Релакс-парк Sokolianka, Нехворощанська громада

Даний проєкт передбачає облаштування паркової зони на території села Соколова Балка, а саме розбивку клумб з квітами та декоративними деревами і кущами, це дасть змогу не тільки озеленити та прикрасити оточуюче середовище, а й подарує естетичну та душевуну насолоду, сприятиме вихованню шанобливого ставлення до природи, розвитку творчої особистості, формуванню почуття прекрасного. Буде закуплено та встановлено альтанку, лавки, вуличні ліхтарі на сонячних батареях, прокладено тротуарні доріжки. Також будуть встановлені урни для сміття, що сприятиме екологічному вихованню жителів села. Дана зелена зона стане не тільки окрасою села, а ще й місцем відпочинку для мешканців та гостей.

Повний опис проєкту

Село Соколова Балка – центр Соколовобалківського старостинського округу Нехворощанської сільської територіальної громади з багатою історичною спадщиною та мальовничою природою. В окрузі проживає 1300 особи та 134 внутрішньопереміщених осіб. В літній період в селі проживають і міські жителі. В центрі села, біла адміністративного будинку Соколоваблківського старостату, знаходиться земельна діялка комунальної власності, яку в минулому році розсичтили і підготували для створення парку. Облаштування паркової щляхом засадження території деревами, декоративними кущами, встановлення вуличних ліхтарів на сонячних батареях, альтанки, лавок та інших елементів благоустрою надасть можливість покращити культурне дозвілля всіх мешканців села та зробить село естетично привабливим. Озеленення у загальній системі зовнішнього благоустрою села має велике значення. Перш за все зелені насадження значно зменшують наявність пилу та формування мікроклімату в селі, бо діють на тепловий режим, вологість і ступінь рухомості повітря. Актуальність проєкту також пов’язана з важливістю підвищення екологічної свідомості населення, естетично – культурної ролі у національному вихованні громади. Зона відпочинку є особливою категорією, що забезпечує задоволення соціокультурних потреб населення в умовах виховання у майбутнього покоління відповідального ставлення до природи.

Проблема проєкту

Нині у с. Соколова Балка відсутні комфортні облаштовані місця для відпочинку, проведення дозвілля і культурних заходів на свіжому повітрі. Натомість є лише підготовлна ділянка, яка знаходиться у зручному і доступному для всіх мешканців села місці. І цю територію можливо перетворити на комфортний громадський простір для екологічно грамотного дозвілля на відкритому повітрі для усіх верств населення.

Мета проєкту

Створити умови для відпочинку і проведення дозвілля мешканців, покращити благоустрій, екологічний стан шляхом створення та облаштування паркової зони с. Соколова Балка.

Співорганізатори і партнери проєкту

Полтавська обласна рада, виконавчий комітет Нехворощанської сільської ради, КП “Нехворощанський сільський комунгосп”, БО “Фонд регіонального та місцевого розвитку “Синергія”.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільовою аудиторією проєкту виступають жителі Соколовобалківського старостату (1300 осіб), ВПО (134 особи) та гості громади.

Очікувані результати проєкту

– створено сучасний, креативний громадський простір для відпочинку жителів села;
– покращено санітрано-екологічні та естетичні умови проживання мешканців с.Соколова Балка;
– підвищено почуття відповідальності за життя своєї громади, за свою громадську позицію, за екологічні наслідки для майбутніх поколінь.

Масштабування та реклама проєкту

Масштабування проєкту будемо здійснювати шляхом подальшого облаштування території парку, збільшення його корисної площі. Рекламування проєкту відбуватиметься через офіційний сайт Нехворощанської ТГ, сторінку Facebook Нехворощанської ТГ, в ЗМІ.

Лідер

Калініченко Світлана Миколаївна

Статус

Переможець

Підтримали

688

Номер

71

Заходи проєкту

Бюджет