Сучасні технології на службі Пирятинської громади

ліквідація несанкціонованих підпалів

Повний опис проєкту

Щороку в Україні відбувається понад 56 тисяч пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей.
Не є винятком і Пирятинська громада. Лише за початок цього року від несанкціонованих підпалів в національному природному парку „Пирятинський“ вигоріло до 200 га території. Все через те, що люди вперто продовжують підпалювати сухостій, будь-які залишки рослин чи навіть цілі поля, аби позбавитися сухого листя чи трави. Окрім порушення чинного законодавства України, спалювання трави, листя та інших відходів, призводить до забруднення повітря. Це, у свою чергу, призводить до збільшення випадків захворювання дихальних шляхів у населення.
Також значних обертів набирає тенденція вирубування захисних лісових насаджень та лісосмуг. Як відомо, полезахисні лісові смуги та захисні лісові насадження виконують переважно природоохоронні функції. Основним їх завданням є захист ґрунту, доріг, населених пунктів та ін. від засухи, вітру, ерозії, тощо, а також поліпшення кліматичних та гідрогеологічних умов місцевості. Захисні смуги лісів вздовж доріг та залізниць мають забезпечувати надійне збереження доріг і безпеку руху. Там, де лісосмуги безкарно вирубуються, панує, наприклад, вітрова ерозія. А на місці вивітреного чорнозему лишається гола порода. Тому шкода від неконтрольованих рубок захисних насаджень є колосальною щодо завданих збитків для навколишнього природного середовища.
Таку серйозну проблему неможливо подолати лише штрафами– необхідно шукати інноваційні шляхи її вирішення.
Водночас, Пирятинська громада – це край чарівної природи з гарними перспективами розвитку зеленого туризму.
Дійсний проєкт орієнтований на придбання сучасного квадрокоптера з використанням його можливостей фото та відео зйомки з різних висот та ракурсів для моніторингу місць спалювання листя, сміття, очерету та попередження пожеж; виявлення незаконної вирубки захисних лісонасаджень та лісових територій; збереження рідкісних видів флори та фауни; здійснення контролю за використанням та охороною земельних ресурсів на території громади; покращення ефективності та взаємодії роботи служб у випадках надзвичайних ситуацій; виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, що знаходяться у важкодоступних місцях; створення якісного фото та відео контенту з метою промоції зеленого туризму для впізнаваності громади в межах держави.

Проблема проєкту

Проблема, на вирішення якої спрямовано проєкт, – існуючі протиріччя між зростаючою необхідністю контролювати протипожежну ситуацію, виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, покращення ефективності та взаємодії роботи служб у випадках надзвичайних ситуацій, промоції туристичного еко потенціалу громади та відсутністю необхідних для цього новітніх технологій.

Мета проєкту

Створення додаткових можливостей для запобігання знищення і забруднення екосистем та більш широкої промоції еко туристичних можливостей Пирятинської громади – краю чарівної природи, старовинного форпосту Київської Русі.

Співорганізатори і партнери проєкту

Андрій Клименко, Юрій Митропан, Максим Романенко.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

В реалізації цього проєкту зацікавлені всі – як міська влада:
- відділ з земельних та екологічних питань виконкому міської ради;
- відділ управління комунальною власністю виконкому міської ради;
- відділ культури і туризму міської ради;
- відділ освіти, молоді та спорту міської ради,
так і зацікавлені сторони:
- Пирятинський районний сектор ГУ ДСУНС у Полтавській області;
- Пирятинське відділення поліції ГУ НП у Полтавській області;
- Національний природний парк „Пирятинський“;
- комунальне підприємство „Каштан“;
- організації громадянського суспільства, які співпрацюють з міською
радою;
- всі жителі Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади, які цінують і шанують край, в якому народились, живуть, навчаються чи працюють і відпочивають.

Очікувані результати проєкту

- повна ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
- зменшення випадків підпалів сухої рослинності, незаконних рубок лісосмуг, розорювання земель;
- зростання туристичної привабливості території.

Масштабування та реклама проєкту

В ході реалізації проєкту буде вжито наступних заходів:
- інформація про проєкт висвітлюватиметься на офіційному вебсайті Пирятинської громади та сторінках міської ради в соціальних мережах;
- хід реалізації проєкту оприлюднюватиметься на сторінках місцевих друкованих засобів масової інформації та в ефірі телебачення „Пирятин.

Лідер

Стадник Євгеній Васильович

Статус

Брав участь

Підтримали

454

Номер

69

Заходи проєкту

Бюджет