Облаштування зеленої зони на території Нехворощанського ліцею

Питання екології гостро стоїть у нашій державі. Школа є ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти. Але для цього вона має бути якісною й безпосередньо пов»язаною із повсякденним життям та розумінням того, що кожна людина своєю поведінкою, своїми вчинками може змінити екологічну ситуацію у рідній країні. Нехворощанський ліцей, розташований в с. Нехвороща Полтавського району Полтавської області, є привабливим, сучасним та яскравим освітнім закладом. Це дає нам ще більший поштовх для того, щоб зробити заклад потрібним, цікавим для учнів, громади, готовим до осучаснення освітнього простору. Облаштування зеленої зони на території ліцею – це в першу чергу створення простору, де дітям буде цікаво й комфортно. Це місце, де вони цілком зможуть забути свої шкільні проблеми та хоча б 15-20 хвилин просто відпочити, поговорити та, головне, з користю провести час у колі однолітків.

Повний опис проєкту

Зелені насадження мають меліоративне, водоохоронне й вітрозахисне значення. Зменшуючи силу вітру, завдяки величезній фільтрувальній поверхні листяного покриву, дерева сприяють осіданню пилових частинок. Повітря на озеленених вулицях в 4 рази чистіше, ніж на ділянках, які не мають зеленого покриву.
Зелені насадження серед забудови сприяють поліпшенню мезо- і мікроклімату та санітарно-гігієнічних умов. У населених пунктах вони створюють природне пейзажне середовище. Складовою частиною озеленення є насадження, які створюють умови для відпочинку серед природного оточення й оздоровлюють повітряний басейн: ліси й лісопарки, плодово-ягідні сади, поля і луки.
Для підтримання належного стану озеленення необхідно відновити кількість дерев на прилеглих територіях. Нові молоді саджанці замінять видалені сухостійні аварійні дерева в минулому.
На сьогоднішній день проблемою є те, що дерева ростуть дуже близько до узбіччя тротуару й страждають від загазованості та наслідків прибирання вулиць, особливо взимку, а влітку – від високої температури нагрітого сонцем асфальту. Тому, нові саджанці слід розміщувати подалі від дороги. Також деякі дерева ростуть на інженерних мережах або під повітряними лініями електропередач і їх гілля переплітаються з дротами. Тому саме на території ліцею найоптимальніші місця для висадки саджанців, щоб в подальшому уникнути проблем.
Зелена зона включає в себе не тільки насадження дерев та кущів, а й газони, квітники. Для того, щоб газонна трава перетворилася в гарний густий смарагдовий килим, недостатньо просто засіяти ділянку певною сумішшю насіння. Газон, на відміну від природної галявини, вимагає постійного ретельного догляду.
Однією з найважливіших процедур такого догляду є регулярне скошування трави, яка підростає. При цьому слід дотримуватися певних правил щодо початку, періодичності та закінчення сезонної стрижки, висоти зрізу трави і самого процесу косіння. Зрозуміло, газон стрижуть з естетичних міркувань - як же інакше надати трав'яному покриву виду акуратного м'якого зеленого килима. Справа в тому, що більшість сортів газонах трав спочатку виростали на диких пасовищах. Тому на стрижку, вони реагують активним ростом бічних пагонів, кущінням і ущільненням дернини. Тобто, саме при регулярній стрижці виходить густий трав'яний покрив. До того ж утворення щільного дерну пригнічує ріст бур'янів. Що досить важливо й при боротьбі з карантинними рослинами, які поширюються дуже швидко, розмножуються насінням. Тому потрібно вчасно скошувати їх. Для виконання цих робіт необхідний відповідний інвентар: газонокосарка, мотокоси, візок для вивезення скошеної трави.

Проблема проєкту

Питання екології гостро стоїть у нашій державі. Школа є ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти. Але для цього вона має бути якісною й безпосередньо пов»язаною із повсякденним життям та розумінням того, що кожна людина своєю поведінкою, своїми вчинками може змінити екологічну ситуацію у рідній країні. Достукатися до свідомості дорослих щодо збереження довкілля, можна через дітей. Бо саме в них найлегше сформувати екосвідомість.
Отже шляхом реалізації проєкту буде створено умови для комфортного та здорового освітнього процесу, розпочнеться формування екологічного мислення в учнів початкової ланки.

Мета проєкту

Виховання покоління екосвідомих людей шляхом просвітницького навчання на облаштованій території Нехворощанського ліцею

Співорганізатори і партнери проєкту

Полтавська обласна рада, виконавчий комітет Нехворощанської сільської ради, Відділ освіти, молоді та спорту Нехворощанської сільської ради

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Учні, батьки, працівники ліцею
Жителі (як місцеві, так і з числа ВПО) с. Нехвороща

Очікувані результати проєкту

1. Створення сучасного неформального простору для навчання
2. Зменшення забруднення навколишнього середовища
3.Почуття відповідальності за екологічні наслідки для майбутніх поколінь,за свою громадську позицію
4.Облаштування комфортної зони відпочинку дозволить дітям отримувати більше задоволення від навчального процесу. Таке місце стане осередком творчості та громадської активності серед учнів, максимально комфортним і водночас практичним не лише для відпочинку та ігор, а й для тренінгів, практикумів, цікавих зустрічей, інших корисних заходів у невимушеній обстановці. Забезпечить атмосферу позитивного спілкування.
Соціальні показники:
1. Підвищення рівня охоплення дітей, які задіяні в екозаходах, уроках екологічної тематики на відкритому повітрі.
2. Поліпшення естетичного вигляду загальноосвітнього навчального закладу, впорядкування та благоустрій пришкільної території.
3. Створення сучасного, неформального еко-простору для навчання.
4. Підвищення престижу природничих наук, що вимагають розвиток спостережливості.

Масштабування та реклама проєкту

Інформація про реалізацію проєкту буде висвітлюватись на офіційному сайті Нехворощанського ліцею, у групі «Нехворощанський ліцей», у соціальній мережі Фейсбук та Інстаграм, Телеграм на офіційному сайті Нехворощанської ТГ.

Результати реалізації

Лідер

Шерстюк Надія Дмитрівна

Статус

Реалізовано

Звіт про виконання

Підтримали

557

Номер

70

Заходи проєкту

Бюджет