Проведення досліджень шумового навантаження середовища міста

проведення заходів щодо зменшення шумового забруднення міста

Повний опис проєкту

Найбільш небезпечний шум від транспорту. Ми гостріше реагуємо на шум, перебуваючи в приміщенні, ніж на тротуарі поруч з дорогою. Транспортний шум - друга за важливістю причина поганого стану здоров'я європейців після забруднення повітря.
Крім транспорту, небезпечне джерело шуму - розважальні заходи: концерти, спортивні матчі, клубні вечірки. І навіть заняття у фітнес-центрах. Рівень шуму на таких заняттях можна порівняти з шумом на металообробному підприємстві. Чи відповідає це середовище для людей, зосереджених на здоров'ї і відпочинку?
Особливо небезпечний шум для дітей: він впливає на фізичний та інтелектуальний розвиток, знижує здатність до навчання і зменшує концентрацію уваги.
У 1970-х роках поруч з однією манхеттенської школою проходила міська залізниця, шум від якої заважав заняттям: діти не могли вчитися. До шостого класу діти, які навчалися в приміщеннях з вікнами, що виходять на залізничні колії, відстали в здатності читати на рік від однолітків з більш тихого крила школи. Виправили ситуацію гумові прокладки між рейками і звукопоглинальні плити в стелях класних кімнат.
Звідси розуміємо, що проведення даного дослідження необхідне для мінімазації шумового навантаження де це необхідно

Проблема проєкту

Втрата слуху - зростаюча глобальна проблема. 55% дорослих страждають тією або іншою формою втрати слуху.
У людини, що живе в самих «гучних» містах, втрата слуху еквівалентна втраті слуху людей на 10-20 років старше їх. У жителів Відня - найменший ступінь втрати слуху пропорційно їх віку, тоді як у громадян Делі - найбільша. Найвищий рівень шумового забруднення - в Гуанчжоу (Китай), за ним слідують Делі, Каїр, Пекін і Париж.
Окрім цього, даний проєкт є одним із перших етапів реалізації проєкту Концепції інтегрованого розвитку міста«Полтава 2030». Даний документ було створено за повної партиципації з мешканцями, відповідно, це обумовлює актуальність проєкту.
А також, у 2019 році було проведено опитування щодо актульності питання «Мікроклімату міста». Де 83% із 1000 опитаних відповіли, що це питання є важливим та потребує вирішення.

Мета проєкту

Отримати зрозумілі та візуалізовані (оцифровані) дані про шумове забруднення міста Полтава. Запровадити заходи щодо зменшення шумового забруднення на місто. Покращити комфорт та здоров'я мешканців міста.

Співорганізатори і партнери проєкту

Комунальна організація "Інститут розвитку міста" Полтавської міської ради,Полтавська міська рада

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Мешканці міста

Очікувані результати проєкту

1. Проведено дослідження щодо шумового навантаження на міське середовище.
2. Візуалізовано результати дослідження.
3. Проведено ряд заходів по впровадженню мінімазації шумового впилву на місто та містян.

Масштабування та реклама проєкту

У місті Полтава запроваджується проєкт під назвою «Оаза. Полтава» ОАЗА. Полтава. Дбаємо про мікроклімат міста. Ми – полтавці, любимо наше місто і робимо вклад в те, щоб у ньому було комфортно жити.
Саме нам необхідно докладати зусиль, щоб Полтава розвивалася і квітнула. Ми впевнені, що перший крок до цього – побачити і усвідомити екологічні проблеми нашого міста.
Наша місія – сформувати корисну звичку у людей піклуватися про середовище, в якому ми мешкаємо та створювати власну оазу.
Першим напрямом став моніторинг якості повітря, яким ми дихаємо. У тестовому режимі вже працюють 8 датчиків-пиломірів, які показують рівень забруднення у режимі реального часу та цілодобово передають дані на загальнодоступний сайт air.pl.ua.
Ми працюємо над тим, щоб кожен мешканець міста знав актуальний стан повітря, можливі види його забруднення та вплив на здоров’я.

Лідер

ЯРОВИЙ ІЛЛЯ ДМИТРОВИЧ

Статус

Брав участь

Підтримали

19

Номер

73

Заходи проєкту

Бюджет