«Зелений клас» опорного закладу «Вовчицький ліцей імені В. Ф. Мицика Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області

Створення сучасної ландшафтно-естетичної «зеленої» зони для екологічного навчання та здорового дозвілля учнів опорного закладу на шкільному подвір’ї.

Повний опис проєкту

Проєкт «Зелений клас» спрямований на створення навчального, безпечного і сучасного середовища на території сільської школи для виховання ековідповідальних школярів і проведення різноманітних освітніх, розважальних, екологічно-просвітницьких заходів як для учнів школи, так і для мешканців громади. Зона, де буде облаштовано екоклас, матиме красивий сучасний естетично оформлений ландшафт, газон з поливною системою, впорядковану територію, яку створять діти і дорослі разом. Проєктом передбачено озеленення місця громадського відпочинку біля спортивного майданчика на пришкільній території, що межує із стадіоном села Вовчик, на якому відбуваються спортивні, культурно-масові заходи школи, громади, району.
Улаштування відкритого зеленого класу зробить освітній процес більш сучасним та інтерактивним, підвищуватиме екологічну свідомість у дітей та сприятиме формуванню практичних навичок здорового дозвілля сучасного «цифрового» покоління дітей, покращить екологічний стан пришкільної території, поліпшить мікроклімат.

Проблема проєкту

Сьогодні питання про підвищення рівня екологічної освіти підростаючого покоління набуває вагомого значення. Школярі повинні не лише набувати теоретичні знання, а й на власному практичному досвіді опановувати і застосовувати екозвички для буденного життя. В. О. Сухомлинський стверджував: «Природа сама собою не виховує. Виховує лише активна взаємодія дитини з нею». А тому облаштування «зеленої» зони на території освітнього закладу є необхідністю у вихованні учнів для досягнення мети екологічної освіти. Ідея проєкту полягає в облаштуванні зеленого екокласу на території Вовчицького ліцею. Зараз пришкільна територія не облаштована для проведення занять з учнями на відкритому повітрі в теплу пору року. Це унеможливлює навчання під відкритим небом, бо відсутні спеціально облаштовані та безпечні місця для навчання та дозвілля за межами адміністративної будівлі школи.

Мета проєкту

Підвищення екологічної свідомості та естетичної культури школярів через запровадження практики проведення навчальних занять, виховних годин, просвітницьких заходів екологічного спрямування на свіжому повітрі в облаштованому «зеленому класі» опорного закладу «Вовчицький ліцей імені В. Ф. Мицика Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області».

Співорганізатори і партнери проєкту

Полтавська обласна рада, яка здійснюватиме співфінансування проєкту.
Лубенська міська рада, яка здійснюватиме співфінансування проєкту.
Колектив опорного закладу «Вовчицький ліцей імені В. Ф. Мицика Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області», який здійснюватиме реалізацію проєкту.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільовою аудиторією проєкту є:
- учні опорного закладу «Вовчицький ліцей»та їх батьки – 555осіб;
- педагогічний колектив – 40 осіб;
- гості навчального закладу;
- учасники культурно-мистецьких заходів та спортивних змагань.

Очікувані результати проєкту

- озеленення пришкільної території;
- облаштування на території опорного закладу сучасного «зеленого» класу для здійснення екологічної освіти учнів та реалізації просвітницьких заходів у сфері екології;
- можливість проведення уроків у «зеленому класі», в тісному зв'язку із природою, підвищення рівня екологічної культури учнів;
- покращення екологічного стану території;
- поліпшення мікроклімату пришкільної території;
- збереження біорізноманіття;
- забезпечення екологічного виховання учнів .

Масштабування та реклама проєкту

Рекламування проєкту здійснюватиметься через веб-сайт навчального закладу, газету «Лубенщина», соціальні мережі, у просвітницьких акціях екологічних агітбригад, у науково-дослідницьких проєктах екологічного спрямування.

Лідер

Костюк Володимир Вікторович

Статус

Переможець

Підтримали

883

Номер

83

Заходи проєкту

Бюджет