Стоп-амброзія в місті Кобеляки

Амброзія полинолиста - рослина-алерген, яка з кожним роком отруює життя все більшій кількості українців, та представляє неабияку небезпеку. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з'являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Стовідсотково ефективних ліків проти цього сезонного захворювання поки що не існує. Тому потрібно боротися проти самого бур'яна. Проєкт направлений на закупівлю ефективного та безпечного гербіциду проти амброзії - бішофіту - щоб знищити небезпечні рослини ще до початку цвітіння та зменшити витрати на косіння рослини. Витрата розчину 2,5 - 5 л на сотку в залежності від висоти рослин, тобто матимемо змогу обробити від 40 до 80 Га площі (в порівнянні, площа м.Кобеляки складає 121 Га).

Повний опис проєкту

Амброзія завдає великої шкоди здоров’ю людини і тварин – є сильним алергеном, який є причино1ю масових захворювань на алергію та бронхо-легеневу систему, а також шкодить навколишньому природному середовищу – надмірно висушує та виснажує ґрунт, витісняє інші види трав’янистих рослин.
За сезон (липень-вересень) кожна квітка амброзії плинолистої виділяє близько мільярда зерняток пилку. Лише з одного куща амброзії пилок, який має високу ступінь летючості, поширюється на сотні кілометрів. З'ясувалося, що алергічна реакція проявляється вже при концентрації в 4 пилкових зернят амброзії на кубометр повітря, при цьому кожна рослина виробляє за сезон до мільйона мікроскопічних пилкових зерен.
На сьогоднішній день не проводилось заходів щодо боротьби з амброзією та у період її цвітіння очікується справжня алергенна катастрофа.
Досить великий потенційний осередок амброзії - у самому місті, у місцях відпочинку: парки, громадські пляжі. А також - уздовж траси (як нової ділянки, так і старого шляху).
Основний час боротьби з амброзією — до цвітіння. Важливий комплексний підхід, тож ми пропонуємо застосувати обробку екологічно безпечними гербіцидами задля знищення рослини та зниження витрат на її косіння.
Проєкт направлений на закупівлю ефективного та безпечного гербіциду - Бішофіту - щоб знищити небезпечні рослини ще до початку цвітіння та зменшити витрати на косіння рослини. Витрата розчину 2,5 - 5 л на сотку в залежності від висоти рослин, тобто матимемо змогу обробити від 40 до 80 Га площі (в порівнянні, площа м.Кобеляки складає 121 Га).

Проблема проєкту

Пилок рослини-агресора має накопичувальний ефект, через щорічний постійний контакт з пилком цієї рослини навіть здорові люди можуть стати невиліковними алергіками. За даними ВООЗ, по всьому світу від цього виду алергії, страждає вже більше 70 млн людей! Проблема амброзії є загальною проблемою, не лише міста Кобеляки. Тут розповсюдження амброзії полинолистої набуло масштабного характеру і складає екологічну загрозу для здоров’я мешканців міста, вимушено переміщених осіб та гостей, що прагнуть оздоровитися влітку, а страждають на алергію.
Амброзія засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи і прилеглі землі, береги річок та ставків. На полях амброзія засмічує посіви просапних, озимих і ярих культур, багаторічних і однорічних кормових трав, технічних культур та полезахисних смуг.
Так як амброзія являється небезпечною карантинною рослиною, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення законодавства у сфері карантину рослин.
Основний час боротьби з амброзією — до цвітіння. Важливий комплексний підхід, тож ми пропонуємо застосувати обробку екологічно безпечними гербіцидами задля знищення рослини та зниження витрат на її косіння.

Мета проєкту

Зменшення рівня алергічних захворювань шляхом знищення амброзії полинолистої на території міста Кобеляки та запобігання її поширенню за допомогою застосування екологічно безпечних гербіцидів.
Проєкт направлений на закупівлю ефективного та безпечного гербіциду - Бішофіту - щоб знищити небезпечні рослини ще до початку цвітіння та зменшити витрати на косіння рослини. Витрата розчину 2,5 - 5 л на сотку в залежності від висоти рослин, тобто матимемо змогу обробити від 40 до 80 Га площі (в порівнянні, площа м.Кобеляки складає 121 Га).

Співорганізатори і партнери проєкту

• Місцева влада
• Ініціативні групи мешканців міста
• Мешканці міста, які зацікавлені у покращенні благоустрою міста

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Мешканці та гості міста м.Кобеляки – основна цільова аудиторія проєкту.
Цільова аудиторія, на яку спрямовані результати проєкту, формується з осіб, які проживають на території м. Кобеляки, що разом із вимушено переміщеними особами становить близько 11 000 осіб.

Очікувані результати проєкту

Створення екологічно-безпечного середовища для життя без амброзії:
• Забезпечення комунальної служби відповідною технікою, знаряддям для здійснення комплексу заходів по боротьбі з карантинним бур’яном;
• Ліквідація амброзії на території міста, зокрема в парках, на пляжах, узбіччях доріг, тощо. А також - за містом вздовж проїжджої частини;
• Зниження кількості випадків алергічних реакцій серед населення

Масштабування та реклама проєкту

В рекламування планується роз’яснення серед населення та мультиканальне просування, зокрема:
● публікації в місцевих ЗМІ;
● просування проєкту в соцмережах в різноманітних спільнотах Кобеляк на Facebook;
● публікації на сторінках ініціативних містян, партнерські публікації в Instagram, в Telegram-каналах та на Viber-групах;
● друк буклетів, флаєрів з презентацією проєкту та їх реалізація серед населення;
● презентація проєкту на заходах міста.

Лідер

Статус

Брав участь

Підтримали

118

Номер

80

Заходи проєкту

Бюджет