Екологічна мода

виховання екокультури

Повний опис проєкту

Сучасний стан екології в усьому світі загалом та в Україні, зокрема, змушує населення відшукувати шляхи хоча б незначного її поліпшення у звичних, здавалося б, напрямках. Зокрема, ще десятиліття тому мало хто замислювався над тим, що надмірна купівля одягу (значна частка якого не використовується і опиняється на смітнику), є однієї з найбільших причин забруднення атмосфери та водних та земельних ресурсів. Саме через це в останні роки все більше розповсюдження набирає так формування повторного використання предметів одягу. Дане направлення має комплексний характер та полягає, зокрема, у реалізації наступних заходів. Наприклад, встановленні контейнерів для збору непотрібного, але такого, що знаходиться у доброму стані одягу (такі відомі бренди одягу як Zara, H&M одними з перших встановили у приміщеннях відповідні контейнери. Якщо аналізувати український досвід з данного питання, контейнери для сбору речей встановлено, зокрема, у Києві, Одесі, Львові, причому спостерігається тенденція до збільшення їх кількості. Щодо Кременчука, в місті також можна інколи помітити біля смітника купи непотрібних речей. Однією з причин такої ситуації є те, що більшість мешканців не завжди має чітке уявлення щодо того, куди саме можливор віддати речі (особливо одяг для дорослих). Саме через це у рамках проєкту «Екологічна мода» пропонується встановити контейнери на території окремих районів міста, що дасть можливість одночасто і зберегти екологію, і надати допомогу тим, хто має потребу у речах.
Також у рамках даного проєкту пропонується поширити певні листівки, в яких, зокрема, будуть рекомендації щодо того, як ремонтувати або модернізувати предмети одягу. Потреба у такому заході обумовлена тим, що певні громадяни «відправляютть на смітник» речі через те, що вони не є актуальними у даному сезоні, або через наявність певних дефектів. Саме через це планується реалізувати ще один напрямок, пов`язаний із проведенням певних майстер-класів, під час яких молоді та іншим зацікавленим особам буде пояснено, яким чином можна врятувати певні предмети одягу та зберегти екологію.

Проблема проєкту

Сьогодні більшість людей купують речі, які одягнуться ними усього декілька разів або взагалі, після того, як пролежать певний період часу у шафі, взагалі відправляться на смітник. При цьому, мабуть, ніхто не замислюється над тим, що, наприклад, виготовлення одягу із використанням синтетичних тканин (точно так, як і процес його розкладання після того, як він став непотрібним) є однією з причин забруднення повітря та збільшення сили прояву парникового ефекту. Виготовлення як самого одягу, так і різноманітної фурнітури (наприклад, ґудзиків, блискавок) сприяє тому, що підприємства легкої промисловості мають більшу частку у викидах вуглекислого газу (СО2), ніж підприємства авіаційної та судноплавної сфери разом узяті.
Достатня кількість людей (зокрема, й через відсутність спеціальних навичок та знань) вдається до відправлення на смітник одягу, у якого є певні дефекти. Наприклад, відірвані ґудзики, зламана блискавка, чи є незначні проріхи. До подібної категорії належать і речі, які «вийшли з моди» або більше не подобаються їх власнику. При цьому, лише одиницям може спасти на думку те, що непотрібний одяг можна віддати представникам соціально незахищених верств населення, яким він стане при нагоді. Або ж, за допомогою декількох простих маніпуляцій, придати старому одягу так зване «друге життя»: наприклад, пришити ґудзики або додати певні елементи, що зробить його більш привабливим та стильним.

Мета проєкту

Формування у мешканців міста так званої «культури повторного використання речей»

Співорганізатори і партнери проєкту

Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

1. Мешканці міста, які мають непотрібний, але ще придатний для використання одяг та прагнуть поділитися з ним із малозабезпеченим населенням.
2. За можливістю, представники соціальної сфери, які працюють із малозабезпеченими категоріями громадян та мають змогу передати їм необхідні речі.
3. Школярі, студенти та інші категорії населення, зацікавлені у тому, яким чином можна дати одягу «друге життя».
4. Небайдужі мешканці міста, якім цікава дана тема та які прагнуть зробити внесок у збереження екології.

Очікувані результати проєкту

1. Встановлення спеціальних контейнерів для збору одягу (додаток А) з метою його подальшої передачі соціально незахищеним категоріям осіб.
2. Формування у широких верств населення Кременчука уявлення щодо того, які шляхи використання речей, котрі не будуть спричинювати екологічне забруднення, існують (за допомогою проведення інформаційної компанії, пов’язаної із розміщенням відповідних тематичних плакатів та поширення відповідних буклетів).
3. Формування серед молоді (школярів та студентів), а також інших зацікавлених осіб уявлення стосовно основних способів поводження із одягом, що дасть змогу «подарувати» йому друге життя та, відповідно, зробити свій внесок у збереження екології.

Масштабування та реклама проєкту

Здійснюватиметься за допомогою соціальних мереж (зокрема, соціальної мережі «Фейсбук»).

Лідер

Разумна Олеся Антонівна

Статус

Брав участь

Підтримали

957

Номер

45

Заходи проєкту

Бюджет