Еко-клас на шкільному подвір’ї, Пирятинська громада
Створення екологічного класу на прилеглій території корпусу старшої школи Пирятинської ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 для проведення заходів, спрямованих на виховання розумного та дбайливого ставлення учнів та громади до охорони довкілля, формування екологічного мислення громадян м.Пирятин.
Повний опис проєкту
Еко-клас на території школи дозволить здійснювати екологічну просвітницьку діяльність серед школярів. Дана локація на подвір’ї буде облаштована місцями для сидіння (лавки), столами, наочністю (стенди екологічної тематики, дошка, фліп-чарт), Wi-Fi-зоною для роботи з гаджетами, передбачено захист від сонця та дощу, ультрабук. Створення класу на свіжому повітрі надасть можливість проводити виховні заходи та уроки з дотриманням протиепідемічних заходів, забезпечивши створення здоров’язбережувального середовища для всіх учасників освітнього процесу. За участі вчителів та працівників відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Національного природного парку „Пирятинський“ здійснюватимуться різноманітні форми екологічного виховання:
тематичні виховні години на екологічну тематику (бесіди, лекції, диспути, заочні екскурсії, відео-екскурсії);
екологічно-просвітницька діяльність навчальних дисциплін „Біологія та екологія“, „Природознавство“, „Біологія“;
конкурси, вікторини, заходи на екологічну тематику, природоохоронні акції;
робота учнівських груп, розробка проєктів на теми захисту довкілля.
Проблема проєкту
Плекати й виховувати екологічні навички в учнів важливий напрямок виховної роботи, яка має здійснюватися навіть під час гострої епідемічної ситуації. Нині освітній процес має певні обмеження, а тому створення екологічного класу на шкільному подвір’ї дозволить здійснювати екологічне виховання учнів, забезпечивши здоров’язбережувальне середовище.
Мета проєкту
Створення необхідних умов для кращого залучення уваги учнівської молоді до екологічних проблем міста Пирятин та Пирятинської міської територіальної громади, нових можливостей для заохочення їхньої практичної діяльності з поліпшення місцевого навколишнього середовища, досягнення певного рівня соціальної компетентності, розвитку лідерських якостей, відповідальності за долю рідного краю, виявлення й заохочення колективів, що застосовують спеціальні екологічні знання, навички й здібності на території громади до вирішення практичних завдань і екологічних проблем.
Співорганізатори і партнери проєкту
Пирятинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Пирятинської міської ради Полтавської області;
місцевий приватний підприємець ПП Шолох Анатолій Володимирович.
Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?
учні 5-11 класів Пирятинської ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 (200 осіб);
вчителі та викладачі освітнього закладу (15 осіб);
учні інших освітніх закладів Пирятинської міської ради (2000 осіб);
вчителі та викладачі природознавчих дисциплін шкіл громади (50 осіб);
фахівці відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Національного природного парку „Пирятинський“ (5 осіб).
Очікувані результати проєкту
1. Якісне покращення стану зеленої зони навколо школи, створення в муніципальному освітньому закладі умов для формування особистості, яка здатна свідомо, активно, творчо впливати на навколишній світ.
2. Нові можливості для організації практичної діяльності учнів, спрямованої на розв’язання конкретних проблем громади, більш ширше залучення школярів до агітаційної роботи з екологічних проблем.
3. Підвищення рівня виховання шкільної молоді в дусі бережливого ставлення до навколишнього середовища, спонукання до творчої та пошукової діяльності, формування дизайнерських умінь.
4. Зростання ступеню охоплюваності пирятинських школярів в освітньому процесі нового формату та змістовному проведенні вільного часу на свіжому повітрі.
5. Сучасне переформатування для вчителів і викладачів щодо освоєння методу проєктів, підвищення рівня професійної майстерності, розширення пропаганди екологічної діяльності із залученням фахівців НПП „Пирятинський“, місцевих волонтерів, громадських організацій у сфері охорони довкілля.
6. Пробудження екологічної свідомості та розширення поінформованості не тільки дітей, а й усього населення Пирятина і Пирятинської міської громади, як наслідок, - підвищення мотивації до участі в місцевих заходах, звільнення місцевості та наявних рекреаційних зон від хаотичного нагромадження сміття, зниження негативного впливу побутових відходів на навколишнє середовище та здоров’я людини.
Масштабування та реклама проєкту
Хід реалізації заходів проєкту та його результати будуть висвітлюватись на офіційних вебсайтах Пирятинської ЗШ І-ІІІ ступенів № 4, Пирятинської міської громади, сторінці Пирятинської міської ради в соціальній мережі Фейсбук, на сторінках місцевої газети „Пирятинські вісті“ та на інформаційних ресурсах обласного комунального підприємства „Новини Полтавщини“.