Технічне переоснащення водорозбірної колонки із облаштуванням бювету по вул. Єлени в м. Пирятин Полтавської області

забезпечення якісною питною водою

Повний опис проєкту

Із початком масштабного розвитку інженерної інфраструктури та розширення мережі централізованого водопостачання жителі Пирятина почали переходити від користування водорозбірними колонками та дворовими водяними колодязями до подворового підводу централізованого водогону, що в результаті спричинило поступову відмову від них.
Наразі кількість колонок в місті зменшилася в рази, а саме до трьох. Їх кількість могла б зменшитися до нуля, проте відповідно до діючого законодавства, у разі обслуговування (користування) нею хоча б одним домогосподарством (таким, що не має підводу централізованого водопостачання) демонтувати її неможливо.
Разом із цим, навіть така мізерна кількість колонок несе навантаження на комунальне підприємство „Пирятинський міський водоканал“. Недобросовісні власники садиб, які мають централізоване водопостачання використовують воду з колонок, яка до речі не обліковується, для поливу городів, газонів та в технічних цілях.
Тому для вирішення цього питання та забезпечення громади питною водою виникла ідея технічного переоснащення однієї з вуличних водорозбірних колонок міста під бювет. А саме було обрано колонку в центральній частині міста, де є найбільше скупчення людей – біля центрального ринку та місця приїзду-відправлення автобусів в села району.

Проблема проєкту

Наявна водорозбірна колонка розміщена в центральній частині міста та обслуговує прилеглі будинковолодіння, торгові об’єкти, а також центральний ринок водою здебільшого в технічних цілях.
Відсутність зливової каналізації для відведення води спричиняє постійне підтоплення прилеглої до колонки території, що створює незручності пішоходам та створює непривабливий зовнішній вигляд.
Встановлення нової конструкції колонки унеможливить використання води для технічних потреб, водночас забезпечить доступ для набору якісної питної води виключно в пляшки або іншу тару. Облаштування фігурними елементами мощення забезпечить доступність та зручний підхід до бювету, а впроведене вертикальне планування території із монтажем гофрованої труби забезпечить відведення опадів та надлишків води.

Мета проєкту

Забезпечення містян, а також жителів сільських населених пунктів Пирятинського району, які користуються послугами місцевого ринку, артезіанською питною водою із централізованого водогону та убезпечити їх від екологічної небезпеки.

Співорганізатори і партнери проєкту

КП „Пирятинський міський водоканал“, КП „Каштан“.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залученою стороною є балансоутримувач мережі централізованого водопостачання міста – КП „Пирятинський міський водоканал“.

Цільова аудиторія проєкту – споживачі місцевого центрального ринку, прилеглих торгових об’єктів, користувачі автостанції, всі жителі та гості міської ОТГ, туристи, подорожуючі.

Очікувані результати проєкту

1. Створення в громаді нового та креативного об’єкту благоустрою – бювету з альтанкою.
2. Забезпечення громади загальнодоступною, якісною артезіанською водою.
3. Підняття іміджу та впізнаваності Пирятина на новий рівень.

Масштабування та реклама проєкту

Реалізація проєкту буде висвітлена за допомогою друкованих засобів масової інформації як місцевих, так і регіональних, офіційного сайту громади, на сторінках відділу містобудування, архітектури та ЖКГ виконкому міської ради, інших структурних підрозділів виконкому Пирятинської міської ради у соціальних мережах, а також по місцевому телебаченні.
Особливого розголосу успішна реалізація проєкту, безперечно, набуде завдяки його жвавому обговоренню громадянами на центральному ринку Пирятина, є впевненість в його схваленні та швидкому поширенні інформації по „сарафанному радіо“.

Лідер

ЗЕРГАНІ МАРИНА ІГОРІВНА

Статус

Брав участь

Підтримали

391

Номер

61

Заходи проєкту

Бюджет