Чисте довкілля-чисте сумління! Котелевська громада
Котелевська територіальна громада планує придбати косарку роторну навісну, яка застосовуватиметься для боротьби з порослю та карантинними бур`янами на території селища та сіл громади. Косарка роторна навісна буде передана на баланс КП « Комбінат комунальних підприємств» Котелевської селищної ради.

Повний опис проєкту
Селище Котельва і всі сільські території громади в теплу пору року, як і будь які села, швидко заростають карантинними рослинами. Виникає необхідність скошування узбіччя доріг, дитячих майданчиків, стадіонів, територій біля шкіл, по вулицях, навколо кладовищ та інших територій. Крім того, багато дворів в віддалених селах громади не жилі, за ними немає належного догляду, заростають бур`янами, перетворюються у несанкціоновані звалища ТПВ. Як наслідок, виникає небезпека пожеж. Поросль на узбіччях доріг створює небезпеку під час руху, руйнує дорожнє покриття. Багато кілометрів узбічч на під`їздах до самого селища та сіл Котелевської територіальної громади дорожними службами взагалі не обслуговується. Крім того, в даний час з`явилось дуже багато карантинних бур»янів, а саме амброзія полинолиста,яку можна знайти у будь-якому куточку нашої громади. Причиною такої поширеності даного явища є те, що вона не вибаглива до природніх умов та досить стійка до змін у зовнішньому середовищі. Поширення амброзії набуло характеру екологічного вибуху . Крім агрономічної шкоди (зниження врожаю сільськогосподарських культур і його якості), амброзія полинолиста – небезпечна для здоров'я людей. Її пилок є причиною виникнення багатьох алергічних захворювань, які об'єднані під назвою «поліноз».
Ручними косарками працівники комунгоспу не встигають виконувати великий об`єм робіт. Та це й значно дорожче. Часто весною суху, нескошену в свій час траву, жителі підпалюють. Під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.
Громада дбає про те, щоб її населені пункти мали естетичний вигляд Придбання косарки роторної навісної дасть можливість підтримувати територію селища та сіл громади в належному стані, придатному для проживання у безпечних і комфортних умовах.
Проблема проєкту
Карантинні рослини – традиційна проблема сільських територій громади. Спалювання сухих рослинних залишків стало настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, здоров’ю та життю людей. Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи горіння гілок. Карантинні бур'яни засмічують луки, пасовища, узбіччя доріг, зростають на всіх типах ґрунтів і завдають значної шкоди сільському господарству та небезпечні для домашніх тварин і здоров'я людини. Особлива шкода амброзії в її пилку, потрапляючи на слизову оболонку дихальних шляхів, він викликає сильне роздратування і алергію – сінну лихоманку, аж до астматичних нападів. Для людей, які страждають від алергії, амброзія, а точніше – її пилок – справжнє нещастя. Тому придбання косарки роторної навісної дасть можливість належно і ефективно доглядати за узбіччями доріг, дитячими майданчиками, територіями шкіл.
Мета проєкту
Покращення екологічного та естетичного стану відповідної території; захист довкілля та здоров'я людини; знищення карантинних рослин на території громади; створення умов для задоволення потреб громади у забезпеченні енергоресурсами установ комунальної власності та догляді за зеленими насадженнями, узбіччям доріг; створенням безпечного та комфортного середовища для життя селян.
Співорганізатори і партнери проєкту
Виконавчий комітет Котелевської селищної ради, КП «Комбінат комунальних підприємств».
Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?
Мешканці громади.
Очікувані результати проєкту
- створення додаткових умов для використання скошеної трави та порослі молодих дерев для опалення.;
-КП «Комунальних комунальних підприємств» матиме змогу надавати додаткову послугу щодо викошування трави на луках для потреб місцевого населення;
-привернення уваги жителів Котелевської територіальної громади до проблем забруднення навколишнього середовища;
-поширення досвіду по недопущенню спалювання сухої трави в прибудинкових територіях приватного сектору та узбіччях доріг.
Масштабування та реклама проєкту
Результати реалізації проєкту поширюватимуться на всю територію громади, включаючи центральну садибу - смт Котельва та всі сільські території громади. Для рекламування цього проєкту серед громади будуть залучені місцеві ЗМІ : ТОВ «Газета «Народна трибуна», веб-сайт Котелевської селищної ради Полтавської області та її сторінка у соціальній мережі Facebook. До проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи планується залучити працівників КП «Комбінату комунальних підприємств».
Результати реалізації
