«Компостування - запорука чистого повітря на території Зіньківської міської територіальної громади»

Ми живемо і навіть не підозрюємо, яку шкоду наносимо собі та природі спалюючи листя та сміття, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати проуктами горіння. Як альтернативу, ми пропонуємо метод їх переробки, який називається компостуванням. Цей метод дозволяє підвищити родючість грунту та вміст гумусу у ньому, збагатити його на поживні речовини. Отже, кожного року восени постає питання: що робити з опалим листям? Вивозити чи палити? Звичайно, що легше останнє. Кожної осені власники господарств та присадибних ділянок по всій Україні збирають опале листя в купи та спалюють його. Дим спаленого листя містить окис вуглецю. Але найголовнішим є те, що цими шкідливими речовинами дихаємо ми з вами!!! Вдихання цих часточок може призвести до виникнення респіраторних захворювань, зменшити об’єм вдихуваного повітря та зменшити здатність легень використовувати це повітря. Що можна зробити, щоб зменшити забруднення повітря та погіршення здоров’я людей? Використовувати компостування та його продукти.

Повний опис проєкту

Робити компост зовсім не важко!
Правильне компостування не сприяє погіршенню стану здоров’я та не підвищує ризик виникнення пожеж, а, фактично, є своєрідною «допомогою» для садів, огородів та інших земельних угідь. Корисні властивості компосту можуть зберігатися 4 роки. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук.
Компостування – процес природного розкладання органічних решток, в результаті якого виходить поживне добриво. Глиниста земля, удобрена компостом, стає більш розсипчастою, а піщаний грунт – вологоємким. До складу компосту може входити: опале листя, бур’яни, свіжоскошена трава (або трохи підсушена), дрібні гілки, хвоя, кора. Фінансування проекту є одноразовим і не потребує додаткових витрат з бюджету, економія коштів на вивіз та утилізацію листя та гілок деревини.

Проблема проєкту

Відкрите спалювання листя вивільнює у навколишнє середовище маленькі часточки твердих згорілих речовин та вуглеводні, в яких містяться отруйні, подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. Дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При попаданні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками. Тверді часточки можуть також спричинити приступи астми у деяких людей.

Мета проєкту

Метою даного проекту є встановлення компостних контейнерів для збору листя, подрібнених гілок, деревини рослин і трав’янистих решток, скошених газонних трав для приготування компосту з наступним внесенням як добрива в грунт.

Співорганізатори і партнери проєкту

Виконавчий комітет Зіньківської міської ради

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Всі жителі міста, району та гості нашого краю

Очікувані результати проєкту

Збагачення грунту компостом як добривом, поліпшення екологічного стану міста, економія коштів на вивіз та утилізацію листя та гілок деревини.

Масштабування та реклама проєкту

Проект буде спонукати громадськість та міську владу до облаштування місць для компостування, популяризацію здорового способу життя, здійснення заходів з благоустрою із залучення активістів мешканців міста.
Рекламування проекту буде здійснюватися через місцеві ЗМІ, офіційний сайти Полтавської обласної ради, Зіньківської міської ради.

Лідер

Авраменко Олександр Олександрович

Статус

Брав участь

Підтримали

382

Номер

90

Заходи проєкту

Бюджет