«Еко простір «SokolSchool»» для учасників освітнього процесу Соколовобалківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Нехворощанської ТГ
“Не можна пізнавати світ, сидячи в класі” Побачити себе у цьому світі,згуртуватися,відкривати для себе нове, розвивати увагу, пам’ять і мислення – це і не тільки дають уроки поза стінами навчальних закладів. Коли дитина бачить навколо себе прекрасне, відчуває турботу своєї країни, це впливає на її ставлення до навколишнього світу, викликає позитивні емоції і позитивно позначиться на її майбутньому. Створення екопростору на території Соколовобалківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів дасть можливість педагогам проводити уроки та різноманітні заходи з учнями на свіжому повітрі. Крім того, діти матимуть місце для відпочинку під час перерв. Це позитивно вплине на ставлення дитини до довкілля, суспільства та на відносини у колективі. Покращиться психо-емоційний стан учнів, знизиться захворюваність. Реалізація проєкту дозволить підвищити комфорт усіх учасників навчального процесу та покращити естетику і функціональність шкільного подвір’я, урізноманітнить перебування учнів у школі.





Повний опис проєкту
На жаль, захопившись технічними досягненнями, людство не помітило, що його технологічна могутність набагато випередила не тільки знання законів розвитку життя на Землі, а й духовну культуру – усвідомлення не тільки можливого, а й належного.
Створення еко простору на території Соколовобалківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів саме те, що потрібно для спілкування між усіма учасниками освітнього процесу в зовсім іншому, невимушеному форматі, де більше можливості зосередитися, відчути себе частиною світу.
Ця комфортна зона сприятиме зацікавленню до вивчення дисциплін природничого та естетичного циклів, виховання любові до рідного краю, а також спонукатиме до розв’язання екологічних проблем регіону. Проведення занять на свіжому повітрі сприятиме підвищенню ефективності роботи учнів, збереже здоров’я дітей, вплине на подальшу продуктивність роботи в класі, дозволить відійти від одноманітності освітнього середовища та монотонності навчального процесу. Крім того, діти матимуть місце для відпочинку під час перерв. Це позитивно вплине на ставлення дитини до довкілля, суспільства та на відносини у колективі. Покращиться психо-емоційний стан учнів, знизиться захворюваність.
Завдяки реалізації проєкту буде створений повноцінний екологічний простір, посаджені хвойні дерева та декоративні кущі, встановлено альтанки із столом, лавками та мобільними дошками. Школярі будуть самі доглядати за рослинами, висадженими навколо та стежити за естетичним виглядом.
Без постійного догляду, навіть найкрасивіший екопростір поступово перетвориться в джунглі. Догляд за зеленими насадженнями - своєрідне мистецтво, яке потребує глибокого розуміння, знань і, звичайно ж, відповідних інструментів. Щоб утримувати територію в належному стані, необхідно придбати мотокоси для догляду за газоном та кущоріз для формування крони рослин.
Ще одне питання, яке мріємо реалізувати в рамках проєкту, щоб сміття стало проблемою лише для тих, хто не вміє з ним поводитись. В навчальному закладі робота по сортуванню сміття проводиться досить давно, але тверді побутові відходи накопичували до власноруч створених контейнерів. В рамках проєкту мріємо придбати спеціальні баки, що вирішить проблему з відходами такими як скло, папір, метал, пластик та органіка.
Коли дитина бачить навколо себе прекрасне, відчуває турботу своєї країни, це впливає на її ставлення до навколишнього світу, викликає позитивні емоції і позитивно позначиться на її майбутньому.
Реалізація проєкту дозволить підвищити комфорт усіх учасників навчального процесу та покращити естетику і функціональність шкільного подвір’я. Урізноманітнить перебування учнів у школі, дозволить цікаво проводити час на свіжому повітрі, що позитивно позначиться на фізичному та психічному здоров'ї дітей. Це буде не одноразова акція чи захід, а довготривала робота над озелененням та облаштуванням пришкільної території.
Проблема проєкту
Наразі на шкільному подвір’ї відсутні комфортні місця для проведення занять та культурних заходів на свіжому повітрі. Натомість є підготовлена ділянка, яку можливо перетворити на комфортний екологічний простір для відпочинку та навчання. Відсутні баки для роздільного сортування сміття та відповідний інвентар для догляду за рослинами
Мета проєкту
Створити умови для навчання та відпочинку на свіжому повітрі учасникам освітнього процесу Соколовобалківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, покращити екологічний стан та естетичний вигляд території навчального закладу шляхом облаштування екопростору. Встановити альтанки з відповідними меблями та мобільними дошками, де педагоги матимуть можливість проводити навчальні заняття та виховні заходи з учнями в гармонії з природою. Придбати відповідний інвентар для догляду за рослинами та баки для роздільного сортування сміття.
Співорганізатори і партнери проєкту
Полтавська обласна рада, виконавчий комітет Нехворощанської сільської ради, відділ освіти виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради,
учні та вчителі Соколовобалківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів, батьки.
Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?
Цільова аудиторія: учні та батьки.
Очікувані результати проєкту
• Уроки на свіжому повітрі позитивно вплинуть на фізичне самопочуття дітей, що в свою чергу покращить їхній психічний та емоційний стан.
• Учні зможуть практично встановлювати міжпредметні зв’язки на уроках та через діяльнісний підхід здобувати нові знання.
• Розвиватиметься увага та спостережливість за живою та неживою природою. Діти однаково підсвідомо помічатимуть зміни у природі.
• Сформується екосвідомість учнів за рахунок продуктивної роботи на уроці в екологічно грамотному просторі.
Масштабування та реклама проєкту
Розміщення роликів в соціальних мережах, виступи шкільної екологічної агітбригади «Джерело»
Результати реалізації


