Озеленення стадіону в селі Тахтаулове Полтавської міської територіальної громади та впровадження ініціатив з енергозбереження на даному об’єкті

Проєкт «Озеленення стадіону в селі Тахтаулове Полтавської міської територіальної громади та впровадження ініціатив з енергозбереження на даному об’єкті», метою якого є збереження екосистеми населеного пункту, збільшення зелених насаджень та підвищення мотивації мешканцями занять спортом в будь-який час доби та пори року шляхом озеленення спортивного об’єкту в селі Тахтаулове та впровадження ініціатив з енергозбереження. Дані заходи створять екологічно безпечний та комфортний простір для мешканців села, які будуть займатися спортом та створять природню тінь та захист від вітру в різні погодні умови.

Повний опис проєкту

Проєкт «Озеленення стадіону в селі Тахтаулове Полтавської міської територіальної громади та впровадження ініціатив з енергозбереження на даному об’єкті» передбачає озеленення спортивного об’єкту в населеному пункті, а саме створення «зеленого паркану» по периметру стадіону із колоновидних туй, клену пальмолистого, сакур, магнолій, ялини блакитної, а також встановлення елементів освітлення на стадіоні з відновлювальними джерелами енергії.
Озелення спортивного об’єкту в селі Тахтаулове та впровадження ініціатив з енергозбереження створять екологічно безпечний простір для мешканців населеного пункту, а особливо для дітей та молоді, які будуть відвідувати стадіон та займатися спортом. Також озеленення важливе не тільки для ошатного вигляду об’єкту в старостинському окрузі, а й для створення та забезпечення тіні для спортсменів в літній період та захисту від вітру в інші більш холодні пори року. Впровадження ініціатив з енергозбереження, а саме встановлення освітлення з ВДЕ (сонячної енергії), що забезпечить зменшення викидів вуглекислого газу та інших шкідливих речовин в навколишнє середовище, забезпечить автономну, сталу роботу об’єкту в громаді, безперебійне освітлення в темні часи доби, незалежність від традиційних джерел енергії та попередження блекаутів.

Проблема проєкту

Проблемою, яку вирішує проєкт «Озеленення стадіону в селі Тахтаулове Полтавської міської територіальної громади та впровадження ініціатив з енергозбереження на даному об’єкті» є відсутність зелених насаджень на спортивному об’єкті в селі Тахтаулове, естетичного та привабливого вигляду та відсутність освітлення.
Полтавська міська територіальна громада займає територію площею 547,8 кв.км, де 81% від загальної кількості займають сільські території. В Полтавській міській територіальній громаді 10 старостинських округів та 55 сіл з адміністративним центром в місті Полтава. Загальна кількість населення в громаді становить 312 тис.осіб, ВПО в громаді складають 55 тис.осіб. Тахтаулівський старостинський округ, на території якого планується реалізувати проєкт, займає 3е місце по густоті населення серед старостинських округів громади, і становить 13% від загальної кількості населення, що проживає в сільській місцевості. В Тахтаулівському старостинському окрузі, а саме в селі Тахтаулове дуже активне місцеве населення, о особливо молодь. Місцева молодь є вихованцями спортивної секції з легкої атлетики ДЮСШ №1, які є чемпіонами України з метання спису та диску, а також зі штовхання ядра, які проводять тренування на місцевому стадіоні. Облаштування інфраструктури стадіону маленькими кроками і великими зусиллями здійснюється за допомогою коштів меценатів, і на стадіоні вже створені сектор для метання диску, доріжки для метання диску, сектор для метання ядра. Стадіон з таким облаштуванням є унікальним в Полтавській області, і на сьогоднішній день постало питання щодо насадження зелених насаджень, а саме туй колоновидних, магнолій, сакур, ялин блакитних, клену пальмолистого, які створять природній захист від сонця та вітру, та покращать загальний вигляд спортивного об’єкту, а також облаштування стадіону освітленням з використанням відновлювальних джерел енергії для забезпечення автономії та незалежності від загальної системи електропостачання.

Мета проєкту

Метою проєкту «Озеленення стадіону в селі Тахтаулове Полтавської міської територіальної громади та впровадження ініціатив з енергозбереження на даному об’єкті» є збереження екосистеми населеного пункту, збільшення зелених насаджень та підвищення мотивації мешканцями занять спортом в будь-який час доби та пори року шляхом висадження туй колоновидних, магнолій, сакур, ялин блакитних, клену пальмолистого біля місцевого стадіону та впровадження ініціатив з енергозбереження, а саме облаштування автономним освітленням з використанням відновлювальних джерел енергії.
Для вирішення поставленої мети потрібно вирішити ряд наступних завдань, а саме:
1. Висадження зелених насаджень, а саме туй колоновидних, магнолій, сакур, ялин блакитних, клену пальмолистого, на території стадіону в селі Тахтаулове;
2. Встановлення автономних систем освітлення в кількості 11 штук на спортивному стадіоні в селі Тахтаулове, які працюватимуть виключно на сонячних батареях з механізмами управління освітленням з урахуванням часу доби та погодних умов.

Співорганізатори і партнери проєкту

Співорганізатором та ініціатором даного проєкту виступає Полтавська міська рада, оскільки:
1.Підвищення якості життя, а саме збільшення кількості зелених наседжень в населеному пункті, покращить показники якості повітря;
2.Створення сучасного спортивного об’єкту в селі Тахтаулове сприятиме покращенню психічного та фізичного здоров'я мешканців села;
3.Забезпечення належного освітлення на стадіоні дозволить місцевим спортсменам тренуватися в безпечних та комфортних умовах, що сприятиме розвитку спортивних команд та ініціатив у селі;
4.Підвищення соціальної активності: Наявність гідного спортивного майданчика з пристосованим освітленням може стати місцем зустрічей та спільних заходів для місцевих жителів, що сприятиме формуванню активної громади;
5.Екологічна дбайливість: Реалізація проєкту допоможе зменшити викиди CO2 у навколишнє середовище, що є важливим аспектом екологічної політики місцевої влади;
6.Економічна вигода: Зменшення витрат на електроенергію завдяки використанню сонячних батарей може сприяти оптимізації бюджетних видатків місцевої влади та звільненню коштів для інших соціально значимих проєктів.
Також партнером проєкту виступає Полтавська обласна рада, яка є засновником даного конкурсу та забезпечує співфінансування даного проєкту.

Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?

Цільовою аудиторією проєкту є мешканці Тахтаулівського старостинського округу в кількості 3492 осіб, вихованці секції з легкої атлетики ДЮСШ №1 Полтавської міської ради (керівник Мороз Олег Арсентійович) в кількості 30 осіб та їх батьки – 60 осіб, які є безпосередньо заінтересованими бенефіціарами в реалізації проєкту.
До опосередковано зацікавлених бенефіціарів проєкту відносяться: старостат Тахтаулівського старостинського округу; Управління з питань організаційного забезпечення та матеріально-технічного обслуговування територій Полтавської міської ради; Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради; Інспекція по контролю за благоустроєм екологічним та санітарним станом міста; Полтавська міська рада.

Очікувані результати проєкту

Результатами від реалізації проєкту «Озеленення стадіону в селі Тахтаулове Полтавської міської територіальної громади та впровадження ініціатив з енергозбереження на даному об’єкті» є:
1. Збільшення зелених насаджень в селі Тахтаулове та поліпшення загальної екосистеми населеного пункту в громад
2. Зменшення викидів СО2 та інших шкідливих речовин у навколишнє середовище;
3. Можливість займатися спортом в темний час доби;
4. Розвиток легкоатлетичного напрямку в регіоні;
5. Розвиток спорту в сільській місцевості.

Масштабування та реклама проєкту

Масштабування проєкту «Озеленення стадіону в селі Тахтаулове Полтавської міської територіальної громади та впровадження ініціатив з енергозбереження на даному об’єкті» може бути здійснене за допомогою наступних пунктів:
1. Реалізація даного проєкту стане маленьким кроком для підвищення екологічної свідомості населення та створення належних умов для спортивного дозвілля в сільській місцевості. Також реалізація даного проєкту надасть змогу вирішувати інші питання спортивної локації, започатковувати партнерство та створить можливості для реалізації подальших завдань;
2. Реалізація даного проєкту створить можливості для залучення грантів від державних або міжнародних організацій, які підтримують ініціативу у сфері сталого розвитку, енергоефективності та екологічних ініціативах, та розвитку спортивної інфраструктури.
3. Поширення інформації щодо участі у конкурсі та реалізації проєкту на міському сайті, офіційних сторінках соціальних мереж може забезпечити підтримку та інтерес до масштабування проєкту.

Лідер

ЛУГОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА

Статус

Брав участь

Підтримали

180

Номер

72

Заходи проєкту

Бюджет