«Освітній екоосередок для здобувачів освіти Лубенської спеціалізованої школи №6», Лубенська громада

Прoєкт перебачає створення освітнього середовища у закладі освіти для навчання та виховання ековідповідальних учнів.

Повний опис проєкту

Реалізація проєкту сприятиме розвитку екологічної компетентності здобувачів освіти відповідно до вікових психологічних особливостей, рівня їх знань та практичного досвіду. Зелені насадження на території школи відіграють дуже важливу санітарно-гігієнічну, архітектурно-художню, захисну, навчально-виховну та естетичну роль та сприятимуть розвитку екологічного мислення учнів.
Сучасна школа повинна формувати екологічну компетентність учнів за допомогою інноваційних технологій навчання, які активізують інтелектуальну діяльність, стимулюють дослідницькі інтереси, активізують самостійну пізнавальну діяльність. Використання сучасних засобів навчання для екологічного виховання відкриє учням нові перспективи:
- розширення можливостей візуальної та експериментальної передачі навчального матеріалу;
- привернення уваги здобувачів освіти до екологічних проблем, прогнозування їх наслідків та пошуку шляхів вирішення;
- використання ІТ-методів навчання і залучення здобувачів освіти до винахідництва, написання учнівських науково-дослідницьких проєктів екологічного спрямування;
- проведення бінарних, інтегрованих уроків з природничих дисциплін екології, біології, математики, фізики, географії, технологій, інформатики.
- продовження якісної реалізації загальношкільного педагогічного проєкту по впровадженню CLIL-технологій (поєднання природничих наук та іноземних мов), що включає елементи екологічного виховання;
- обмін досвідом з питань екологічної освіти з молоддю країн світу через участь у міжнародних конференціях;
- створення системи профорієнтації в галузі екологічної освіти та забезпечення зв'язків наступності середньої та вищої ланок освіти.
- поширення засад екологічної освіти серед мешканців Лубенської ТГ та Полтавщини;

Проблема проєкту

Сьогодні є підстави говорити про низький рівень екологічної грамотності та загальної екологічної культури не якоїсь окремої групи населення, а суспільства в цілому. Особливої уваги потребує молодь, бо саме в шкільному віці формуються основи ставлення людини до навколишнього середовища.

Мета проєкту

Озеленити територію та забезпечити доступність і науковість для формування екологічної свідомості особистості. Сформувати модель поведінки, знань, умінь, цінностей й уподобань учнів, які сприятимуть сталому розвитку жити й навчатися екологічно, в тісному зв’язку з природою, що в подальшому, зменшить негативний вплив на довкілля. Розвивати інтерес підростаючого покоління до вивчення природничих наук.

Співорганізатори і партнери проєкту

Виконавчий комітет Лубенської міської ради Полтавської області

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Учнівський, педагогічний та батьківський колективи, мешканці громади

Очікувані результати проєкту

-озеленення закритої пришкільної території хвойними, декоративними деревами та кущами, а також багаторічними квітами;
- активізація науково-дослідницької та проєктної діяльності здобувачів освіти екологічного спрямування;
- поширення засад екологічної освіти серед мешканців регіону;

Масштабування та реклама проєкту

Рекламування проєкту через соціальні мережі (Facebook, Instagram, Telegram), сайт школи, розповсюдження інформації на шкільному ютуб-каналі

Результати реалізації

Лідер

ПРУДНІКОВА ВАЛЕНТИНА ІГОРІВНА

Статус

Реалізовано

Звіт про виконання

Підтримали

1172

Номер

39

Заходи проєкту

Бюджет