціальні контейнери для пластикових пляшок. Що стосується пластику, то його з кожним роком стає все більше через повсюдне використання у побуті виробів з пластику (поліпропілену), в першу чергу ПЕТ-пляшок. Відсортовуючи пластик для переробки ми можемо зберегти природні ресурси, покращити екологію та отримати додатковий дохід.
Збережемо нашу Землю! Всюди, на кожному кроці, всі разом і кожен окремо! Завтрашній день Землі буде таким, яким ми його створимо сьогодні.
Ми віримо, що поступово мешканці громади усвідомлять, що сортувати сміття – це просто, кожна людина внесе свій внесок для зупинення знущання над екологією міста, країни і всього світу.

Проблема проєкту

Для Лохвицької територіальної громади повсюдною проблемою є те, що небезпечні відходи збираються і накопичуються разом з побутовим сміттям, об’єм якого, на жаль, збільшується щороку. У більшості мешканців громади немає навичок і знань сортування твердих побутових відходів.

Мета проєкту

Привернення уваги жителів міста до проблеми сучасності – накопичення сміття та його вплив на навколишнє середовище, вивчення проблеми збору та утилізації твердих побутових відходів і пошук можливих шляхів її вирішення, формування в мешканців громади активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті міста, виховування дбайливого ставлення до довкілля та свого здоров'я.

Співорганізатори і партнери проєкту

Відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради.
Лохвицька об'єднана територіальна громада.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залучені сторони: відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради.

Цільова аудиторія: мешканці громади.

Очікувані результати проєкту

1. Усвідомлення запровадження роздільного збору вторинної сировини в громаді.
2. Розуміння можливих втрат в екологічному майбутньому країни.
3. Усвідомлення власної потреби в діяльності, спрямованої на захист, збереження навколишнього середовища.
4. Ппочуття відповідальності за життя своєї громади, за свою громадську позицію, за екологічне насліддя для майбутнього покоління.
5. Можливість отримати кошти за здану вторинну сировину з метою подальшого їх використання у благодійних цілях.

Масштабування та реклама проєкту

У ході реалізації проєкту плануємо залучити мешканців Лохвицької об'єднаної територіальної громади; висвітлити проблеми та шляхи її вирішення в місцевих засобах масової інформації та соціальних мережах, виготовити та розповсюджити інформативно-агітаційні листівки.

Лідер

Каблучка Світлана Іванівна

Статус

Брав участь

Підтримали

480

Номер

38

Заходи проєкту

Бюджет