Пресуй сміття – роби довкілля чистим!

придбання гідравлічного пресу для вторсировини

Повний опис проєкту

На сьогодні переробка вторинної сировини – це вже індустрія. Світ привчає себе до економії і, відповідно, до переробки твердих побутових відходів. Ми боремось за свій екологічний простір. Тема переробки вторинних ресурсів зараз гостро стоїть перед будь-яким містом. І сьогодні вона потребує належної уваги, впровадження найбільш ефективних методів і технологій збору та переробки.
Сміття, багато якого лежить під ногами, - це ресурс, гроші та можливості. Будь-яке сміття, якщо його правильно відсортувати, може стати корисним вторинним ресурсом.
Переробних підприємств більше, ніж достатньо. Переробна галузь України потребує значних обсягів вторинної сировини – макулатури, полімерних матеріалів, ПЕТ-пляшок, алюмінієвих баночок, склобою тощо. Сміття в Україні багато, але його не сортують, великі обсяги сировини для переробки не потрапляють на заводи, а лежать на полігонах. Тому прес для вторсировини набуває особливого значення - він є необхідною ланкою в ланцюжку первинного сортування відходів.
Прес гідравлічний безпечний, простий і надійний в експлуатації, не потребує особливих навичок персоналу, незамінний при виїзному прийомі сировини.
Час розпочати свою маленьку екологічну реформу.

Проблема проєкту

Основною проблемою нашого проєкту - це утилізація відходів. Сміття накопичується всюди, поширюються площі несанкціонованих звалищ, де сміття гниє та засмічує ґрунт. Більша частина відходів на звалищах – пластик. А пластик може «жити» в ґрунті роками: як відомо, поліетиленовий пакет розкладається 500 років, звичайна пляшка з-під води – ціле тисячоліття. Найоптимальніший та найекологічніший спосіб утилізації – переробка зібраних відходів з попереднім пресуванням.

Мета проєкту

Привернути увагу мешканців громади до проблеми сучасності – накопичення сміття та його вплив на навколишнє середовище; розвивати нове екологічне мислення серед населення задля збереження екологічного балансу території, покращення її стану; формувати серед мешканців громади відповідальність за ощадливе використання ресурсів, раціональне поводження з твердими побутовими відходами; виховати розумне та дбайливе ставлення до охорони довкілля.

Співорганізатори і партнери проєкту

Відділ освіти виконкому Лохвицької міської ради.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залучені сторони:
1. Відділ освіти виконкому Лохвицької міської ради, освітні заклади, громадськість.

Цільова аудиторія:
1. Мешканці громади.

Очікувані результати проєкту

1. Покращення екологічного стану та життєвого рівня мешканців громади завдяки підвищенню їх екологічної культури.
2. Впорядкування і облаштування місць та об’єктів, які використовуються для збирання, зберігання та перероблення твердих побутових відходів, що в свою чергу зменшить їх негативний вплив на довкілля.
3. Отримання доходу від здачі спресованих відходів для подальшої їх переробки як вторинної сировини.

Масштабування та реклама проєкту

У ході реалізації проєкту планується залучити до проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи освітні заклади міської ради, міську службу благоустрою, громадськість.
Рекламуватиметься проєкт через ЗМІ (місцева преса, офіційні сторінки Лохвицької міської ради, веб-сайти освітніх закладів, соціальні мережі Інтернету тощо).

Лідер

Сорока Еріка Валеріївна

Статус

Брав участь

Підтримали

477

Номер

39

Заходи проєкту

Бюджет