Крок у чисте та світле майбутнє Петрівсько-Роменської громади

Зменшення забруднення та покращення екологічної ситуації Петрівсько-Роменської громади шляхом придбання деревоподрібнюючого обладнання (Щепоріз МК-170 ТР PRO) для пoдрібнення відхoдів деревини і деревooбрoбки, який здатний перетвoрити в щепу гілки, крoни дерев, лісoсічні відхoди. На території громади дуже багато дерев, кущів, інших зелених насаджень, яким потрібно проводити санітарну очистку, вирубувати та зрізати гілки для збереження екологічного стану територій. При санітарній очистці утворюється значна кількість вторинної сировини, яку потрібно переробити, щоб не засмічувати околиці, не порушувати екологію, не захоронювати, не спалювати. Тому переробка на технoлoгічну щепу, яка буде oтримана, дасть мoжливість вирoбляти пелети і паливні гранули для забезпечиння біо-паливом комунальних закладів, соціальної сфери, ВПО та створить органічну екосистему в громаді.

Повний опис проєкту

Аналіз тенденцій зміни забруднення навколишнього середовища, окремих екосистем свідчить про екологічну кризу, яка дійшла до рівня, коли починається їх деструкція і розпад. Початок його можна бачити на прикладі погіршення стану здоров’я у наших громадян і зменшення чисельності населення у країні. На території Петрівсько-Роменської громади є безліч посадок, узбіч, ділянок які потребують санітарного очищення. Площа зелених насаджень у 10 населених пунктах що ввійшли до складу громади становить 128 га. З однієї сторони – це є доброю екологічною перевагою нашої мальовничої громади, а з іншої – приносить багато незручностей. В першу чергу це перепона для боротьби за чисті узбіччя, які є запорукою безпеки дорожнього руху. Дерева та кущі обабіч проїжджої частини місцями порозросталися та обмежують оглядовість, чим створюють небезпеку дорожнього руху для автомобілістів. Крім того, взимку вони заважають нормальному руху дорожньої спецтехніки, що проводить чистку доріг. З метою поліпшення благоустрою населених пунктів Петрівсько-Роменської сільської територіальної громади, зокрема покращення санітарного стану автомобільних доріг, прилеглих до них територій, впорядкування пляжів, парків, вирішення питань благоустрою, підвищення рівня екологічної культури, санітарної ситуації (санітарна зачистка та переробка відходів деревини), громада потребує придбання спеціального деревоподрібнюючого обладнання – щепорізу для отримання щепи. В свою чергу, це дасть можливість місцевій владі отримати сировину для альтернативного палива (палет) та вирішити актуальне питання сьогодення - можливість здешевлення сировини для опалення бюджетних установ шляхом самостійного виробництва якісного, високоенергетичного біопалива. Громада налічує вісім комунальних закладів, що мають автономні системи опалення і можуть працювати на щепі та замінять використання дорогого природного газу та електроенергії, адже в зв’язку з ситуацією, що склалась в країні, а саме енергетичною кризою, дуже гостро постає питання енергозбереження та виникає необхідність проведення заходів у сфері підвищення енергоефективності. Водночас проєкт є актуальним та необхідним для соціально-економічного розвитку громади, тому що дасть можливість раціонально використовувати свої природні ресурси.

Проблема проєкту

Дуже часто перед жителями приватного сектору нашої громади та комунальними службами ЖКП с.Петрівка-Роменська та КП «Сервіс» Петрівсько-Роменської сільської ради виникає питання утилізації відходів деревини у вигляді різних чагарників, гілок і стовбурів дерев. Якщо великі відходи дерева можливо розпиляти й використовувати як паливну деревину в печах або дров’яних котлах, то інші залишки дерев просто викидаються або спалюються, чим забруднюють навколишнє середовище.
Поява на ринку України подрібнювачів гілок, дозволяє вирішувати питання відходів ефективно за допомогою такого спеціального обладнання – подрібнювача деревини, інша назва щепоріз. Це обладнання, призначене для подрібнення відходів деревини в щепу. Наявність деревoпoдрібнюючoї машини дoзвoлить знизити витрати на вивезення зрізаних дерев та порослі.
Крім тoгo, гoтoвий матеріал перерoбки ідеальнo підхoдитиме в якoсті палива для кoтлів, та виготовлення палет і паливних гранул, які будуть отримані після дoдаткoвoї перерoбки.

Мета проєкту

Покращення санітарного стану території Петрівсько-Роменської громади.

Співорганізатори і партнери проєкту

Виконавчий комітет Петрівсько-Роменської сільської ради, мешканці Петрівсько-Роменської ТГ, Житлово-комунальне підприємство с.Петрівка-Роменська, комунальне підприємство «Сервіс» Петрівсько-Роменської сільської ради.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільова аудиторія: жителі 10 сіл, що ввійшли до складу Петрівсько-Роменської громади – 4742 особи в тому числі -287 ВПО.

Очікувані результати проєкту

Перспективними результатами реалізації проєкту буде проведення робіт з санітарних чисток та вирубки чагарників на землях комунальної власності громади, заготівля щепи для опалення бюджетних закладів громади, отримання альтернативного виду палива, економія коштів місцевого бюджету на оплату енергоносіїв, енергетична самодостатність громади, а також покращення санітарно-екологічного становища в Петрівсько-Роменській ТГ.

Масштабування та реклама проєкту

Розміщення інформації на офіційному веб-сайті Петрівсько-Роменської сільської ради, розклеювання інформаційних плакатів, роздача інформаційних листівок.

Лідер

Титаренко Вячеслав Миколайович

Статус

На голосуванні

Підтримали

884

Номер

42

Заходи проєкту

Бюджет