Боротьба з карантинними рослинами в Решетилівській громаді

Проєктом передбачається закупівля необхідного обладнання для боротьби з карантинними рослинами (амброзія полинолиста, соняшник каліфорнійський) на території Решетилівської МТГ.

Повний опис проєкту

Карантинні бур’яни – це особливо шкідливі види бур’янів, яких немає на території країни або вони наявні обмежено і контролюються спеціальними заходами. Шкідливість карантинних бур’янів досить вагома. Вона проявляється, передусім, перенесенням збудників захворювань та накопиченні шкідників сільськогосподарських культур, токсичності для тварин; в негативному впливі на здоров’я людей; порушенні складу структури місцевих фітоценозів. Тому всі громадяни, установи та організації зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою населених пунктів, що перебувають у їх власності та користуванні. Своєчасне знищення бур’янів та догляд за власними, прилеглими, територіями – запорука здоров’я та краси нашого рідного краю.
До «Переліку регульованих шкідливих організмів» внесено наступні види бур’янів: амброзія багаторічна і трироздільна, соняшник каліфорнійський і інші.
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisifolia L.) – один із найбільш небезпечних в Україні карантинних бур’янів-алергенів, який за 100 років (занесений у 1925 році) пройшов усі етапи експансії.
Амброзія полинолиста – бур’ян, що завдає великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини.
Амброзія є однолітньою рослиною і розмножується лише насінням. Тому, щоб не дати можливості для розмноження потрібно прийняти всі міри для недопущення її цвітіння та дозрівання насіння.
Є декілька дієвих способів боротьби з цією карантинною рослиною. А саме: скошування до періоду цвітіння (до кінця липня), виривання молодих недозрілих рослин, застосування гербіцидів та висаджування багаторічних трав на місцях зосередження вогнищ її розростання.
Так як основна маса територій зростання на даний час – це узбіччя доріг, то ми можемо використовувати два метода боротьби: скошування та хімічна обробка.
Проєктом передбачена закупівля обладнання: косарок до трактора для боротьби з карантинними бур’янами. Завдяки цьому, КП «Покровський комунгосп», маючи в наявності два трактори, зможе провести роботи по боротьбі з цією карантинною рослиною практично на всій території Решетилівської МТГ. Паралельно буде проведено роботу з місцевим населенням та проінформовано про потребу боротьби з карантинними бур’янами на території населених пунктів. Тут будуть використані інші методи: скошування, виривання та, за можливості, засівання місць зосередження багаторічними травами.
Потрібно докласти всіх зусиль, щоб позбавитись від амброзії та інших карантинних бур’янів, не дати цим рослинам можливості розповсюджуватись на нашій території.

Проблема проєкту

Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном, адже квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі, підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань (майже на 5 км) і, потрапивши в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи, викликають сльозотечу, призводять до погіршення зору, підвищення температури тіла, з’являється довготривалий кашель, сильні головні болі, у найбільш чутливих – приступи астми.
В ситуацію з розповсюдженням рослини потрібно активно втручатися наявними силами та засобами. Саме тому пропонується придбати необхідне обладнання та гербіцидів для боротьби з нею.
Альтернативний хід справ – невтручання в ситуацію – призведе до погіршення. Матиме місце збільшення ареалу її розростання, збільшення сили впливу алергену та негативних наслідків для життя і здоров’я мешканців громади.
Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі.

Мета проєкту

Зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я населення карантинних рослин, та боротьба з ними в Решетилівській МТГ.

Співорганізатори і партнери проєкту

1) Полтавська обласна рада;
2) виконавчий комітет Решетилівської міської ради;
3) КП «Покровський комунгосп» Решетилівської міської ради Полтавської області.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільовою аудиторією проєкту є 25 784 мешканці громади, 1400 ВПО та гості Решетилівської міської територіальної громади.

Очікувані результати проєкту

1. Створення екологічно-безпечного середовища для життя без амброзії;
2. Зменшення рівня алергічних захворювань;
3. Зменшення кількості звернень до лікарів;
4. Техніка для тракторів буде в постійному користуванні.

Масштабування та реклама проєкту

Рекламування відбудеться:
- на офіційному сайті Решетилівської міської ради;
- в соціальній мережі FaceBook;
- в районній газеті «Решетилівський вісник»;
- в онлайн виданні «Решетилівщина.ЮА»;
- в ефірі місцевого FM-радіо «Релайф».

Лідер

Приходько Микола Володимирович

Статус

Брав участь

Підтримали

345

Номер

54

Заходи проєкту

Бюджет