Створення сучасного, екологічно чистого дендропарку - перлина Нових Санжар
На північно-західній околиці селища Нові Санжари знаходиться ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Вовчі гори» на площі 11.9 га. Поряд є вільна земельна ділянка площею 1,60 га на якій планується створити сучасний дендрологічний парк, в якому буде висаджено колекцію декоративних дерев, кущів з різних регіонів та країн. Першочергово планується висадити близько 30 дерев та 130 кущів, облаштувати зону відпочинку дерев’яними лавочками, бесідками та ліхтарями на орієнтовній площі 0,5 га. Така еко-зона стане новою родзинкою Новосанжарського краю.







Повний опис проєкту
Іноді ми не помічаємо тієї краси, яка знаходиться навколо нас. Та варто лише детальніше придивитися, і відкривається світ неповторності та унікальності. Саме таким є Новосанжарський край.
Природа - найкращий творець, вона створює прекрасні пейзажі, скульптури, картини, використовуючи все різноманіття форм, кольорів та силуетів.
Дендропарк повинен славитися незвичайними рослинами і привертати велику кількість відвідувачів, створюючи романтичний настрій, відчуття дотику до чогось чудесного, немов ти вдихнув аромат лісової казки.
Зелені насадження відіграють важливу роль, очищуючи і збагачуючи киснем повітря. Вони будуть слугувати перешкодою руйнівних вітрів, вирівнювати водний баланс, пом’якшувати клімат.
Людина має право на зелені зони відпочинку, чисте довкілля та здорове майбутнє. Піклуючись про природу, ми піклуємось і про себе.
Саме тому виникла ідея для створення дендропарку на околицях Нових Санжар, поруч із пам’яткою природи «Вовчі гори». Територія якого засаджена бузком, горобиною, кленами, березами, також є популяція ковили волосистої, що занесена до Червоної книги України. Пам’ятка природи входить до складу природо-заповідного фонду України, щодо якого встановлюється особливий режим охорони.
На запланованій площі передбачено висаджування велико-розмірних сортових дерев з закритою кореневою системою та кущів. Саджанці планується закупити в спеціалізованому розсаднику декоративних рослин. Для ознайомлення з деревами та кущами на території майбутнього парку знаходитимуться інформаційні таблички та стенди.
В подальшому площу дендропарку можна розширити та доповнити різноманітними квітами, травами, кущами, деревами, скориставшись консультацією досвідчених ландшафтних дизайнерів, а також встановити ліхтарі з використанням альтернативних джерел живлення (сонячні панелі) та доріжками з пиломатеріалів.
Даний простір буде слугувати зоною відпочинку для внутрішньо переміщених осіб, молоді, дітей та гостей селища.
Віримо в нашу перемогу у конкурсі екологічних громадських ініціатив Полтавської області.
Проблема проєкту
- Наявність відкритої місцевості з малоцінними чагарниками природного походження поблизу населених пунктів вздовж автодороги Полтава-Олександрія.
- Один з основних видів забруднення атмосфери – автомобільний транспорт. На автотранспорт припадає 90 % чадного газу, що викидається в атмосферу.
- Відсутність сучасних зелених просторів на території громади.
Мета проєкту
Створення екологічно-чистого місця для відпочинку внутрішньо переміщених осіб, жителів та гостей селища, адже зелені простори підвищують якість життя.
Співорганізатори і партнери проєкту
Основними партнерами є Полтавська обласна рада, Новосанжарська селищна рада, Виконавчий комітет Новосанжарської селищної ради, Комунальне підприємство «Джерело».
Залучені сторони і цільова аудиторія проєкту?
Жителі селища, гості та внутрішньо переміщені особи, які проживають на території громади.
Очікувані результати проєкту
- Удосконалення видової панорами та створення сучасної фото зони та зони відпочинку для жителів та гостей громади. Озеленена територія впливає на візуальний характер середовища, надаючи йому особливий колорит.
- Зелені зони оздоровлюють повітряний басейн і поліпшують його мікроклімат. На листках дорослих дерев за літо осідає в середньому до 20-25 кг пилу. Зелені насадження поглинають до 80 % аерозолів та пилу, а хвойні породи (ялівці та сосни) виділяють фітонциди, які мають лікувальні властивості.
- Створення сучасного ландшафту з парковими деревами та чагарниками різних порід, а також малими архітектурними формами (доріжки, лавки, урни, бесідки, інформаційні стенди) для відродження кращих традицій у взаємовідносинах з довкіллям.
Масштабування та реклама проєкту
За рахунок вільної земельної ділянки буде збільшено зелену зону відпочинку. Завдяки цьому буде розширюватися сучасний дендропарк, що надасть можливість створити туристичні маршрути Новосанжарщиною, фотолокації для збереження пам’ятних моментів, місця відпочинку для молоді, дітей та подорожуючих.
Інформація про реалізацію проєкту буде висвітлюватись на офіційному веб-сайті Новосанжарської селищної територіальної громади, у соціальних мережах, друкованому виданні «Світлиця», а також для поширення інформації залучатимуться мешканці громади.
Результати реалізації


