Екологічно чистий шкільний двір

облаштування компостних зон

Повний опис проєкту

Проєкт передбачає сучасний підхід до проблеми накопичення відходів життєдіяльності .
У Семенівському НВК №2 навчається 380 учнів та вихованців дошкільної групи. Площа території шкільного подвір’я близько 3 гектарів. Вона включає навчально-дослідні ділянки, квітники, газони, алеї, фруктовий сад, паркову зону, два стадіони, ігрові майданчики. Два роки тому на подвір’ї шк5оли закладений парк з екзотичними рослинами площею 0,3 га. Ці об’єкти утримуються в належному стані завдяки праці учнів та працівників навчального закладу. Щороку учні школи як волонтери прибирають значну частину парку колишнього цукрозаводу, що прилягає до шкільного подвір’я. Але завжди восени та навесні виникає проблеми утилізації рослинних решток, яких дуже багато. Трапляються перебої з вивезенням сміття в гарячу пору. Інколи місцеві жителі підпалюють купи листя та сухостою або влаштовують на них стихійні сміттєзвалища. Розуміючи те, що спалювати листя є екологічно шкідливим, було прийняте рішення утилізувати рослинні рештки цивілізованим способом шляхом компостування. Проєкт передбачає придбання та встановлення компостерів, баку для сміття, придбання всіх супутних знарядь по догляду і прибиранню території шкільного подвір’я, використання компосту для підживлення рослин та подрібнених гілок для мульчування. Реалізація проєкту на території навчального закладу дає можливість сформувати в учнів навички раціонального використання рослинних решток.

Проблема проєкту

Створення проєкту є актуальним тому, що люди не розуміють небезпеку накопичення всього того, що ми вважаємо сміттям. Насправді, це природні тіла, що можуть перетворюватися на цінне органічне добриво. Тому, щоб учасники освітнього процесу, мешканці мікрорайону, де розміщена школа, почали відчувати себе в екологічній безпеці, необхідно радикально змінити цикли утилізації рослинних решток, харчових відходів, тобто перестати їх просто спалювати, чи відвозити на сміттєзвалище.

Мета проєкту

Формування в учнів сучасного підходу до утилізації всіх видів відходів життєдіяльності у повсякденному житті шляхом ознайомлення з процесом природних циклів кругообігу речовин. Вироблення практичних трудових навичок реалізації данного процесу. Виховання дбайливого ставлення до довкілля. Дотримання загальноприйнятих правил санітарно-гігієнічних норм, чистоти та благоустрою території шкільного подвір’я та селища в цілому. Покращення затишку та естетики шкільного подвір’я. Протидія виникненню стихійних сміттєзвалищ. Залучення населення до компостування листя та рослинних решток у придбаних промислових компостерах.

Співорганізатори і партнери проєкту

Виконавчий комітет Семенівської селищної ради Полтавської області, Благодійний фонд сприяння розвитку навчально-виховного процесу в Семенівському НВК №2

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залучена сторона – виконавчий комітет Семенівської селищної ради Полтавської області, Благодійний фонд сприяння розвитку навчально-виховного процесу в Семенівському НВК № 2.

Цільова аудиторія – учасники навчально-виховного процесу Семенівського НВК №2 (учні, вихованці дошкільної групи, батьки учнів та дошкільнят, учителі та обслуговуючий персонал Семенівського НВК №2), мешканці мікрорайону, в якому розташована школа.

Очікувані результати проєкту

1. Позбудемося проблеми спалювання листя та рослинних решток; забезпечимо пришкільні ділянки, квітники, фруктовий сад та паркову зону органічними добривами (компостом).
2. Розвантаження місцевого сміттєзвалища шляхом самостійної утилізації органічних решток; зменшення викидів у атмосферу продуктів горіння; популяризація нешкідливого для довкілля способу утилізації органічних решток; виховання екологічної свідомості та формування екологічної відповідальності жителів селища.

Масштабування та реклама проєкту

Залучення до реалізації проекту всіх учасників навчально-виховного процесу, мешканців мікрорайону та селища; популяризація проєкту серед гостей навчального закладу селища.

Лідер

Буряк Валентина Іванівна

Статус

Брав участь

Підтримали

476

Номер

68

Заходи проєкту

Бюджет