Навчаємося жити в Глобинській громаді без сміття

придбання контейнерів роздільного збору ТПВ

Повний опис проєкту

На території Глобинської ОТГ в 7685 приватних та 87 багатоквартирних будинки. Жителі багатоповерхових будинків мають змогу складати ТПВ у металеві контейнери об’ємом 1,1 м3, що перебувають на балансі КП « Глобинське», а жителі приватних будинків до початку 2019 року мали можливість лише складати відходи у поліетиленові пакети, які збиралися цим же підприємством.
Після прийняття Програми поводження з твердими побутовими відходами у населених пунктах Глобинської міської ради на 2017-2020 роки були закуплені 500 пластикових контейнерів об’ємом 120 л для безоплатної передачі в користування жителям, які проживають в приватних будинках. Роздача таких контейнерів та їх використання розпочалося на початку 2019 року, в користування були надані 350 контейнерів. Плани щодо забезпечення такими контейнерами - щонайменше 1000 родин.
Причиною слабкого розповсюдження контейнерів є низька свідомість жителів громади, які продовжують вивозити та виносити сміття з своїх садиб, складаючи його в лісопосадках та на узбіччях доріг.
Це призводить до погіршення екологічного стану довкілля, забруднення території громади сміттям та залишками твердих побутових відходів.
З метою покращення стану території громади, очистивши її від твердих побутових відходів, які стихійно скидаються несвідомими жителями населеного пункту на узбіччях доріг та в лісонасадженнях. Хочемо донести до свідомості жителів прописну істину щодо необхідності користуватися контейнерами для збору твердих побутових відходів, а також навчити сортувати ТПВ за видами.
В ході реалізації проєкту для підвищення обізнаності глобинців в питаннях збору та сортування ТПВ планується проведення семінарів, зустрічей з жителями, виступи шкільних екологічних бригад, роздача інформаційних листівок жителям міста, розміщення інформаційних плакатів та біл-бордів. Крім того, додатково буде придбано та встановлено для зручності населення 9 контейнерів оцинкованих для роздільного збору ТПВ місткістю 1,1 м3 біля гімназії № 1, ЗОШ № 5 та в центральному парку відпочинку міста.
Завдяки проведеним заходам буде можливим збільшення кількості жителів міста Глобине та сіл громади, які користуватимуться послугою з вивезення твердих побутових відходів через збирання останніх у пластикові контейнери ємкістю 120 л. Придбання контейнерів для роздільного збирання ТПВ стане підґрунтям для того, щоб в подальших роках розвинути систему збирання твердих побутових відходів відсортованих за видами відходів (скло, папір, пластик і таке інше).
Завдяки підвищення свідомості населення громади очікується зменшення кількості стихійних сміттєзвалищ та викидання сміття на обочинах доріг та в лісових насадженнях.
А виступи шкільних екологічних бригад в подальшому сприятимуть закладенню в свідомості дітей ще з раннього дитинства основ правильного поводження з твердими побутовими відходами та їх сортуванню.

Проблема проєкту

Проблемами, які потрібно вирішити в ході реалізації проєкту є:
- низький рівень охоплення населення послугою з вивезення відходів, особливо в сільській місцевості;
- низький рівень обізнаності та участі мешканців у сфері поводження з ТПВ, що не сприяє впровадженню збору відходів;
- відмова власників житлових будинків приватної садибної забудови укладати договори з перевізниками ТПВ;
- відсутність можливості збирати ТПВ роздільно через відсутність системи такого збору.

Мета проєкту

Зробити місто Глобине, села громади та їх околиці чистими від твердих побутових відходів, які стихійно скидаються несвідомими жителями населених пунктів на узбіччях доріг та в лісонасадженнях; донести до свідомості жителів громади прописну істину щодо необхідності користуватися контейнерами для збору твердих побутових відходів; навчити жителів збирати та сортувати тверді побутові відходи.

Співорганізатори і партнери проєкту

Відділи виконавчого комітету міської ради, шкільні екологічні бригади.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залучена сторона – Комунальне підприємство «Глобинське».

Цільова аудиторія – жителі населених пунктів Глобинської міської об’єднаної територіальної громади.

Очікувані результати проєкту

Шляхом проведення семінарів, зустрічей, проведення виступів шкільних агітаційних бригад, вивішування інформаційних плакатів, роздачу інформаційних листівок очікується збільшення кількості жителів міста Глобине та сіл громади, які користуватимуться послугою з вивезення твердих побутових відходів через збирання останніх у пластикові контейнери ємкістю 120 л та контейнери для роздільного збору ТПВ.
Це стане підґрунтям для того, щоб в подальшому розвинути систему збирання твердих побутових відходів відсортованих за видами відходів (скло, папір, пластик і таке інше). Для цих цілей проєктом планується придбати 9 контейнерів оцинкованих для роздільного збору ТПВ місткістю 1,1 м3.
Завдяки підвищення свідомості населення громади очікується зменшення кількості стихійних сміттєзвалищ та викидання сміття на обочинах доріг та в лісових насадженнях.
Крім того, виступи шкільних екологічних бригад в подальшому сприятимуть закладенню в свідомості дітей ще з раннього дитинства основ правильного поводження з твердими побутовими відходами та їх сортуванню.

Масштабування та реклама проєкту

Масштабування проєкту передбачає збільшення кількості залучених до участі в заходах проєкту не тільки жителів міста, а й громадян, що проживають в населених пунктах Глобинської громади (таких населених пунктів – 22). Це дасть можливість розширити територію охоплення послугою збору твердих побутових відходів через використання пластикових контейнерів у приватних садибах.
Для розширення території проєкту планується використовувати нові засоби комунікації такі як он-лайн конференції, вебінари.
Для рекламування проєкту планується використовувати друковані площі газети «Зоря Придніпров’я», вебсторінку Глобинської міської ради в мережі Інтернет, сторінки міської громади та відділів ради в соціальних мережах; вивішуватимуться інформаційні плакати, з залученням членів шкільних екологічних бригад роздаватимуться інформаційні листівки.

Лідер

Коврижко Віта Анатоліївна

Статус

Брав участь

Підтримали

294

Номер

46

Заходи проєкту

Бюджет