Придбання контейнерів для збирання твердих побутових відходів

Проблема полягає в тому, що контейнери для відходів з часом стають непридатними для використання і виходять із вжитку. Ті контейнери, що залишаються, не вміщують усі відходи. Через це сміттям з’являється біля контейнерів або навіть у лісосмугах. Утворюються стихійні сміттєзвалища. Це, у свою чергу спричиняє забруднення довколишньої території; додаткове навантаження на комунальників, змушених збирати сміття довкола; збільшення витрат місцевого бюджету на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. Коштів місцевого бюджету бракує для вирішення проблеми у повному обсязі, тому є потреба у додаткових зовнішніх ресурсах. Метою проекту є покращення стану довкілля, зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє середовище та здоров’я населення шляхом придбання і встановлення 50-ти контейнерів для збирання ТПВ в селах Новоселівської ТГ.

Повний опис проєкту

Щодня родина з трьох-чотирьох чоловік утворює та викидає в середньому відро сміття або, як ми все частіше говоримо – твердих побутових відходів (ТПВ). Таким чином на кожного мешканця громади на рік припадає приблизно 100 відер або 180-220 кг ТПВ. До цієї кількості ТПВ слід додати відходи, що утворюються в магазинах, та в інших громадських місцях, їхня кількість складає від 30 до 50 відсотків усіх побутових відходів громади.
Проблема полягає в тому, що контейнери зазнають негативного впливу кліматичних умов та відходів і через це, з часом, виходять із вжитку. Відповідно збільшується навантаження на інші контейнери. Часто їх не вистачає для того, щоб вмістити відходи і тому жителі залишають пакунки зі сміттям біля контейнерів або навіть у лісосмугах. З’являються стихійні сміттєзвалища. Це, у свою чергу: 1) спричиняє забруднення довколишньої території, оскільки собаки рвуть пакети і сміття поширюється на великі відстані; 2) додаткове навантаження на комунальників, які змушені збирати все сміття довкола; 3) додаткове навантаження на місцевий бюджет для ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Коштів місцевого бюджету не вистачає для вирішення проблеми у повному обсязі, тому є потреба у додаткових зовнішніх ресурсах.
Метою проекту є покращення стану довкілля, зменшення шкідливого впливу ТПВ на навколишнє середовище та здоров’я населення шляхом придбання і встановлення контейнерів для збирання твердих побутових відходів до кінця 2024 р.
Основні цілі проєкту:
- покращити санітарно-гігієнічний стан громади;
- створити умови для надання якісних послуг з вивезення ТПВ;
- формування у жителів населеного пункту дбайливого ставлення до навколишнього середовища та раціонального поводження з ТПВ.
Збільшення кількості контейнерів на майданчиках та дасть можливість зменшити кількість стихійних сміттєзвалищ, забезпечить налагодження роботи з якісного вивезення відходів, покращення санітарно-гігієнічного стану навколишнього середовища, сприятиме формуванню у жителів населених пунктів екологічної культури та раціонального поводження з ТПВ.
Обслуговувати сміттєві контейнери буде КП «Турбота».

Проблема проєкту

В Новоселівській громаді управління відходами здійснює КП «Турбота»: є відповідна техніка, персонал, населені пункти частково (на 80%) забезпечені контейнерами для збору як загальних відходів, так і для роздільного сортування відходів, які розміщені на майданчиках в різних селах громади. Згідно графіка КП «Турбота» здійснює вивезення відходів, обслуговуючи 34 села громади.
Проблема полягає в тому, що контейнери зазнають негативного впливу кліматичних умов та відходів і через це, з часом, псуються та є непридатними для використання. Вони виходять із вжитку, і, відповідно збільшується навантаження на інші контейнери. Часто їх не вистачає для того, щоб вмістити відходи і тому жителі залишають пакунки зі сміттям біля контейнерів. Це, у свою чергу: 1) спричиняє забруднення довколишньої території, оскільки собаки рвуть пакети і сміття поширюється на великі відстані; 2) додаткове навантаження на комунальників, які змушені збирати все сміття довкола.
У більшості населених пунктів це призводить до перетворення лісових масивів, узлісь, узбіч доріг у неорганізовані сміттєзвалища. Щороку витрачаються значні суми коштів на їх ліквідацію.
Для вирішення проблеми необхідно додатково придбати 50 од. контейнерів для ТПВ. Коштів місцевого бюджету не вистачає для вирішення проблеми у повному обсязі. У звязку з цим існує нагальна потреба у залученні додаткового фінансування.

Мета проєкту

Покращити стан довкілля населених пунктів Новоселівської громади, зменшити шкідливий вплив ТПВ на навколишнє середовище та здоров’я населення шляхом придбання і встановлення 50-ти контейнерів для збирання твердих побутових відходів до кінця 2024 р.

Співорганізатори і партнери проєкту

1. КУ «Агенція місцевого розвитку територіальних громад Полтавського району» - допомога з організаційними питаннями, висвітлення інформації.
2. КП «Турбота» - виконання технічних робіт, в т.ч.: транспортування і встановлення контейнерів у різних селах громади; вивезення відходів згідно графіка; обслуговування контейнерів.
3. ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» - поширення інформації про проєкт, популяризація сталих заходів серед широкого кола громадськості.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільовою аудиторією проєкту є:
– жителі громади різного віку (5600 чол.), а також внутрішньо переміщені особи, які знайшли прихисток в населених пунктах громади (361 чол.), для яких покращаться умови проживання;
– працівники КП «Турбота» - отримають змогу покращити комфортність професійної роботи.

Очікувані результати проєкту

Короткострокові результати:
1. Придбано та встановлено контейнери для збору відходів у кількості 50 шт.
2. Поліпшено якість послуг зі збору та вивезення ТПВ на території Новоселівської громади.
3. Покращено екологічний стан громади.
4. Досягнуто економію ресурсів сільської ради на прибиранні забруднених територій.
5. Підвищено рівень екологічної культури населення.
Перспективними наслідками реалізації проєкту є:
- формування у мешканців громади дбайливого ставлення до довкілля та раціонального поводження з ТПВ;
- виховання у підростаючого покоління свідомості збереження природних ресурсів, відношення до відходів, як продукту, що може повторно використовуватися після відповідної переробки;
- демонстрація позитивних результатів співпраці громади та органів місцевого самоврядування щодо покращення екологічного стану території.

Масштабування та реклама проєкту

Масштабування та поширення інформації про реалізацію проєктних заходів (фото, відео, пости, публікації) буде здійснюватися:
– на офіційному сайті громади і у соцмережі Фейсбук;
– через соціальні мережі Фейсбук партнерів;
– у загальній вайбер-групі Новоселівської громади, учасниками якої є понад 300 осіб – жителі громади, у т.ч. ВПО;
– у друкованій газеті громади «Вісник».
Після завершення проекту ОМС і партнери залучатимуть додаткове фінансування для масштабування проєкту: збільшення кількості контейнерів, проведення просвітницьких заходів, організація громадських толок, екологічних акцій тощо.

Лідер

Конопльова Яна Володимирівна

Статус

Брав участь

Підтримали

135

Номер

46

Заходи проєкту

Бюджет