Створення ермітажу під відкрити небом «Музика – єднання душ»

розвиток туристичного кластеру

Повний опис проєкту

Справжнім відкриттям для Омельницької громади стала історія походження видатного композитора Петра Ілліча Чайковського. Знайшлися документи , що коріння проросло із козацького роду Кременчуцької землі. Дід композитора був сином простого козака Федора Опанасовича Чайки, який родом із Миколаївки. Ця історія мало відома мешканцям Омельницької громади, яка створює освітньо-культурний простір «Злагода» та є частиною туристичного кластеру територіальних громад Кременчуцького краю «П’ять перлин Дніпра» та популяризація цієї нематеріальної спадщини привернула на територію Омельника нових туристів. Саме з цією метою в 2019 році започатковано щорічний всеукраїнський фестиваль «Чарівна симфонія козацтва», який став справжнім культурним «бумом» та платформою спілкування і популяризації культурно-патріотичного сприйняття історії Полтавщини. Це культурне дійство стало яскравим прикладом необхідності екстраполяції досвіду осучаснення сторінок історії Омельницької громади на теренах України. Головною метою даного проекту є створення своєрідного продукту, який стане яскравою візитівкою Омельницької громади, як історичної колиски П.І. Чайковського, Д.З. Тьомкіна, М.М. Калачевського. Саме з цією метою планується створити ермітаж під відкритим небом, який стане як площиною спілкування поціновувачів класичної та сучасної музики, так і місцем відпочинку та емоційного збагачення для пересічного туриста Полтавщини. В рамках проекту планується створити парк скульптур, які відображатимуть музичну спадщину та сучасну необхідність розвитку патріотизму та духовного культурного збагачення. Це і балерина, яка тонко відображатиме тонкострунність Першої української симфонії, і поважний рояль, який стане поштовхом до зацікавленості класичною музикою, і яскраві музичні лави для відпочинку відвідувачів парку

Проблема проєкту

Історико- культурна спадщина багата на археологічні знахідки та наявність знакових постатей, які прославили Омельник. Видатними постатями, які родом з Омельницького козацтва є Гнат Іванович Ґалаґан - український військовий і політичний діяч, представник козацької старшини з роду Ґалаґанів, полковник чигиринський і прилуцький; Тьомкін Дмитро Зиновійович, кінокомпозитор, лауреат премій «Оскар» та «Золотой глобус». Проблематикою, яка стала поштовхом для створення ідеї даного проекту є необхідність стимулювати зайнятість населення в туристичні галузі, створити умови для зростання інвестицій в інфраструктуру та загальний розвиток багатьох дотичних галузей економіки Омельницької ОТГ; показати кращих творчих людей громади, яка має коріння козацького роду.
Проблеми на вирішення якої спрямовано проект знаходиться в наступній площині:
1. Необхідність створення культурної платформи для змістовного і активного відпочинку, як мешканців громади, так і гостей та туристів, розширення мережі рекреаційних зон для активного родинного дозвілля.
2. Необхідність розвитку громадської активності та нарощуванні соціального капіталу Полтавщини.
3. Неінтегрованість території в регіональні культурні маршрути, що залишає поза увагою багатогранну спадщину.

Мета проєкту

Презентація історії козацького роду П.І. Чайковського, формування у населення почуття гордого, дбайливого відношення до історико- культурної спадщини та стимулювання розвитку туристичного кластеру «П’ять перлин Дніпра». Проект повністю відповідає меті та завданням конкурсу, так як презентуючи свою нематеріальну спадщину формує новий подих економічного розвитку громади – розвиток туристичного кластеру

Співорганізатори і партнери проєкту

ГО «Спільна праця».

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залучені сторони - активісти громади 350 ос., молодь громади – 820 ос.

Цільова аудиторія - населення Омельницької об’єднаної територіальної громади – 5275 ос., представники культурної сфери розвитку – 356 ос.

Очікувані результати проєкту

1. Створення інноваційного культурного продукту.
2. Зменшити витрати з місцевого бюджету на розвиток культури та туризму.
3. Збільшення потоку туристів та гостей громади.
4. Підвищити матеріальне самозабезпечення об’єктів кластеру зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра».
5. Створення Агенства культурного розвитку «Козацьке містечко Омельник» та впровадження механізму промоції культурного потенціалу територіальної громади.

Масштабування та реклама проєкту

Мультиплікаційний ефект від реалізації проекту буде забезпечений за рахунок підтримки в ЗМІ та розміщення інформації про проект на сайтах Омельницької об’єднаної територіальної громади, Полтавської області. Як показує минулорічний досвід кількість публікацій, які висвітлювали фестиваль «Чарівна симфонія козацтва», брендом якого стане новостворений ермітаж під відкритим небом, становила понад 230 шт, із загальною кількістю переглядів понад 57 тис. та кількість відвідувачів дійства понад 12 тис. осіб.

Результати реалізації

Лідер

Штефан Оксана Вячеславівна

Статус

Реалізовано

Звіт про виконання

Підтримали

412

Номер

79

Заходи проєкту

Бюджет