"Сонячні лавки" - як джерело енергії та формування екосвідомості населення

покращення зони відпочинку новітніми екотехнологіями

Повний опис проєкту

В якості енергетичного джерела для сонячної енергетики використовується енергія сонячного світла, яку за допомогою спеціальних конструкцій перетворюють в теплову або електричну.
«Сонячні лавки» оснащені фотоелектричними панелями, що робить їх прекрасним джерелом екологічно чистої енергії, яка потім використовується для зарядки мобільних гаджетів (через USB-розетки або бездротові зарядні пристрої), одночасно можна буде підзарядити чотири гаджети. Поєднання багатьох функціональних можливостей із сучасним дизайном робить лавки із серії Smart Eko City відмінним рішенням у міській архітектурі.
В процесі реалізації проекту планується встановлення 3-х лавок на території найбільшого навчального закладу Хорольського району . Послугами даного проекту зможуть користуватися як самі учні так і їх батьки. Окрім них можливістю скористуватися підзарядкою мобільного пристрою зможуть учні дитячо-юнацької спортивної школи, тренування котрої відбуваються на території Хорольської гімназії та всі жителі районного центру.

Проблема проєкту

З кожним днем кількість світових запасів вугілля, нафти, газу, тобто все того, що служить нам сьогодні джерелом енергії, зменшуються. І в недалекому майбутньому людство прийде до того, що викопного палива просто не залишиться. Тому усі країни активно шукають порятунок від катастрофи, що нестримно насувається на нас. І перший засіб порятунку, який спадає на думку, – це, звичайно, енергія Сонця, яка використовується людьми споконвіку для висушування одягу, освітлення домівок і приготування їжі.
Актуальною проблемою сьогодення є пошук альтернативних джерел енергії, насамперед сонячної. Пропаганда екологічно чистої сонячної енергії, ознайомлення громадян з можливістю її отримання та використання стає першочерговим завданням. На даний момент подібні об’єкти активно входять в життя сучасної України.
У нашому місті відсутні точки для швидкої підзарядки телефонів, а також відсутність у місті соціальних об’єктів, що популяризують відновлювальні джерела електроенергії.

Мета проєкту

Надання жителям міста змоги заряджати свої гаджети за допомогою вищесказаних поновлюваних джерел енергії через "сонячні лавочки", ознайомлення якомога більшої аудиторії з можливостями використання енергії сонця та показати на прикладі «Сонячних лавок» як її можна застосувати в буденному житті, покращення зони відпочинку новітніми технологіями, розширення уявлення учнів та жителів міста про використання енергії Сонця, виховувати бажання обережно ставитися до природи її багатства.

Співорганізатори і партнери проєкту

Хорольська районна державна адміністрація, Хорольська районна рада, Відділ освіти молоді та спорту Хорольської РДА, Хорольська гімназія Хорольської районної ради.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Школярі, населення міста, гості міста.

Очікувані результати проєкту

1. Зменшення використання електричної енергії з електромережі, переведення енергопостачання на живлення альтернативною енергією, можливість отримувати безкоштовне живлення гаджетів для населення.
2. Унаочнення ефективності використання сонячної енергії.
3. Пропаганда серед населення облаштування власних обійсть сонячними батареями.

Масштабування та реклама проєкту

Рекламування проекту планується за допомогою ЗМІ, соціальних мереж, друкованих засобів інфомації. А також співпраця з закладами освіти (проведення семінарів та дискусій) щодо подальшої зацікавленості учнівської аудиторії у використанні альтернативних джерел енергії

Лідер

Процун Олеся Вікторівна

Статус

Брав участь

Підтримали

126

Номер

62

Заходи проєкту

Бюджет