Шкільні еколабораторії для Великорублівського та Милорадівського закладів середньої освіти Великорублівської громади
Формування світогляду сучасного учня, насамперед екологічного і природоохоронного, є вимогою Нової української школи. Проведення експериментів, лабораторних досліджень, моделювання при вивченні природничої освітньої галузі, є невід’ємною частиною навчального процесу. Великорублівський ОЗЗСО та Милорадівський ЗЗСО потребують нових суттєвих змін матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу, зокрема, створення та запровадження в дію сучасної еколабораторії для дослідження та покращення вивчення природничих дисциплін. Для її обладнання необхідні сучасні цифрові мікроскопи та набори мікропрепаратів; набори екологічних практикумів, які дозволять більш ефективно проводити дослідження не лише у межах навчального закладу, а й у польових умовах; інформаційні стенди та плакати на екологічну тематику.





Повний опис проєкту
Основними завданнями екологічного виховання є нагромадження в людини екологічних знань, виховання любові до природи, прагнення берегти і примножувати її багатства та формування вмінь і навичок природоохоронної діяльності. Що ж може посприяти формуванню екологічної компетентності? У першу чергу - це активне залучення дітей до експериментів, вимірювання та аналізу отриманих результатів.
У реаліях сьогодення здобувачі освіти 5-7 класів середньої школи навчаються за новим Державним стандартом базової середньої освіти, головною метою якого є створення школи, що дасть можливість учням отримати не тільки знання , а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті, критично мислити, експериментувати та досліджувати. Для того, щоб крокувати у ногу з часом, Великорублівський ОЗЗСО та Милорадівський ЗЗСО потребують нових суттєвих змін, однією з передумов яких стане створення та запровадження в дію сучасних еколабораторій для дослідження та покращення вивчення природничих дисциплін. Для їх обладнання необхідні сучасні цифрові мікроскопи та набори мікропрепаратів до них; набори екологічних практикумів, які дозволять більш ефективно проводити дослідження не лише у межах навчального закладу, а й у польових умовах.
Так як, на території Великорублівської громади здійснюється видобування нафти та газу, такі дослідження забезпечать можливість моніторингу екологічного стану місцевості, а також покращать умови спостереження за погодними явищами. Спеціалізовані меблі та обладнання допоможуть учителям наочно, а не теоретично викладати матеріал на уроках завдяки можливості демонстрації лабораторних досліджень. Дошку для маркерів та стенди екологічної тематики можна використовувати для різноманітних виховних заходів природничого спрямування.
Оновлення меблів також є дуже важливим, адже комфорт і затишок сприятимуть створенню необхідної атмосфери для продуктивної діяльності, виховуватимуть естетичні смаки учасників освітнього процесу.
Реалізація даного проєкту дасть можливість створити комфортні умови для отримання базових дослідницьких умінь та навичок. Завдяки проведенню експериментів та спостережень, діти навчяться визначати якість води, склад ґрунту, виявляти вміст нітратів і заліза в продуктах харчування тощо. Нам важливо залучити до навчання не лише педагогів та учнів, а й батьківську громадськість, а також продовжити упроваджувати в закладі нові екологічні проєкти.
Проблема проєкту
Погіршення стану навколишнього середовища негативно впливає на здоров’я та життєдіяльність людей. У Великорублівській громаді подібні зміни пов’язані з видобуванням нафти та газу. У зв’язку з даною ситуацією, виникає нагальна потреба у фахівцях – екологах, навчання і досвід яких у подальшому стануть рушійною силою для покращення екологічної ситуації в нашій громаді та країні в цілому. На сьогодні у Великорублівському ОЗЗСО та Милорадівському ЗЗСО відсутні навчальні кабінети та STEM – лабораторії, що відповідають Концепції Нової української школи. Тому облаштування сучасної еколабораторії з природничих дисциплін дасть можливість сучасному вчителю ефективно діяти, маючи відповідне наочне та лабораторне обладнання, що є запорукою сталого розвитку екологічної компетентності учнів.
Мета проєкту
Метою проєкту є розширення освітнього простору та екологічне виховання дітей громади, шляхом забезпечення Великорублівського та Милорадівського закладів середньої освіти обладнанням та матеріалами для навчальних екологічних лабораторій.
Співорганізатори і партнери проєкту
Полтавська обласна рада; виконавчий комітет Великорублівської сільської ради; Громадська організація «Молодіжне об'єднання «Незалежні люди».
Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?
Бенефіціарами проєкту є 333 учні Великорублівської та Милорадівської шкіл, а також 46 вчителів.
Потенційно безпосередніми вигодонабувачами проєкту є додатково 93 дитин謬 інших навчальних закладів Великорублівської сільської територіальної громади, які відвідуватимуть, чи, вподальшому (з огляду на вірогідність закритття малокомплектних шкіл) навчатимуться у Великорублівській та Милорадівській школах.
Очікувані результати проєкту
Покращення начальної бази двох шкіл Великорублівської громади;
- підвищення рівня знань дітей громади по дисциплінах з природознавсва та екології;
- набуття природничої компетентності та навичок наукової діяльності в учнів;
- формування у дітей свідомого ставлення до екологічних проблем, збереження та відновлення довкілля.
Масштабування та реклама проєкту
Інформування жителів Великорублівської сільської ради та внутрішньо переміщених осіб, що проживають на території громади, щодо реалізації проєкту відбуватиметься на таких ресурсах:
- офіційний веб-сайт Великорублівської сільської ради;
- офіційна Fb-сторінка Виконавчого комітету Великорублівської сільської ради;
- офіційна Fb-сторінка Великорублівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів;
- офіційна Fb-сторінка Милорадівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
Результати реалізації




