Облаштування території ОЗ «Вирішальненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сенчанської сільської ради» у стилі Еко

Даним проєктом передбачається оновити і облаштувати зелену зону пришкільного подвір’я. Будуть висаджені молоді дерева у шкільному саду;створеніалеї Героїв АТО та випускників школи. В рамках проєкту проводитимуться роботи з облаштування мініскверу: насадження якісного посадкового матеріалу в асортименті, нових газонів; створення альпійських гірок, установка сучасних садових лавок, урн для сміття, паркових ліхтарів. У результаті покращиться естетичний вигляд закладу, підвищиться екологічна свідомість та відповідальність мешканців села.

Повний опис проєкту

Школа у с. Вирішальному була збудована у 1974 році. Того часу на території школи створено великий фруктовий сад. Силами шкільної та батьківської громади періодично оновлювалися насадження. Але час вимагає нового ландшафтного дизайну, облаштування якого потребує багато грошей. Кошти, які виділялися з державного бюджету (або спонсорські), були направлені на більш нагальні потреби (заміна вікон та дверей, ремонт даху, утеплення стін, забезпечення кабінетів сучасною комп’ютерною технікою та ін.).
Прагнення надати ділянці неповторний, індивідуальний стиль, створити свій екосвіт затишку, витонченості і комфорту, спонукало нас розробити проєкт «Зелений клас». І, як його логічне продовження, – озеленення та благоустрій пришкільної території.
Площа пришкільної території складає біля 1,5 га. Середній вік дерев і кущів близько 40 років. Зелені насадження розташовані хаотично, відсутнє чітке функціональне зонування території, декоративність клумб недостатня. Шкільний двір не має єдиного цілісного пейзажного стилю.
У результаті реалізації проєкту зелена територія закладу буде змінена на красивий, художньо оформлений, впорядкований, з вишуканим смаком ландшафт, який створять разом діти і дорослі.
Проєкт має екологічну, естетичну та рекреаційну направленість. Його реалізація дозволить покращити зовнішній вигляд шкільного подвір’я та забезпечить комфортне та безпечне перебування на території об’єкту. Озеленення школи в сучасному екостилі покликане стати однією з ланок у загальній системі виховання. Більшу частину року діти проводять у приміщенні освітнього закладу, тому необхідно приділити особливу увагу його зовнішньому і внутрішньому озелененню. Щоденно територію шкільного подвір’я бачать близько тисячі людей (школярі, працівники школи, батьки та мешканці села). Після облаштування території опорного закладу у стилі Екогромада одержить рекреаційну зону, яка стане об’єктом зеленого туризму та місцем відпочинку.

Проблема проєкту

Проблема озеленення ОЗ «Вирішальненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сенчанської сільської ради» на сьогодні є досить актуальною. Старі зелені насадження розташовані хаотично, відсутнє чітке функціональне зонування території, декоративність клумб недостатня. Шкільний двір не має єдиного цілісного пейзажного стилю.

Мета проєкту

Цим проєктом передбачається:
• фахове проектування та якісне виконання робіт по озелененню та благоустрою території дитячої шкільної установи (покращення естетичного вигляду шкільного подвір’я шляхом висадки дерев, кущів, створення нових і вдосконалення вже існуючих квітників з урахуванням елементів ландшафтного дизайну);
• створення на пришкільній території особливого природного мікроклімату, мініскверу, який стане окрасою опорного закладу та села;
• розмежування зони пришкільної території з метою створення затишних локацій;
• зміна пришкільної території на таку, яка б вирізнялася оригінальністю, неповторністю, цікавими формами;
• формування унікального екокуточка, котрий дозволить відпочивати, проводити заняття, розвивати в учнів дослідницькі навички, збагачувати їх знаннями про рослини та технології вирощування, відчувати єднання з природою;
• об’єднання зусиль педагогів, учнів, батьків, націлених на благоустрій та озеленення території школи;
• підвищення рівня екологічної свідомості та культури жителів села та навколишніх населених пунктів, згуртувати мешканців громади навколо спільного вирішення екологічних питань.

Співорганізатори і партнери проєкту

• Виконавчий комітет Сенчанської сільської ради;
• Полтавська обласна рада

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

• учнівський колектив закладу (210 дітей) ;
• педагогічний колектив закладу (27 учителів);
• обслуговуючий персонал закладу (17 працівників);
• батьки, мешканці громади, гості села.

Очікувані результати проєкту

1. Озеленення та благоустрій пришкільної території.
2. Покращення санітарно-гігієнічного стану території освітнього закладу.
3. Облаштування мініскверу.
4. Формування особливого природного мікроклімату території школи.
5. Виховання активної громадської позиції у молодого покоління.
6. Створення інфраструктури для культурного екодозвілля.
7. Залучення лідерів учнівського самоврядування до вирішення проблем ОТГ та прийняття управлінських рішень.
8. Популяризація та розповсюдження досвіду, накопиченого в ході реалізації проєкту, серед мешканців громади (для створення ними зелених оазисів на своїх подвір’ях).
9. Увічнення пам’яті загиблих односельчан – героїв АТО.
10. Створення можливостей для безперервного вдосконалення даного проекту.

Масштабування та реклама проєкту

Інформацію про хід реалізації даного проєкту з фотоматеріалами буде висвітлено на сайті Сенчанської територіальної громади, на офіційних сторінках фейсбука та в інших соціальних мережах, на шпальтах місцевої газети "Вісник Сенчанської громади".

Лідер

Прокопенко Наталія Іванівна

Статус

Брав участь

Підтримали

105

Номер

114

Заходи проєкту

Бюджет