ЕКО-патруль Junior-2

ліквідація степових пожеж

Повний опис проєкту

Лісовій пожежі легше запобігти, ніж її ліквідувати, оскільки вогонь у лісі та степу розповсюджується стихійно з великою швидкістю. Новим і перспективним методом детектування лісових пожеж, є використання безпілотних літальних апаратів (квадрокоптерів) Цей метод здобув високу оцінку зарубіжних та вітчизняних спеціалістів, завдяки високій оперативності (за швидкості 56 кілометрів за годину за двадцять хвилин польоту квадрокоптер здатен охопити площу 1200 гектарів. Відеообладнання встановлене на борту безпілотного літального апарата, що рухається зі швидкістю до 72 км/год., здатне фіксувати події та передавати їх в режимі реального часу, а інфрачервоне обладнання здатне проникати навіть крізь дим. Окрім цього квадрокоптер може використовуватися для відслідковування незаконної вирубки лісових насаджень, стихійних сміттєзвалищ, скидання рідких відходів у несанкціонованих місцях, порушення меж використання земель.
Проєкт передбачає придбання одного квадрокоптера DJI Phantom 4 Pro для потреб вже діючого екологічного патруля «ЕКО-патруль Junior» та може використовуватися ДСНС-20 (м. Хорол), Хорольський відділ поліції ГУНП в Полтавській області та Відділом у Хорольському районі Дергеокадастру у Полтавській області.

Проблема проєкту

В даний час велика кількість екологічних правопорушень, на Полтавщині не фіксуються, а винуватці залишаються безкарними в зв'язку з нестачею штатних співробітників екологічних служб, а так само недостатньою мобільністю і оперативністю, що є найважливішою умовою виявлення і запобігання екологічних правопорушень.
Проблема виникнення лісових пожеж в останні роки привертає до себе особливу увагу в контексті зменшення площ лісів світу, втрати біорізноманіття, змін у землекористуванні. Лісові пожежі справляють комплексний негативний вплив на екосистеми та громади, що живуть навколо лісів. Їх наслідки є нищівним як для біоти, так і для атмосфери, гідросфери, літосфери. Економічні збитки від лісових пожежі обчислюються мільярдами доларів. Лісовій пожежі легше запобігти, ніж її ліквідувати, оскільки вогонь у лісі розповсюджується стихійно з великою швидкістю. Так, при швидкості поширення вогню по фронту 3 м/хв., при сприятливих умовах зовнішнього середовища площа лісової пожежі через 2 години після виникнення може зрости в 10 разів, а периметр – у 1,2 раза.
Відсутність надійних універсальних засобів розвідки епіцентрів лісових пожеж, а також систем автоматизованої обробки оперативної інформації для вироблення стратегії і тактики боротьби з вогнем, призводять до того, що пожежі часто виявляють із запізненням, внаслідок чого вони часто виходять з-під контролю і розростаються у широкомасштабні екологічні катастрофи.
Органи екологічного контролю області постійно реформуються і відчувають хронічне недофінансування.
Для фіксації екологічних правопорушень необхідна присутність понятих, потрібно збір масштабної доказової бази. Багато справ, дійшовши до суду «розсипаються» через прогалини в законодавстві і недостатності доказів. Винні часто уникають відповідальності.

Мета проєкту

Забезпечення діючого екологічного патруля «ЕКО-патруль Junior» сучасним технічним засобом – квадрокоптером (дроном) для оперативного відслідковування порушень законодавства в сфері екології, земельного законодавства, пожежної та громадської безпеки.

Співорганізатори і партнери проєкту

Хорольська района рада, відділ освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації, Хорольська районна молодіжна громадська організація «Молодіжний Парламент Хорольщини», Громадська організація «Центр Громадянських Ініціатив Лтава», Хорольська гімназія Хорольської районної ради.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Залучені сторони:
1. Загальноосвітні навчальні заклади Хорольського району.
2. Хорольська дитячо-юнацька спортивна школа та Центр дитячої та юнацької творчості
3. Хорольський агропромисловий коледж та Хорольський міжрегіональний центр з перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців.
4. Підприємства, господарства та організації району, Громадська організація «Хорольська районна організація ветеранів України», дошкільні навчальні заклади Хорольського району.
5. Державна служба надзвичайних ситуацій.
6. Управління національної поліції, Управління держгеокадастру, Державна екологічна інспекція.

Цільова аудиторія:
1. Учні навчальних закладів району віком від 7-и до 17-и років та учителі.
2. Вихованці позашкільних навчальних закладів.
3. Студенти Хорольського агропромислового коледжу та Хорольського міжрегіонального центру з перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців та викладачі цих закладів.
Громадяни віком 20-60 років
Громадяни похилого віку
Вихованці дошкільних навчальних закладів від 3-х до 7-и років
Працівники установи, рятівники
Працівники установи, поліцейські
Працівники установи, фахівці
Працівники установи, інспектори

Очікувані результати проєкту

- зменшення кількості адміністративних правопорушень в напрямку екології (спилювання дерев, забруднення дерев, річок, повітря, спалювання сухостою);
- зменшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ;
- покращення комунікації між підрозділами рятівників, правоохоронців під час ліквідації пожежі та охорони громадського порядку;
- швидке реагування на займання сухої рослинності та покращення гасіння пожежі;
- недопущення спалювання сухого листя та сухостою;
- виявлення вирубування лісових насаджень;
- покращення комунікації між громадянами, органами влади та правоохоронними органами;
- підвищення довіри у громадян до правоохоронних органів, держгеокадастру.

Масштабування та реклама проєкту

Поширення реалізації проекту планується за рахунок проведення інформаційної кампанії за допомогою різноманітних інструментів (телебачення, радіо, інтернет-ресурси, газети, друк інформаційних бюлетнів та листівок). За допомогою особистих зустрічей громадських екологічних патрулів планується залучати до активностей небайдужих громадян району, студентів та школярів. Спільно з органами влади сприяти залученню громадян до реагування на пожежі та небайдуже ставлення стихійне вирубування лісових насаджень.

Лідер

Гловацький Роман Миколайович

Статус

Брав участь

Підтримали

296

Номер

80

Заходи проєкту

Бюджет