І ставок і млинок ,ще й вишневенький садок… Градизька громада

Етно-садиби на території села Бугаївка Кременчуцького (Глобинського) району.

Повний опис проєкту

Прекрасне, звідусіль оточене рукотворними ставками та лісовими насадженнями, село Бугаївка. Воно славилось раніше на всю Україну найбільшим в Європі рибним господарством. Часи змінились, але трудолюбиві і активні жителі села залишились. І вони прагнуть, щоб село розквітало і було туристично привабливим. Щоб створювались нові робочі місця, щоб не забувались традиції і звичаї рідного села. Зберігались і розвивались народні ремесла. Підвищувався рівень екологічної культури односельців. Саме тому у мешканців села, виник задум відродити екологічну етносадибу, залучивши всіх небайдужих жителів села старшого і молодшого покоління до реалізації цього задуму. Знайшли відповідний будиночок, який розміщений в центрі села Бугаївка, неподалік школа, дитячий садочок, Будинок культури, велика земельна ділянка комунальної власності. Будиночок власними силами буде реконструйовано, а саме: накосимо екологічно-чистого очерету і переробимо покрівлю, обмажемо стіни глиною з соломою та кінським кізяком, як раніше завжди робили на Полтавщині. Проведемо справжню мазку-толоку, на яку запросимо бажаючих з усіє Градизької громади. Заміс глини буде за допомогою коней, а учні будуть спостерігати, знімати відео, навчатись…
Після того, як будинок буде побілено, розмалюємо його притаманним нашому краю орнаментом та розписом. Гордістю нашої хати буде велика піч, яка слугуватиме не тільки для приготування смачного борщу, капусняку, випікання хліба та пиріжків для туристів і гостей, а і для приготування сухофруктів для смачного узвару та напоїв. Піч, як і в давнину протоплюватиметься- хмизом, соняшничинням та кукурудзинням. Навколо садиби стоятиме не паркан, а тин з верболозу, обсаджений соняшником і мальвами, в дворі криниця з журавлем, дерев'яна цеберка, коромисло…
Меблі теж старовинні - лави, стіл та полиця, мисник та скриня, обов'язково образа, робочий ткацький верстат. Все подвір'я буде засаджено
деревами та кущами, їх екологічно чистими плодами будуть насолоджуватись не тільки туристи, а і учні школи та вихованці ДНЗ . На грядках ростиме капуста, щавель, цибуля, часник, квасоля, огірки, перець та помідори, петрушка та кріп, обробіток яких здійснюватиметься на основі органічної системи землеробства. Кошти в даному проєкті потрібні виключно для придбання саджанців дерев, кущів, придбання та облаштування системи відеоспостереження.

Проблема проєкту

байдужість громадян до питань екології, самобутності та самозбереження, низький рівень екологічної освіти серед молоді, відсутність ініціативи до змін на своїй території. Потрібно навчати молодь, дітей, що органічне харчування, це не мода, а свідомий вибір, що є поняття-Зеленої побутової хімії, що збереження енергоресурсів, це не тільки заміна лампочок, а і використання різноманітних відходів, що будівельні матеріали бувають не тільки дешевими , а і екологічно чистими. Проблема ще й у тому, що ми не вміємо популяризувати ідею Есо-mind без примусу, ненав’язливо, власним прикладом. А рецепти для підтримки змін у громаді бувають різними і наш екопроєкт, один із них.

Мета проєкту

Озеленення території громади шляхом висадки декоративних дерев та кущів.
Підвищення рівня екологічної освіти та культури, формування екологічної свідомості у жителів села, ініціювання та впровадження екологічних змін у житті жителів Градизької громади. Тобто теорія маленьких справ, маленькі локальні дії для зміни екожиття школи, громади.
Через культуру побуту – до екологічної культури.

Співорганізатори і партнери проєкту

Полтавська обласна рада, Градизька ТГ, Бугаївський старостинський округ.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільовою аудиторією проєкту є ЗОШ І-ІІІ ступенів та жителі всієї Градизької громади.

Очікувані результати проєкту

Створення навчально-просвітницького, культурно-екологічного середовища для навчання по вирішенню найголовніших екологічних проблем та тенденцій у зміні способу життя людини в екосистемі, вчити людей жити в гармонії з природою, формувати бачення безпечного довкілля для здоров'я людини, реалізація права громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля . Виховувати «екосвідомих людей», застосовуючи при цьому інновації та сучасні тенденції у взаєминах людини та навколишнього середовища.

Масштабування та реклама проєкту

Масштабування та рекламування проєкту, буде проводитись не тільки у ЗМІ та соцмережах, а і у проведенні етнофестивалів, екскурсій, навчальних семінарів та ЕКОконференцій.

Лідер

Подгорний Анатолій Григорович

Статус

Брав участь

Підтримали

408

Номер

121

Заходи проєкту

Бюджет