Сміття сортуй – Пирятинське довкілля рятуй. Придбання пресу для вторинної сировини – перший крок до роздільного збору відходів

запровадження системи роздільного збирання ТПВ

Повний опис проєкту

В Україні спостерігається негативна тенденція до збільшення кількості відходів, складованих на полігонах. Більшість з них є вторинними метеріалами. Тобто, це ті відходи, що в ідеалі взагалі не повинні потрапляти на звалища.
Низький рівень екологічної свідомості громадян призвів до погіршення стану довкілля, нагромадження великої кількості відходів.
Пирятинська міська ОТГ вже має позитивний довід у реалізації заходів щодо створення системи збору, вивозу та утилізації сміття. Завдяки залученню коштів обласного та державного бюджетів, міжнародних донорів, реалізації договорів про співробітництво територіальних громад, вдалося придбати сучасні сміттєвози, контейнери, по всіх населених пунктах облаштувати майданчики для збирання сміття, налагодити систему його вивезення, ліквідувати стихійні сміттєзвалища, розпочато реалізацію проєкту з реконструкції міського сміттєзвалища під полігон твердих побутових відходів. На території громади ефективно діє комунальне підприємство „Каштан“, яке надає послуги по вивезенню ТПВ.
Наразі гостро постало питання роздільного збору ТПВ та потреба у придбанні спецобладнання для пресування вторсировини. Створення в громаді системи збирання та сортування вторсировини дасть можливість знизити відсоток об’єму захоронення сміття, зменшити негативний вплив відходів на довкілля, підвищити рівень екологічної свідомості жителів громади.
У рамках реалізації проєкту планується ряд заходів, спрямованих на підвищення рівня екологічної грамотності населення: проведення лекцій у закладах освіти Пирятинської міської ОТГ, мінімізація кількості сміття, що потрапляє на захоронення – це лише простий крок, але величезний внесок у майбутнє громади та довкілля.

Проблема проєкту

Проблема, на вирішення якої спрямовано цей проєкт, – відсутність системи роздільного збору ТПВ в населених пунктах Пирятинської міської ОТГ та спеціального обладнання для пресування вторсировини з метою її подальшої реалізації. Маючи чітке розуміння того, що підвищення рівня екологічної культури жителів громади, їх громадянської свідомості є головним соціальним аспектом вирішення проблеми поводження з ТПВ на шляху до впровадження роздільного збору відходів, Пирятинська міська рада впродовж останніх років системно та комплексно проводила роботу в цьому напрямку. За кошти бюджету міської ОТГ (48442,0 грн.) вже придбано спеціальні контейнери для роздільного збирання ТПВ. Наразі, закупівля спеціального обладнання для виокремлення вторинної сировини, – вже вимога сьогодення.

Мета проєкту

Впровадження системи ефективних заходів щодо раціонального та екологічно безпечного поводження зі сміттям на території Пирятинської міської ОТГ, спрямованих на запобігання захороненню відходів, що підлягають переробці, та мінімізації їх негативного впливу на навколишнє середовище і здоров’я людей шляхом придбання гідравлічного пресу для вторинної сировини.

Співорганізатори і партнери проєкту

Заклади загальної середньої освіти Пирятинської міської ради, дошкільної освіти Пирятинської міської ради; позашкільної освіти Пирятинської міської ради; місцеві екологічні та молодіжні громадські організації; суб'єкти малого та середнього бізнесу на території громади.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залучені сторони: комунальне підприємство „Каштан“ – надавач послуг зі збору і вивезення твордих побутових відходів.

Цільовою аудиторією проєкту є вся Пирятинська громада, населення якої складає 17014 осіб.

Очікувані результати проєкту

Впровадження технології роздільного збирання твердих побутових відходів на території громади матиме екологічне, економічне та соціальне значення. Цей процес має стати не короткостроковою кампанією, а мусить бути послідовним, досконало організованим і, головне, безперервним. Впровадження сортування побутових відходів та використання спецобладнання для пресування сировини дасть можливість:
1. Знизити негативний вплив на навколишнє середовище та здоров'я населення в результаті безсистемного захоронення ТПВ.
2. Поступово впровадити роздільний збір відходів задля відокремлення вторинної сировини та отримання економічного ефекту від її реалізації.
3. Продовжити термін експлуатації полігону ТПВ, зменшити витрати на вивезення та захоронення відходів.

Масштабування та реклама проєкту

Задля рекламування реалізації проєкту будуть проведені наступні заходи:
1. Демонстраційні лекції у закладах освіти Пирятинської міської ОТГ.
2. Висвітлення інформації про проєкт на офіційному вебсайті Пирятинської громади та сторінках міської ради в соціальних мережах.
3. Оприлюднення ходу реалізації проєкту на сторінках місцевих друкованих засобів масової інформації та в ефірі телебачення „Пирятин“.
4. Виготовлення та розповсюдження інформаційних матеріалів (буклети) про роздільний збір відходів.спільно з ГО „Україна без сміття“.

Лідер

РВАЧ НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА

Статус

Брав участь

Підтримали

444

Номер

58

Заходи проєкту

Бюджет